shopping in Barcelona

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Buna fetelor,

Eu o sa merg in Barcelona in perioada 25.04-02.05. Credeti ca am ceva sanse sa prind ceva reduceri pe-acolo? Daca nu, unde imi recomandati ceva shopping mai bun ca in Romania? Noi o sa stam in Calella si ne gandeam sa vizitam si alteceva in afara de Barcelona. ce-mi recomandati?
Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

Reducerile de iarna se termina in februarie, iar cele de vara incep la 1 iulie, deci in aprilie-mai nu e sezon de reduceri. Dar vei gasi unele lucruri la preturi mai mici ca in Ro, mai ales la marcile spaniole Zara, Mango, Pull and Bear, etc.

Ca locuri de shopping, eu am scris destul de mult pe pagina 1 a acestui subiect, depinde ce vrei sa cumperi, dar in general magazinele din centru si centrele comerciale.

La centrul comercial Gran Via2, pe care eu il recomand, se poate ajunge asa:

Transporte público
Ferrocarriles catalanes: (Europa / Fira).
RENFE: (Bellvitge, Líneas C1 y C2)
AUTOBÚS:
-Plaza de España: 65-79-105-L70-L72-L80-L81-L86-L87
-Plaza de Cataluña: L95

Am luat info de pe site-ul Ikea, care e char langa Gran Via2.

Altceva de vizitat, in afara de Barcelona si in zona totusi, depinde mult ce preferi, dar daca iti place istoria, o idee poate fi "LA RUTA DEL CISTER" care cuprinde manastirile cisterciene Poblet, Santes Creus si Vallbona de les Monges, mai multe info aici:

http://www.larutadelcister.info/que_es.php?lang=en&gal=

Sau la parcul de distractii Port Aventura:

http://www.portaventura.es/portaventura/html/PortAventura_Park/El_Parque.html

Ambele sunt in Tarragona, cam 100 km sud de Barcelona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Buna! Despre outlet-ul "La Roca Village",de langa Barcelona,ce stiti?
Mi l-a recomandat cineva,ca fiind peste Pandorf,ca preturi si marci.Se ajunge relativ usor din Barcelona,fiind mai multe mijloace de transport.Eu merg de 1 Mai la Barcelona,si as vrea sa ajung si acolo.


Amia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Ok, deci n-am sanse sa prind reduceri in aprilie-mai....o sa vad ce gasesc la fata locului.
De "Roca Village" de care zice Amia ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Intra pe site-ul lor:www.larocavillage.com,si o sa gasesti toate informatiile,inclusiv mijloacele de transport din Barcelona pana acolo.Eu o sa fiu in Barcelona in perioada 30 apr-5 mai si vreau sa ajung si la acest out-let.

Mergi la inceput