Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-5

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl_mi spune:

quote:
Originally posted by FloriDeCires

Fetelor ce nebunie e cu dr anestezist.Nu se gaseste unul care sa faca anestezia.Toti sunt ba plecati la conferinte de specialitate,ba sunt deja angajati in alte operatii...pana cand ii vine randul Mariei poate se reface singura cu ajutorul lui Dumnezeu.
Am atins si pragul de 2000 gr.
Avem programarile la ecografia transfontanelara pe maine si pe sambata la neurolog.Asta daca nu va fi operata la ochisori.
As vrea sa stiu de la voi ce intrebari sa ii pun neurologului? Ce trebuie sa urmaresc? Ce anume se intampla la acest consult? Ce experiente ati avut pe acest domeniu?




trebuie sa te uiti la reactiile copilului in momentul in care o o aseaza cu fata in jos trebuie sa puna manutele pe patut.sa aiba reflexul de prindere. sa urmareasca cu privirea obiectele.cel de supt.uite fa-i tu singurica ca poti. aseaz-o cu fata in jos si ridico un pic 10 cm dupa care ii dai drumul. trebuie sa puna mainile in fata. gadil-o in talpa si trebuie sa-si retraga piciorul. da-i un degetel si trebuie sa te prinda de mana.
daca e agitata nu va raspunde la miscari.
bafta multa!sa fie doamne doamne cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Flori de cires, mama mia ce mari v-ati facut !!!
Sa o tineti tot asa si sa cresteti mari si frumoase!!!

In plus fata de ce a zis cm_mi, s-ar putea sa mai urmareasca neurologul si reflexul de pasire...dar nu stiu daca nu cumva e prea micuta

sirimie, jumatate de flacon pe zi? Si cu cealalta jumatate ce faceai? O aruncai sau i-o dadeai a doua zi? Parca nu-mi vine sa-l arunc, ca e al naibii de scump, dar nici sa-l pastrez pana a doua zi ca se foloseste imediat dupa reconstituire

cl_mi, multumesc de raspuns

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

quote:
Originally posted by Mi-Ka

sirimie, jumatate de flacon pe zi? Si cu cealalta jumatate ce faceai? O aruncai sau i-o dadeai a doua zi? Parca nu-mi vine sa-l arunc, ca e al naibii de scump, dar nici sa-l pastrez pana a doua zi ca se foloseste imediat dupa reconstituire


_
Printesa noastra,Alexia



Pastram a doua jumatate pentru a doua zi.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

deoaresce am uitat parola rog un bb degetar sa deskida un capitol nou.
eu is absolut nauca de oboseala iar azi noapte de la unu juma la 4 am jelit un junghi intercostal (probabil o nevralgie). in fine parca is batuta cu maiu'.
Floricele ciresaresti mult succes!
restu cate-un pup



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput