Cu farmece,descantece ati avut de-a face?

Cu farmece,descantece ati avut de-a face? | Autor: alesssia

Link direct la acest mesaj

VA intreb si pe voi! Ati avut de-a face sau ati vazut persoane influentate de farmece sau descantece? Daca da, cum se manifesta asupra persoanelor cu pricina si mai ales....cum se lupta impotriva acesteia?
Eu am oarescare motive sa cred ca....am parte de asa ceva. Acest lucru mi-a fost confirmat si de un preot clarvazator (care nu mi-a cerut NICI UN BANUT). Daca mi-ati putea impartasi din experientele voastre, ptr. a pte intelege acest fenomen, ar fi extraordinar.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Eu cred ca cea mai buna arma impotriva acestei chestii este sa nu crezi in ea. Dar deloc. Eu nu cred in magia neagra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nici eu nu cred in asa ceva. dar daca te temi, mergi la un preot.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Nu lasa indoiala sa ti se strecoae-n suflet!
Crezi in Bunul Dumnezeu si atat!

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

quote:
Initial creeata de alesssia
...
Eu am oarescare motive sa cred ca....am parte de asa ceva. Acest lucru mi-a fost confirmat si de un preot clarvazator.
...



Te rog sa nu te superi, dar trebuie sa te intreb: contra a ce suma ti-a confirmat??? Si/sau contra a ce suma o poate "dezlega"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Soacra mea cand a avut prima data probleme cu socrul(de cand o cunosc eu),tot invoca magia neagra,umbla de numai,ba la preoti,ba la vrazitoare,sau ce erau,ne-a exasperat,apoi s-a potolit,constrans de imprejurari,socrul s-a intors acasa,pana iarasi a dat de-o tinerica si iara a invocat soacra-mea magia neagra....si tot asa,pana la urma am ajuns sa cred ca de fapt nu tipele ii fac socrului magie neagra,poate ....ea.....
am vazut filme,am avut vise,care pana la urma cred ca erau influentate de ce era in jurul meu,dar prefer psihologul,daca e la o adica sa am probleme.
Nu stiu ce exista si ce nu,oricum noi suntem prea mici,ca sa detinem adevarul....
Eu zic ca daca sunt probleme,mai bine un psiholog meserias,care te ajuta sa intelegi si sa treci peste.
De la soacra mea am inteles atat:ca magia neagra e de fapt scuza,motivul,ptr. care nu accepti niste realitati care se gasesc in comportamentul ambilor parteneri,deci ceea ce ar rezolva un psiholog.
Scuze daca nu sunt la subiect,eu clar nu cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu nu cred in asa ceva.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:

trebuie sa recunosc ca nu stiu ce este magia neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu n-am avut parte de asha ceva, desi m-am tot straduit sa vad si eu macar un drac cind eram mica.

Si ce n-am vazut nu cred.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by Ficusia

trebuie sa recunosc ca nu stiu ce este magia neagra



Nici eu. O fi vorba de blesteme?
Dar am auzit ca exista si magie alba.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kasemada spune:

quote:
Originally posted by Cristina_C

quote:
Originally posted by Ficusia

trebuie sa recunosc ca nu stiu ce este magia neagra



Nici eu. O fi vorba de blesteme?
Dar am auzit ca exista si magie alba.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...




Din cate stiu eu, magia neagra ''apeleaza'' la diavol, si magia alba la Dumnezeu...

Mergi la inceput