Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Shobo, nu are de ce sa iti fie frica. sa stii ca atmosfera este foarte calda-cel putin la cresa noastra-iar doamnele sint f dragute, si daca iti poti imagina, nici nu vor bani (am incercat si nu mi-a mers).
cel putin eu una am mult mai mare incredere in cresa decit in bone, iar de imbolnavit, toti copiii o vor face la un mom dat cind vor intra in colectivitate.
Bine ca s-a rezolvat cu ochiul. eu am folosit Tobrex cind a avut o conjunctivita.


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani, fetelor! Cu intarziere, urez si eu LMA pt Vladut (Bubu), Sebastian, Ioan Cristian, Sergiu Denis, Mara Theodora,Alexandra Beatrice, Nectarie Ioan, Rares, Stefan, Andreea, Eleonora!
Succes mamicilor care au re-inceput serviciul dupa 2 ani de stat cu puiul acasa!
Revin si eu cu un mesaj abia azi, ieri am avut o zi infernala la servici si abia acum am reusit sa citesc cele 15 pagini cu mesajele voastre.Sper ca ati petrecut frumos in familie, asa cum am facut si noi. Am stat numai la Braila cu parintii mei si a fost tare bine la "mama acasa". Le-am spus de faptul ca anul acesta va veni barza si s-au bucurat asa cum ma asteptam. Adica... pe jumate. I-am
asigurat totusi ca pana acum totul e ok cu sanatatea mea si ca ma voi duce si la un eco abdominal cat de curand sa vad cum stau cu ficatul si coledocul. Matei a fost extaziat sa stea cu "mamaie" si "tataie" insa ne-a terorizat cu mancarea si somnul. A facut o
groaza de mofturi si din pacate s-a cam invatat sa manance dulciuri, iar legumele nu le mai accepta deloc. Noaptea este in continuare foarte agitat si nu inteleg de ce, doar acum este din nou in mediul lui.
De ieri am inceput si operatiunea "chilotzelul", insa asa cum spunea BDana, fara succes. Face ca nesimtitul pe el de toate si nu spune nimic. Eu una nu inteleg cum de nu-l jeneaza sa fie ud sau plin de kk. :( Pe olitza sta bine-merci insa nu face nimic in ea.
Patricia, ma bucur pt debutul bun al Rebeccai la cresa! Succes si sa nu va imbolnaviti! Noua ne-a zis o educatoare ca de regula in primele zile sunt f extaziati de noutate, insa pe urma incep sa planga dupa parinti. Pana la ce ora sta Reb la cresa? Noi sper sa incepem din martie. L-am dus pe Matei cresa sa vada cum e si tare mult i-a placut, chit ca nu erau decat vreo 3 copii prezenti. A identificat toate personajele de poveste de pe pereti, s-a dus la brad, a dat noroc cu 2 baieti, a tzopait si a vorbit cu educatoarea. Sunt mandra de Matei al meu si pt ca de Sarbatori si-a dat drumul la
vorbire mult, ne uimeste ce expresii si ce cuvinte foloseste. O data ii statea maica-mea in cale si nu putea trece de ea, asa ca i-a spus "mamaie, da-mi voie te rog". M-am crucit cand am auzit, nici nu stiu de unde a retinut expresia asta. In plus, deja stie f bine cateva povesti, daca omit vreun detaliu are grija sa mi-l spuna el. La masa imi cere "mami, spune povestea cu vupea" sau cu "pada" (alba ca zapada) sau cu "uplu". Desenele Disney cu piticii sunt preferatele lui.
Bubu, am vazut pozele de la party-ul lui Vladut. Cred ca v-ati distrat super! Mai, mai si ce de pupaturi a primit/dat baiatul tau. Tortul ti-a iesit super-frumos1 Te rog sa-mi spui si mie intr-un PM cum l-ai facut. Succes la servici!
Ixxi, frumoase si pozele cu piersicuta ta. Vad ca te-a ajutat cu impodobitul. Matei a fost mai degraba incantat sa smulga globurile din pom si sa le foloseasca ca mingii. Mi-a placut tinuta ta (banuiesc ca era de Rev), dar n-am inteles treaba cu sabia?
Crinuta, ai inceput sa mergi a noul job?
Ubi, ce fata mare ai! Zici ca are 3 ani, e bine dezvoltata, sa-ti traiasca!
Shobo, ma bucur mult ca i-a trecut conjunctivita lui Codrin!
Tomasa, felicitari pt succesul cu olitza! Te rog sa-mi spui de cate chilotei e nevoie pe zi? Matei are vreo 6 buc dar bona imi zice ca nu sunt suficienti. Mai, mai dar ce mare s-a facut Tudor! In ce club sunt facute pozele? La Multi Ani pt Tudor, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va bucure toate viata!
Anda, cum iti merge?
Adita, ma da-ne un semn te rog! Cum te simti, cand trebuie sa vina BB4?
MihaT, scumpica tare Craciunita!
Kris, Amo2004, va multumesc ca ati intrebat de mine. Burtica e bine, dar bebelina inca nu vrea sa miste. Simt doar cateva vibratii cand pun mana in dreptul uterului. Kris, succes cu olitza - si noi ne batem capul cu ea (de fapt bona mai mult).
Monalac, eu am citit inca de anul trecut ce ai scris la cap. Nasterea unei stele! M-a impresionat profund! Ce curaj, ce tarie, ce vointa! Sa fii sanatoasa si sa-ti dea D-zeu si pe BB2 daca ti-l doresti cu aceeasi intensitate cum l-ai dorit cu Cris!

Fetele, daca auziti pe cineva care vine un ap cu 4 camere in Drumul Taberei, va rog sa-mi dati si mie de stiri. Mercic.

Si ultima gaselnita: cica puii se pot imbolnavi de enterocolita din cauza pufuletilor (ma rog, din cauza microbilor din ei)! Ati auzit de treaba asta?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Shobo, referitor la cresa sunt de acord cu Patricia. Nici eu nu am incredere in bone si e o loterie sa gasesti persoana potrivita. Atmosfera la cresa e foarte placuta, copii progreseaza altfel decat acasa, doamnele sunt dragute si chiar au grija de ei. Eu nu mi-am luat niciodata copilul de acolo murdar sau oparit la fundulet.

Patricia, si eu m-am tot gandit cum sa le ofer cate o atentie doamnelor si m-am gandit si la varianta cu pliculetul, insa mi-a fost teama sa nu jignesc. Asa ca le-am facut cate un pachetel de Craciun la fiecare, inclusiv la bucatarese. In total sunt 10 doamne, cu directoare cu tot, si nu am facut diferenta intre ele. Toate cadourile m-au costat cam cat ma costa inainte cresa particulara pe luna, deci nu a fost un efort extraordinar. Si toate doamnele au fost bucuroase. Le-am luat cate un set de cosmeticale, o punga mare de cafea Jacobs si cate o felicitare. Fiind inainte de sarbatori, am prins o multime de promotii. In martie intentionez sa fac la fel.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Liviana, ma bucur ca esti bine. In cate saptamani esti de astepti miscari in burtica? Despre pufuleti nu stiam ca pot da enterocolita

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Liviana, bine ai revenit!!wow, ce de progrese a facut Matei!
si noi vorbim din ce in ce mai multe, stie o gramada de cuvinte si expresii, cel mai mult imi place "te bek"

Amo, asa e cu cresa, si eu o gasesc foarte curata, nu este oparita, ba chiar cred ca a fost data cu Bepanten ca am dus-o eu putin mai iritata intr=-o zi si am vazut urme de crema si ea refacuta. Iar prin faptul ca o gasesc extrem de vioaie, inseamna ca e vesela toata ziua acolo.
eu am luat niste pungi de cafea si niste cutii de bomboane si am dat la persoanele cu care am avut contact. probabil ca de 8 martie voi face si eu asa, o atentie mica la toata lumea (desi eu nu le vad pe toate, mai ales pe cele de la bcuatarie).

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Amo, am trecut acum in semnatura cate sapt are burtica.
Patricia si Matei zice un soi de "te iubec". Sunt scumpi tare.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 19s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Tomasa - sa-ti traiasca Tudor, sa fie sanatos si sa va bucurati de el.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani Tudor!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

TOMASA ,sa-ti traiasca baiatul ,sa va bucurati de el ,si sa aveti parte numai de satisfatii din parte lui.
LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

La multi ani, Tudor!!!!!!

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput