Dura lex sed lex (Clubul Juristilor:)(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Fetele, stiti ceva de aplicarea Legii 656 pe 2002 pt. prevenirea si sanct.spalarii banilor? ma refer la obligativitatea de a desemna o pers. cu responsab. in aplicarea legii..
E aplicabila bancilor, instit. financiare, samd dar si ag. ec. care desf activit de turism ,amanet,dealeri, prest. serv, precum si pf si pj care acorda consult. fisc, contab, auditori, notari, av, pers. care exerc. prof. jur. liberale...samd..aproape toata lumea intr-un cuvant.
Pe noi ne-au sunat la firma niste cunoscuti cum ca umbla cu amenzi astia de la Garda..(nu la mine la cab, ci la firma de consult. fin-contab la care dau consult.jur)



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Salutare, mamicute juriste si bine v-am gasit! Nu am mai intrat pana astazi pe aici, dar acum mi-am zis...ia sa vad si eu cine mai scrie la subiectul asta, poate cunosc pe cineva. Si chiar cunosc: am o fosta colega de facultate pe aici, dupa cum vad: Cenia, mamica de David.
Deci...ma primiti si pe mine in clubul vostru? Eu sunt Laura, mamica de Iustina si am terminat in 1998, in Iasi. De 7 ani lucrez in Piatra pe post de jurista la o firma particulara.


Lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Bun venit Laura! Sa iti traiasca fetita mare si sanatoasa!
Cat despre vechi colegi, am vazut ca Cenia a terminat in `99, tu in `98..




Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna dimineata!
Va invit la o cafea de weekend!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Laura,bine ai venit si din partea mea.Sper sa te simti bine la noi,si sa intri cat mai des.kriss e o gazda foarte calduroasa.
kriss,recunosc ca nu am vazut lista noastra de mult timp,in mod sigur ca are multe schimbari fata de prima sau a doua varianta.Foarte frumos ca suntem asa de multi,insa cam putini activi.
Angela,frumoase si pozele din Mexic,asteptam si povesti.
Te-ai gandit vreodata la posibilitatea emigrarii in SUA?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

ce bine le zici tu Luna(multumesc de compliment:)..sunt cu totul de acord cu tine!
si acum off topic, nu am mai trecut pe la grup ca mi-e cam rusinica cu sunculita in plus de Sarbatori
In plus, sunt optimista ca mica vacanta de Anul Nou a sadit ceva in burtik..visez si eu frumooos...



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

kriss si eu sper la fel, desi dupa durerile de ovare pe care le am cred ca mai astept o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Abia ne-au plecat musafirii, iar maine plecam de dimineata pe la nasi, asa ca, Irina, iti urez prima credLA MULTI ANI, multa sanatate, fericire si intrarea in viata voastra cat de curand a unui copilas! te pup
ps. iti promit eu ca anul asta vom avea si noi bebei



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

La Multi Ani!!Ioanelor, Ionelelor si celorlalti care isi sarbatoresc ziua numelui astazi!




Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Irina La multi ani ! si din partea mea.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput