Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Tomasa, La multi ani lui Tudor. Sa v-aduca numai bucurii!!!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

TUDOR! SA CRESTI MARE, SANATOS SI VOINIC! Iar voua parintilor, sa va D-zeu putere sa va cresteti puisorul!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Liviana, bafta cu sarcina -sa fie bine! multumesc de uarari!

in leg cu cresa versus bona eu sunt de parere ca dc ai curaj sa cauti si noroc sa gasesti o bona buna (adica sensibila si super rabdatoare cu cei mici si extrem de blanda) ca a mea merita sa il tii ac pana la 2 ani poate si putin dupa.. dc nu, mult mai bine la cresa, desi e mai greu cu imbolnavirile.. mie de asta mi-e frica, nu de altceva, sunt f constienta ca in colectivitate ii e cel ma bine ca dezvoltare de acum incolo..
noi am vrea sa pastram si bona si cresa.. numai ca bona noastra e o pers f nesigura, nu prea stie ea ce vrea de la viata, acum ar mai sta, acum ar pleca.. sa vedem ultima data spunea ca mai sta pana in mai sau sept , deci va dati seama... ca nici ea nu stie ce vrea.. in aprilie vrea sa plece pt o luna la oprietena in DK... sa vedem atunci ce facem.. aa, si ea ne zice mereu "pai nu v-am ajutat mama destul??", adica pt ea si generatia ei probabil ac munca e for free, adica nu o vede ca pe un job contra unui salariu lunar, ci ca pe un ajutor dat unor copii ............... no commnets! iar de marit sal noi nu i-l mai marim ca deja i l-am marit de 2 ori intr-un an si ne-am dat seama ca nu asta cont la ea... pur si simplu i se pare ca ne ajuta, iar sotul ei ii spune ca asta nu-i o munca serioasa pt ea , ca ea ar tb sa-si creasca nepotii ei (nu are inca- fiica ei nu ramane insarcinata de ceva ani buni si si-a pierdut speranta..) si sa fie angajata cu carte de munca undeva la o intreprindere - deci idei comuniste, dar ce sa-i faci dc asta e mentalitatea generatiei!?!...

insa una peste alta se vede ca il iubeste teribil pe Codrin si el pe ea, se poate citi usor asta pe copil!... de sarbatori i-am dat liber incepand cu 22 seara pana pe 3 ian dim si m-a sunat de 3-4 ori in ac interval sa vada ce face C si sa-mi spuna ca ii e dor de el!... de asta cred totusi ca nu ne va lasa asa rpd, adica sper. si nu o mai bag in seama de cate ori mai zice ca mai sta nushcat pt ca oricum nu face asa...


Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!

Am nisip in ochi, dar am intrat putin sa va citesc. Cu serviciul merge bine, dar trebuie sa fiu super atenta super concentrata si in priza...ma trezesc la 6 dim si ma culc abia pe la 12 dupa ce mai fac una-alta in casa. Noroc cu bunicul care este si super bucatar si imi gateste in timp ce doarme Vlad, iar azi mi-a calcat bunica(soacra, adica) rufele. Nu stiu cum as face fata altfel.

Tomasa, sa-ti traiasca baiatul si sa creasca mare! La multi ani, Tudor!

Liviana, ma bucur ca esti bine si felicitari lui Matei pt. progrese. Cu olita ai rabdare, ca trebuie sa invete pana la urma.

Kris, la voi cum merge cu olita? E mai bine?

Patricia, ce bine ca ii place lui Rebe la cresa! Bravo!


Noi tocmai am avut doua interviuri pt. bone, am discutat cu doua femei, deja una ne place dar vrea raspunsul maine si nu stim ce sa facem, e prea repede. Pe de alta parte am auzit ca e bine sa vezi si unde sta bona, ce fel de femeie e(curata, etc...), pt. ca la prima vedere toate sunt dragute. Vlad a fost foarte familial cu amandoua, cred ca statea cu ele daca plecam de acasa.
Fetele care aveti bone deja, cum e cu analizele? trebuie sa-si faca ele anumite analize, si le platesc singure??/

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Andrei Stefan, LA multi ani!
Scuze pt. intarziere...


Liviana, poate in we am timp si intru sa-ti spun cum am facut tortul!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:



Cu intarziere si eu va urez copilasi dragalasi LA MULTI ANI!
Andreea Oana
Andrei Stefan

Tudor !sA CRESTI MARE,SANATOS, SI FERICT ALATURI DE FAMILIA TA IUBITOARE!

Te-am vazut cat esti de mare si frumusel!Va pupam dulce,dulceeeee!Opriti timpul!

Eu in curand nu cred ca mai intru !
Suntem in aceeasi oala cu Liviana!Si eu ma mir cum poate sta in halul asta! Nu il deranjeaza absolut deloc!Ma dispera !Toata ziua schimb la chiloti si pampersi! Am vreo 7 pantaloni si chiloti si sunt pe banda!

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Liviana, noi avem 15 cholotei, si abia facem fata...si pantalonasi de casa cam tot atat..Sa stii ca intr-o zi am trecut la salopete, cele de iesit afara.. Nu dispera..trebuie sa fi f.f.f rabdatoare..iti spun din experienta...Mult succes!

Bestutza, succes si tie la operatiunea chilotei!

Shobo, tie iti doresc sa aveti parte cat mai mult tp de bona!

Amaya, sper ca esti bine si ca mama s a venit cu ganduri frumoase!

Bubu, mergem binisor..Ieri, prima zi cu matusa, a udat 4 pantalonasi, si numai dupa ora 14.00..s-a mirat si dansa..o punea la olitza si nu facea nimic, dupa care facea pe ea..Astazi a udat doar 2 cu dansa si cu mine, seara, 2...NU CEREEEEEEEEE! INCA O punem noi, cand consideram. Sunt optimista!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La noi e invers, nu numai ca cere, de fapt nu cere, ci se dezbraca el singur ( o face si de fata cu musafiri spre dispararea mea, dar nu il las) si se pune pe olita.
De facut nu face nimic, dar nici nu accepta sa ii punem pampers. Totusi, decat pipi pe covor prefer pampers pus cu forta.


In rest progreseaza cu vorbitul pe zi ce trece, e adorabil.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, astazi ma vorbit cu sora verisoarei care are nepotelul bolnav si mi-a spus ca-i sunt numarate zilele, poate orele. Sunt terminata! Numai acolo ma gandesc, prin ce trece verisoara mea si sotul. Va dati seama, de duminica incoace , sta cu lumanarea aprinsa..dr, l-au chemat si pe sotul verisoarei..

Cu ea nu am mai vorbit de mai bine de o luna..nu mi-a mai raspuns la tel si am inteles-o..doar cu sora ei mai tineam legatura...
de cateva zile a facut SEPTICEMIE, nu mai mananca de zile bune, e conectat la aparate, sta cu ochii inchisi..

Pe 13 face 5 luni de cand e prin spitale..I-au venit rezultatele din strainatate, singura persoana mai compatibila, deci nu 100%, este chiar mama lui..dar va dati seama in situatia in care e nici nu se mai pune problema de transplant..

Doctorii se mira, cum de mai respira, traieste in situattia in care e! Abcesul la ficat e vizibil si pe zi ce trece tot mai creste, are abces si la splina, si la plamani. Am zis ca numai D-zeu poate face o minune! E tare trist, , are doar 1 an si 8 luni..un ingeras, iar D-zeu a hotarat sa-l ia la El..poate asa e mai bine..decat sa se chinuie...I se administreaza 4 antibiotice o data, dar fara rezultat, pt ca dupa cate va amintiti, s-a nascut fara celula stem, fara imunitate si nu poate lupta cu nici o boala.

Astazi, am aflat mai multe lucruri de la sora ei, care e tot verisoara mea, am aflat faptul ca el mai tot timpul avea febra, 38,5 sau 39..si mereu i s-a administrat antibiotic.. Doamne, la ce greutate o fi ajuns, nici nu am indraznit sa intreb...dupa cum va amintiti de la 11.5kg, ajunsese , pe la 7.5. Manca si scadea in conutinuu..

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Mamici si daca credeti ca scapati dupa cateva zile va inselati. Adica Ada (azi si-a zis pentru prima data Sandra in loc de Ada ) si acum mai scapa in pantaloni pana ajunge la olita. Nu de fiecare data dar de vreo 2-3 ori pe zi tot schimbam pantalonii. Pe mine ma distreaza afara cand se aseaza langa pom pe vine si face pipi - desigur in pampers dar oricum, ca exercitiu pentru la vara.

In seara asta 1 ora m-a chinuit cu mami pisu, mami kaka...si in final a facut de 5 ori pisu si de 2 ori kk. Si la 10 jumate a adormit...dar imi venea sa o strang de gat. O intrebam: mai faci? Ea zicea nu. Cum inchideam ultima capsa si o punea in pat, mami pisu. Bai e culmea, am senzatia ca o distraza faza cu pijamaua altfel nu-mi imaginez de ce ma chinuie atata. Vaaaai si daca ii zic sa faca in pampi se pune pe miorlaiala, chiar plans. Adica sunt chiar culmea sa-i zic sa faca in pampi, dar frate nu mai pot!

A, si daca pana acum am schimbat 100 de pantaloni pe zi, acum am inceput sa o obisnuiesc sa bea apa din pahar. Drept pentru care acum schimbam bluzitele de 100 de ori pe zi...La inceput bea binisor dar pe urma varsa intentionat si zice: mami schimba



www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput