Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

ah, uitasem:

stie cineva crese particulare in zona Militari?? ca eu stiu doar ac gradi pe care deja le-am vazut si cresa de stat la care ma duc maine.

mersi mult!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Shobo, si aici la cresa unde a fost Vlad era aceeasi chestie cu scosul afara, adica iarna nu...ma gandesc ca poate le e si greu sa-i imbrace pe toti...motivul ar fi ca pediatrul de acolo nu le da voie...nici eu nu sunt de acord cu chestia asta. Iar cu temp. din camera, atunci era ok, in noiembrie, era bine.
Si noi cautam o gradi particulara, dar deocamdata va sta cu o bona. E tare dificil...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Dragelor, multumesc pt urari.

Ubi, ce poze mama, vreti sa ma vedeti cu cearcane si ingopata in hartii. Sper sa reusesc sa le organizez amandurora (Ruxi si Eric) o petrecere spre sf. lunii, acum n-am timp nici sa mor.

Shobo, cat mai sta tanti aia, asteapta si tu sa treaca iarna pt a experimenta cu cresa. Dar e bine sa vizitezi cat mai multe intre timp.

Kris, m-ai speriat cu viroza asta! Sper sa nu fie asa nasoala! Din pacate eu n-am alte info...


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Shobo, din cite stiu, nu prea sint gradi sau crese care scot iarna afara copiii. Noi stam afara dupa ce venim de la cresa, asta e, o data pe zi.
cit despre caldura, cred ca asa este cam peste tot.

am fost la "z" si am cumparat 2 helancute dragute si o camasuta de vara si am dat pe ele nici 50 de ron...sa tot faci cumapraturi la 50%....

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Kris ce rau imi pare de nepotelul tau,poate D-zeu face vreo minune.

Sa stii ca si Alexia a inceput viroza vineri si 3 zile a facut febra,abia luni am fost cu ea la dr. si tot nu mi-a dat antibiotic.Si abia astazi a inceput sa-i fie mai bine,sa nu mai faca febra,dar de tusit si muci tot mai are.Dar sigur ii trece si fara antibiotic.

Asa ca sanatate multa lui Bia,si nu ii da antibiotic,chiar daca iti mai face febra.













Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor,??/ va multumesc din suflet pt sugestii si sfaturi!

Ixxi, sanatate multa piersicutei! Daca poti, vino maine cu mine la 16.00 si poate intram la Stanciu...fara programare..Ai reusit sa citesti tot ce ti-am scris astazi despre Stanciu?

Shobo, succes in cautarea de cresa-gradi!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

MihaT,

Bianca, nu a mai facut febra de la ora 12.00. Asta seara a adormit pe la 19.00..pierzand noaptea trecuta..ne-a luat somnul mai repede.
Maine pe la 16.00 ma voi prezenta la Stanciu, fara programare..e f f f f aglomerat si e si in sesiune ca e si asist univ., la sugestia dansului, si ma baga printre programari..asta daca nu va necesita un control urgent.

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

As renunta si eu la capse dar copilul meu doarme doar in pijama si nu invelit. Asa ca prefer sa fie cu spatele acoperit si cu sosete in picioare. In plus sunt tare frumoase si l-am batut indelumg pe al meu barbat ca trebuie sa cumparam din timp astfel de pijamale (inca de acum 1 an).
Azi s-a culcat intr-o secunda. Cred ca era obosita ca vad ca nici degetul nu l-a mai supt.
Na, ca am ajuns la problema mea majora. Isi sugete degetul. Azi i-am pus a doua oara leucoplast pe degete si culmea e ca nu a protestat. Dar in timp a tot zgarmat la el pana l-a dat jos. Nu e o solutie dar nici piper sau boia nu vreau sa-i torn pe ele. Azi am vb cu o mamica care e dentista (pediatrica) si zicea ca exista pacienti care vin si la 18 ani cu dantura deformata si prefera sa suga degetul in continuare decat sa faca tratament.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

A, si Ada face propozitii. Azi i-a zis lui Bogdan: pa tati, plec la mami si a venit dupa mine in bucatarie.
Sau zice: la bunicu nu canta Mos Craciun (la ai mei nu merge Cd si nu putem asculta muzica cu Mos Craciun) la noi acasa canta. Vorbeste din ce in ce mai clar desi are cateva cuvinte pe care le pronunta tare ciudat (desi eu ii repet intotdeauna corect, nu ma prostesc):
baduiu = baterii
gomo=cremvusti
wawa=ziarul

Daca o cert si ii zic ca nu mai vb cu ea sau sunt suparata pe ea vine la mine si zice: mami, mami, pup (si ma pupa pe nas). Ei, pot sa nu o iert? Tati a pus-o sa zica: "iarta-ma mami" si e delicioasa cand zice asa.

Si inca ceva, de cateva zile nu mai vrea nici lapte nici iaurt. I s-o fi luat cred...In schimb mananca Almette (zice: aici schie Almette si arata spre borcanel) si cascaval dupa o lunga pauza de timp.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

La multi ani sarbatorilor de azi:
Sebastien Stefan (Oana Cretu)
Ruxandra Maria (V. Erica)
Maria Theodora (Cocolino)
Ioana Maria (Anuc)

Sper ca ati avut o zi frumoasa cu totii.

Kris, ce vesti triste, poate totusi se va intampla o minune ...
Sanatate Biancai si piersicutei.

Liviana, ai rabdare mami ca acusi misca de nu te mai lasa sa dormi. Cred ca esti nerabdatoate. Miscarile lui bebe mi-au lipsit cel mai mult dupa ce am nascut.

Shobo, cu scosul afara iarna cam asa e peste tot, mai ales la crese, unde sunt si copilasi care abia merg sau nu merge deloc. Cand e vreme buna, insa ii scot. Cresa lui Mihai are chiar intrare din curte direct in Gradina Botanica, unde e superb. Ref la temperatura din interior, in sala de joaca e destul de cald, cca 22-24 de grade, caci copilasii stau imbracati subtirel, si s-a intamplat de mail multe ori ca lui Mihai sa-i dea o bluza mai subtire din dotarea lor atunci cand eu l-am imbracat prea gros. Temperatura din dormitor insa era ok.

Veste buna, cica ieri si azi a mancat cate ceva (supa, fel doi). LA inceput a plans, si-a facut greata etc dar pana la urma de foame a mancat cateva linguri din fiecare fel. Doamne ajuta!


Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput