ALEXIA 4 ani, aplazie medulara.va implor cititi!!

ALEXIA 4 ani, aplazie medulara.va implor cititi!! | Autor: flaviutza

Link direct la acest mesaj

Am vazut aseara la povestiri adevarate. poate e unul din sutele de cazuri, dar va rog, cititi macar!!

are 4 ani si e un inger de copil...atat de frumoasa, cu ochi verzi,dolofana, exact cum sunt copiii din reclame. si de doua luni este internata la FUNDENI, probabil la oncologie. diagnosticul : aplazie medulara. adica maduva nu mai vrea sa produca globule rosii.nu raspunde la chimioterapie. face transfuzii ZILNIC. tatal ei alearga ca nebun prin Bucuresti in cautare de donatori pt copilul sau. GRUPA B3 RH NEGATIV.

am vazut materialul cap coada . nu poti spune in cuvinte. statea acolo in pat, cu capsorul sprijinit in manutele dolofane si plangea."cand mergem tati acasa?" .i-au facut acolo pomul de Craciun. l-a vazut si a cerut sa se intoarca in salon.ii era prea rau.taticul ei ii spunea sa nu mai planga. si ii tremura barbita incercand sa se abtina.

a mers doar doua zile la gradinita...apoi..de doua luni jumate traieste din transfuzii. are urgent nevoie de transplant de maduva. costurile se ridica la 140000 euro. pana atunci, macar de sange B3 rh negativ! daca e cineva din Buc cu grupa asta, va rog eu mult, duceti-va pana acolo.

pe fetita o cheama ALEXIA STAN.pe tatal ei AUREL STAN. nr de mobil este 0722440529

conturile deschise sunt

BCR SUCURSALA PRAHOVA PLOIESTI

LEI RO 52 RNCB 02050630 50980001
USD RO 95 RNCB 020506 3050930003
EURO RO 25 RNCB 0205 0630509B0002



ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Am citit si sincer sunt foarte impresionata. Din pacate nu sunt din Bucuresti asa ca, desi as stii pe cineva cu grupa respectiva nu am cum sa ajut asa. Incerc sa ajung cat mai repede la banca pentru bani in cont. Multa sanatate micutei si Dumnezeu sa o ocroteasca!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

i-am dat si eu sotului economiile ALEXIEI mele..el lucreaza la banca si ii depune azi..

mai multe despre fetita puteti citi aici .la monitoruldeprahova.ro
dati cautare in site dupa "alexia stan"

pe mine m-a facut sa nu dorm o noapte...am vazut-o la tv..cu ochii aia atat de tristi.



ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Deci citi ani are Alexia, 4 ani sau 2 ani si 7 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Alexia de 2 ani si 7 luni e fetita flaviutei;
Alexia de 4 ani e copilasul bolnav...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Alexia de 2,7 luni e fetita mea..coincidenta de nume.

Alexia cea bolnavioara are 4 ani si, din pacate, putine sanse. asta pt ca banii ce trebuie stransi sunt prea multi.

momentan ii trebuie sange grupa b3 negativ. in loc sa stea langa fetita sa(care nu se desparte de altfel de el, si cand i s-a luat interviu a stat numai lipitat de tati) Aurel Stan cauta prin spitale, prin oras donatori. Alexia e tinuta in viata numai cu transfuzii permanente.

i-ar mai trebui 10 FIOLE CLATRIBINE. o fiola costa 19 milioane.

poate daca am renunta la o masa in oras, la o jucarie noua de care copilul nostr s-ar plictisi dupa 5 minute, i-AM mai da Alexiei o saptamana de viata. o saptamana in care sa se bucure de tati ei.

maine ii sun(am centul) . pe mine m-a miscat profund..copila are acelasi nume cu fi-mea, ii o grasanica la fel ca Aluta mea, cand i-am vazut fetisoara aia tremurand sa se abtina sa nu planga si manutele micute si grasute exact ca ale fi-mii m-am cutremurat.


ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

subiectul asta nu ar putea oare sa fie pus la umanitare? sau sa se marcheze cumva sa fie mai vizibil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Flaviutza,gestul tau este de apreciat,insa pe forum avem un regulament special referitor la cazurile umanitare si se aplica fara exceptie.Cu parere de rau,pana la indeplinirea conditiilor cerute de Admin aici,subiectul va ramane inchis.


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina , www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522" target="_blank">vevika & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput