Cu farmece,descantece ati avut de-a face?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by Elise



quote:
Culmea este ca barbatul s-a intors acasa a doua zi, dar ceea ce m-a socat a fost faptul ca venea la ea la munca de cate ori putea si o pupa de mama focului...


pai cre' ca el, saracul, vroia sa se razbune...da' ea?
Il mai pupa dupa cocktailul respectiv?

Elise & BBLisa




mor de ras...


zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

vorba cuiva: nu inseamna ca daca noi nu credem in rau in general el nu exista. nici eu nu credeam in vraji, in ghicitoare s.a.m.d, asta pana cand a venit o tanti si ne-a ghicit mie si lui sora-mea in carti si ne-a spus lucruri pe care le stiam doar noi, plus ca sora mea are un baietel de 6 ani si nu reusea sa aiba nici o relatie de durata,i-a spus ca are cununia legata de cand era mica. i-a spus sa mearga la vie, cu mana la spate sa desfaca via si sa zica ceva, apoi sa mearga la biserica si sa tina post. ce credeti? dupa 6 ani s-a reintalnit cu tatal copilului si acum sunt impreuna, desi inainte el nu vroia sa auda nici de ea, nici de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

mai fetelor, am citit cu mare atentie subiectul..Nu stiu daca sa zic ca eu cred sau nu...dar sa va zic una.Cand am nascut eu baietelul, in 98, in Brasov, cand eram la alaptat la bebei, care erau intr-o camera mare cu sertarase de-alea de pus copiii pe margini si in mijloc, cred ca erau vreo 30 de copii intr-o camera, a venit la mine o tigancusa de vreo 15-16 ani sa ma roage sa-i arat care e copilul ei, ca ea nu stie carte.Adica cand mergeai acolo la copii prima oara citeai etichetele de deasupra copiilor si vedeai la care scrie numele tau, si acela era copilul tau.Citesc eu etichetele, ii arat fetei copilul, ok, il alapteaza, dar mai schimbam o vorba intre timp.Curatica si frumusica, si mai ales cu bun simt tigancusa,nu m-a deranjat cu absolut nimic.La un moment dat imi spune ca tare frumusel e baietelul meu si ca se va deochia, ca il va deochia lumea si ca daca vreau sa nu mi se deoache sa-l vand pe geam.Eu mirata o intreb cum adica sa-l vand?Chiar ii zic ca sa scap de subiect ca o sa-i pun rosu mereu ca sa nu se deoache.La care imi spune ca degeaba ii pun rosu, ca cine deoache il va deochea, si ca sa-l vand, adica sa-l dau din casa afara pe un geam la cineva in brate , ruda ceva, sau apropiat, si acela sa-mi dea un banut pe el, spunand ca l-a cumparat pe....urmand numele de botez.
N-am crezut evident...dar...baiatul meu crescand...se deochea...plangea fara motiv, crize,el care era un copil f cuminte...si cand ii spuneam Tatal nostru se potolea imediat...Pe la un an, disperata, imi aduc aminte de tigancusa mea din maternitate....si zic hai sa-l vand..Am facut cum imi zisese ea...am primit 100 de lei vechi, o moneda mica si fara valoare, dar se chema ca am luat bani pe el...Ei bine, din ziua aia n-am mai avut nici o pb cu copilul.Acum nu stiu daca chiar e adevarat sau coincidenta, dar....s-a inatmplat.
Si altceva, povestita de mama mea, D-zeu s-o ierte...care avea ochii verzi si stia ca deoache...zicea ea...Mi-a povestit ca era copil, 9-10 ani,prin 1942, in curtea scolii, cand pe strada trecea cavaleria...normal ca toti copiii au sarit ciucure la gard....mama printre ei....In fata un cal alb foarte frumos..la care mama cand l-a vazut a zis incet..AH, ce cal frumos....In clipa aia calul a cazut si a inceput sa faca spume la gura...O baba care trecea pe strada a zis ca e deochiat, si a luat la rand gardul de copii sa se uite la ei...Si s-a oprit la maica-mea:tu l-ai deocheat.Ea s-a speriat normal, a zis ca nu,mai sa planga..dar baba i-a zis cu blandete ca tb sa se duca sa mangaie usor cu manuta calul ca isi va reveni...S-a dus, si cica cum a pus manuta pe el si-a revenit, s-a ridicat de jos ca si cum n-ar fi avut nimic.Ei nu i-a venit sa creada, dar babuta i-a spus ca va deochea toata viata, ca a spus din suflet ah ce cal frumos si sa aiba grija cand admira din suflet pe cineva ca il va deochea.
Acum ce va spun, sunt convinsa ca mama nu m-a mintit, ca n-avea de ce...Explicatia?N-o stiu, si sunt profa de mate la care unu plus unu fac 2, deci zau ca nu cred in asa ceva....Si totusi cred ca ceva exista, mai presus de puterea noastra de intelegere...
Cranguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Cat am ras si eu cu menstra in cafea mi-am adus aminte din tinerete, doamne ce nebune eram eu si prietena mea am facut experietza asta , mai rau a fost ca unul din ei s-a prins si o punea pe prietena mea sa guste din cafea , mie imi venea sa vomit numai la gandul............ apoi parca au schimbat cafelele intre ei(al meu cu al ei) , deci nu stiu daca a avut mare efect. Ideea era ca ziceam cum e cafea asta de dulce asa sa fiu si eu pt tine....... vrajala ne-am pierdut noi o vara doua cu ei dar se pare ca nu am fost prea dulci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gia spune:

Mie imi tot facea fosta soacra farmece, daca s-au prins sau nu, nu pot evalua... dar citind pe aici zic Doamne ajuta ca era la menopauza, ca altfel nici nu pot sa ma gadesc ce mi-a pus in cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

citind istorisirea cu menstra in cafea nu pot decat sa ma bucur ca nu beau cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Ideea era ca ziceam cum e cafea asta de dulce asa sa fiu si eu pt tine.......


e, bun, acum stim si poezioara.


eu am inceput sa ma uit cu suspiciune la cafeaua pe care mi-o pregateste barbatu' dimineatza... nu stiu, o exista si vreo varianta masculina pt. vraja asta?
In afara de cianura.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Lemoni: unul din ei s-a prins si o punea pe prietena mea sa guste din cafea , mie imi venea sa vomit numai la gandul...(...) Ideea era ca ziceam cum e cafea asta de dulce asa sa fiu si eu pt tine

masculului perspicace nu i-a venit ideea sa inlocuiasca laptele condesat cand pregatea cafeaua pentru ea? 1 la 1

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Ideea era ca ziceam cum e cafea asta de dulce asa sa fiu si eu pt tine.......


e, bun, acum stim si poezioara.


eu am inceput sa ma uit cu suspiciune la cafeaua pe care mi-o pregateste barbatu' dimineatza... nu stiu, o exista si vreo varianta masculina pt. vraja asta?
In afara de cianura.

Elise & BBLisa





Este, nu spui care
Ti-o pregateste din totdeauna sau e un obicei mai frecvent?

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali76 spune:

Referitor la subiect, vreau sa va spun ca eu trec prin asa ceva. Este groaznic, e cumplit, nu ma pot controla. Se pare ca fosta sotie a sotului "se tine de capul nostru", si cred ca ii iese. In momentul cand intru in casa mi se pune pata, asa din nimik. Si ma iau la cearta cu sotul din lucruri marunte. Dar cearta duce la un adevarat scandal.Se pare ca "doamna" a facut ceva de genul sa plec din casa cu orice pret.Am chemat preotul acasa, a facut slujba, si sa vedem daca se va mai linisti treaba. Sa speram ca va fi bine, mai ales ca, in august avem nunta. Exista magie neagra, dar mai presus de toate exista Dumnezeu. Sper sa ne fie bine si sa iesim din toata nebunia asta.

Mergi la inceput