De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by hanako2004

irina2000(ca tare urati mai sunt barbatii batrani ! oricat s-ar fasona tot batran se cheama!)

ce te face sa crezi asta??
si sotul meu este mai mare cu 17 ani decat mine si vreau sa va spun ca nu il pot compara cu un PUsti de 20 de ...nu la-si compara nicodata cu nimeni..este unicat si un om deosebit,..
el are 40 de ani si eu 23 insa suntem fericiti si ne iubim mult
iubirea e mai presus de toatesi eu zic ca iubirea nare varsta
de ce a ales el o sotie tanara?pt ca ma dorit...pt ca ceia ce a vazut la mine ..nu putea gasi intr-o femeie mai in varsta..asta a fost raspunsul lui....
iubiti-va mult

POZE malaysia
malaysia2006


irinaEMILY2005.01.06
POZICI NOIEMILY sufletelul nostru poze
cine se trezeste de dimineata departe ajunge





f frumos ai spustoate cele bune voua!


cat despre faptul ca barbatii batrani sunt uriti, ....Irina, nu vreau sa-ti spun cati oameni tineri ORIBILI am vazut; si nici macar nu ma refer la aspectul FIZIC, cum o faci tu. Nu stiu daca iti mai traiesc parintii, dar tatal tau ti se pare un barbat urit?sau bunicul?...


cata analiza si vorbarie si cate sentinte, hai, mai fetelor, lasati incolo toate prejudecatile care v-au fost bagate pe gat de oamenii din jur si amintiti-va ca dragostea nu are varsta; si daca va iubiti cu un barbat tanar, foarte bine; si daca va iubiti cu unul matur, si mai bine...

live and let live, cum s-ar spune...

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Noe ... ideal ar fi sa nu-ti vezi tatal sau bunicul in barbatul tau , oricat de frumosi ar fi ei. Sigur ca nici un om nu este urat, decat dc este urat interior sau dc nu stie cineva sa-i vada frumusetea. Dar nu despre asta vb aici. Vb de partenerul drag, pe care ar fi bine sa-l doresti si ca mascul.

Intrebarea se pune nu acum cand "el" are 40. La 40 un barbat este matur, echilibrat, sarmant. Ci cand el va avea 60, adik un moshulica, oricat de mult s-ar intretine. Iar ea va fi in plinatatea feminitatii, cu mai multa pofta de viata decat oricand ... mai dispusa sa guste din toate alea decat oricand. Atunci se va vedea esenta iubirii.

Eu i-am raspuns sotului meu simplu "dragul meu, intre 60 si 70 de ani nu e mare diferenta". Dar acum vad ca io (mai mica cu 11 ani) sunt chiar batrana pt el ...



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by ileanna

Noe ... ideal ar fi sa nu-ti vezi tatal sau bunicul in barbatul tau ,


Never say NEVER.



nu stiu unde am scris eu asta; ce ziceam eu de tati si de bunici este ca si ei sunt barbati, ca paralela la afirmatia ca "barbatii batrani sunt asa de urati", afirmatie care mi se pare destul de rautacioasa si nepotrivita.

mai mult decat atat, parerea mea este ca majoritatea barbatilor imbatranesc mai frumos decat femeile; am vazut multi barbati de 60 de ani care aratau mult mai bine decat consoartele lor de aceeasi varsta...

iar eu pe sotul meu o sa il iubesc si la 40, si la 60 si la 100...



Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2000 spune:

[quote]Originally posted by Noe

cat despre faptul ca barbatii batrani sunt uriti, ....Irina, nu vreau sa-ti spun cati oameni tineri ORIBILI am vazut; si nici macar nu ma refer la aspectul FIZIC, cum o faci tu. Nu stiu daca iti mai traiesc parintii, dar tatal tau ti se pare un barbat urit?sau bunicul?...


Oamenii batrani FIZIC nu sunt mai atractivi ca cei tineri apar o multime de modificari stiinta o spune (pielea devine mai scortoasa elsticitatea dispare,trasaturile cad,musculatura scade ca fermitate, functionarea diferitelor aparate si systeme se modifica, etc) iar aceasta e o REALITATE. Daca vreti voi putem sa fardam REALITATEA cat dorim si sa ii dam alte intrepretari cat doriti insa e o REALITATE.
DA tata e un barbat batran (urat ca e batran fizic si constient de asta (se uita la poze si spune "ce frumos eram si uite ce mos urat sunt acum", frumos ca e tatal meu si ca spiritul ii e la fel ca in tinerete...insa batarnetea isi spune cuvantul FIZIC!!!)

Ceea ce trebuie FETELE TINERE sa STIE este DOAR REALITATEA! No si apoi decizia e a lor!

Ca spun COMPENSAM prin suflet... se prea poate, insa fizic oricat s-au chinuit si unii si altii e mai putin probabil sa compenseze la o anumita varsta.
De acord cu tine ca sunt si tineri mai mult decat neatractivi dar prin esenta lor si constructiv SUNT TINERI.
Sa lasam tineretii ce e al tineretii si serenitatea batarnetii.

Dragostea e greu de descris si nu stii de unde a inceput si cata manipulare si interes de orice tip a sufletului tinerei a fost in "dragostea asta". Oricum e greu si pentru unul si pentru altul si daca nu acum peste 10-20 de ani cu siguranta. Asta e realitatea si daca tinerele noastre au vazut-o si au actionat in consecinta asumandusi-o E OK. Bafta voua fetelor si iubire cat se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

quote:
Originally posted by Noe
mai mult decat atat, parerea mea este ca majoritatea barbatilor imbatranesc mai frumos decat femeile; am vazut multi barbati de 60 de ani care aratau mult mai bine decat consoartele lor de aceeasi varsta...


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam



CLAR!! Ca doar si de aia isi permit femei cu douaj de ani mai tinere. Ne place - nu ne place, asta e: dupa un barbat la 40'j de ani pot alerga femei intre 60 si 15 .

Dupa o femeie la 40'j de ani ... alearga cu viteza melcului cei de 60 de ani.

Sigur ca ce spun eu este varianta cinica. Recunosc



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

da' de www.oceleb.com/img/mel-gibson/mel-gibson.jpg" target="_blank">mosuletu asta de 50 de ani ce ziceti?


irina, as putea sa te intreb la ce varsta consideri tu ca incepe BATRANETEA?ca poate vorbim de concepte diferite

ileanna, cinic, cinic, dar de multe ori adevarat

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Elise

s-a gindit cam tirziu la "redatul libertatzii".
Cind rupi pe cineva de viata pe care a avut-o, ii oferi mai mult, si dupa aia il impingi inapoi la ce era initial, nu se prea numeste ca i-ai facut un bine.
Oricum ai lua-o.

Lucrurile astea - daca e prea tinara, daca nu cumva ii faci un rau, daca merita sa-i faci sufletul rpaf - le gindesti INAINTE, nu dupa ce e deja dependenta de tine.

Sigur, la virsta ei e mai frumos sa creada ca individul a facut un gest nobil.
Dar realitatea e ca nu a facut decit ce face orice mascul caruia nu-i pasa, sau care gindeste cu slitzul, nu cu creierul.

Elise & BBLisa



excelent Elise!!

subscriu 100%

daca ea de exemplu, in timpul minunatei relatii i-ar fi dat un telefon sa ii spuna ca "sorry, ma marit, am intalnit acum 2 luni pe cineva" care ar fi fost oare reactia lui?


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Intrebati cum vi se pare tatal fizic?In ochii mei e nechimbat , pentru ca unii oameni stiu sa imbatraneasca frumos.Si ma uitam la pustoicele care tin neaparat sa incerce toate culorile in par si ma uit la bunica care a implinit 71 de ani si are aceeasi piele fina ,chiar daca pe alocuri ridata , paseste cu demnitate si nu taras ,cum am face multe si vreau sa va spun ca parul ei nu e nici pe jumatate albit.Aceeasi culoare saten inchis.Asa ca tine de noi sa aratam bine si mai incolo , sigur si gena conteaza.
Ceea ce vroiam sa spun e ca in in ultimul partener gasesc o similitudine de asemanari cu tata.Aceleasi gesturi , gusturi , reactii.Multora cred ca vi s-a intamplat.Asa cum barbatii vor ca prietena sa aiba ceva din mama lor.
Sigur noi femeile imbatranim mai repede.Asa ca fiti pe faza fetelor , profitati cat se poate!
Vad ca sunteti tare acizi in a-l condamna pe el si ca a fost doar o necesitate.Oare voi cand ati iubit , n-ati suferit?De ce trebuie gasit neaparat tapul ispasitor.Chiar trebuie sa aruncam motanul mort in curtea celuilalt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by denisabia

Vad ca sunteti tare acizi in a-l condamna pe el si ca a fost doar o necesitate.Oare voi cand ati iubit, n-ati suferit?


Uite iti spun o parere masculina, au si putina dreptate. Un barbat matur gandeste altfel decat o fetita care e la inceputul vietii si experientei ei. Poate ca daca atunci a fost atat de fascinat de ea incat nu si-a pus problema ca o va face sa sufere, poate ca daca la inceput a fost atat de egoist (cum ziceam, iubirea aia egoista, cand iubim nu ne gandim la binele celuilat ci doar ca vrem sa fim noi cu persoana iubita, chiar daca se poate ca sa-i fie mai bine fara noi) incat a dorit-o ptr el, trebuia sa lupte ptr ca ei sa fie impreuna. Sa lupte cu prejudecatile, care sunt atatea, sta scris negru pe alb si aici la acest subiect ca sunt, cu parintii ei, cu cercul lui de prieteni. Si e ceva de luptat, si ce spun acum nu sunt vorbe in vant. Ca iubim indiferent de varsta si ca nu trebuie sa ne lasam influentati de altii si nici sa ne pese de parerea altora, e drept, dar sa nu uitma ca suntem oameni si initial suntem influentabili si suferim, cel putin prima data, inainte de a analiza situatia, si apoi in societate traim. Deci luptam ptr iubirea noastra, dar ne si pasa.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Si sa nu se inteleaga gresit, nu consider ca a fost o necesitate, ptr ca e atat de simplu sa te indragostesti de o fata tanara si frumoasa...si daca am fi atat de altruisti sa ne gandim ca nu suntem persoana potrivita ptr celalalt care ar mai fi sensul? Mai ales ca multi mai avem si o tona de complexe in spate. Poate din unghiul asta privit acel egoism este binevenit.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput