Piersicutze de 2006

Piersicutze de 2006 | Autor: SARILLA

Link direct la acest mesaj

Buna!
Hai ca mi-am luat inima-n dinti si pana la urma am deschis aici...m-am gandit ca e mai bine separat,ca acolo sa vorbim despre bebei si ce mai apare in legatura cu ei,iar aici sa vorbim despre noi...exclusiv...
Ok...spuneam ca mi s-ar parea interesant sa spunem si de unde avem nick-urile,pentru ca eu imi tot obosesc neuronul sa imi dau seama de unde vin numele unora dintre voi...la mine e relativ fara poveste...el dateaza de pe vremea MIRC-ului,daca stiti voi de el,perioada in care aveam nevoie de un ID sa vorbesc cu lumea...m-am gandit sa inventez ceva si dupa cateva incercari..voila!A iesit SARILLA...
In spatele acestui nick sunt eu care in curand(12 ianuarie) fac 27 de ani...o varsta care nu o sa ma mai marcheze asa cum o facea pana acum pentru ca de data asta e altfel..il am pe EL...stiti voi cine... si simt ca nu au trecut anii degeaba pe langa mine...am facut ceva bun...asa ca..astept sa mai intineresc cu un an...nu am de ales...
Am terminat Facultatea de Litere din Constanta,asa ca doi ani dupa asta am predat (limba engleza) in invatamantul de stat...cei mai obositori 2 ani din viata mea...au fost epuizanti de-a dreptul..apoi m-am gandit eu ca pot face si altceva...mi-am deschis o firma de publictate care nu a apucat sa imi aduca bani pentru ca ne-am mutat in Grecia...definitiv,initial... Decat ca nu mi-a priit acolo,imi era foarte dor de viata de aici,de sora-mea,de care sunt f atasata...si...ce credeti?Cand ne pregateam,chiar acum un an,sa venim in vacanta in Romania,am ramas si insarcinata...fara vreo planificare anume...asa ca..pe scurt,ca am tendinta sa lungesc vorba...ne-am hotarat sa ne intoarcem in Romania,ca nu aveam cum sa ma descurc singura(sotul muncea) si insarcinata acolo...Bucurie mare,ce sa zic!!
Asa ca ne-am intors, am stat cu chirie o perioada(noi vandusem tot aici) apoi ne-am luat apartament iar,eu am inceput munca de traducator,pe care o fac si acum,plus ca mai predau si niste cursuri la univeristate,si...here we are, ceva timp mai tarziu,cum nu se poate mai bine,cu un copil pe care il adoram,cu o viata mai buna ca inainte si...am zis de copilul pe care il adoram?


ok..o sa ma opresc aici acum,daca mai imi amintesc ceva continui...acum astept si de la voi povesti...sper sa mearga treaba asta..eu cu siguranta mor de nerabare sa va cunosc mai bine...
Pup piersicutele!


SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

mai sarilla mai, inseamna ca suntem prietene de suferinta in ceea ce priveste activitatea de profesor! si eu am lucrat 3 ani in invatamant privat ( scoala araba ) si mi-a albit parul dar acum mi-e dor!
nickul meu e lesne de inteles asa ca n-am ce explicatii da!
sunt casatorita din 2005 dar ma cunosc cu sotul din 1997, trebuia sa facem nunta in 2004 dar cel mai mare necaz s-a intamplat cu 2 luni inainte de nunta: mi-a murit tatal pe neasteptate! era omul cel mai important din viata mea, ma intelegeam mai bine cu el decat cu mama dar lasa asta acum ca n-am chef de bocit! sunt o persoana puternica!
iana a venit ca o minune iar multa lume spune ca seamana cu tata!
o sa mai scriu eu!
pup fetele!
aa... sunt din arges ( acolo e acasa ) dar stau in buc de aproape 8 ani!

Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arsenie spune:

hey hey hop si eu...sunt din buc si in curind o-sa inplinesc 32 ani adica mai exact pe 27 dec nu stiu cu ce sa incep sa nu ma intind prea mult sunt casatorita de la 19 ani mi-am dorit acest copil enorm de mult l-am asteptat de 6-7 ani tratamente si investigati dar cum dumnezeu este cu mine mai mereu minunea sa indeplinit in aug si imi doream si fataaaa si cum ziceam mai sus acolo sus cineva ma iubeste mult am fost si eu in grecia dar nu m-am obisnuit o am pe sormea acolo dar ioccc ai mei sunt plecati parintii in USA de 12 ani se chinuie cu actele seci eu sunt cu sotul fata si cind si cind soacramea care nu ne deranjeaza am dresat-o de la inceput deee.
am o viata linistita ca fiecare cu urcusuri si coborisuri mie bine intr-un final fata este tot ce ma intereseaza acum parca ceva sa schimbat in mine nu mai sunt cea care eram de ma interesau prieteni rudele acum eu si bianca poate mai tirziu cind va mai creste fata sa imi revin la ceea cea fost odata poateeee cam atit ca nu vreau sa plictisesc pe cineva va pup si imi sinteti toate dragi chiar daca nu pot sa scriu in fiecare zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Alina2006 primesti 3 floricele pentru promptitudine!Dar poate scrii mai pe larg despre tine,adica ce faci acum, ce fel de persoana esti, chestii din astea...
Pup!

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by arsenie

hey hey hop si eu...sunt din buc si in curind o-sa inplinesc 32 ani adica mai exact pe 27 dec nu stiu cu ce sa incep sa nu ma intind prea mult sunt casatorita de la 19 ani mi-am dorit acest copil enorm de mult l-am asteptat de 6-7 ani tratamente si investigati dar cum dumnezeu este cu mine mai mereu minunea sa indeplinit in aug si imi doream si fataaaa si cum ziceam mai sus acolo sus cineva ma iubeste mult am fost si eu in grecia dar nu m-am obisnuit o am pe sormea acolo dar ioccc ai mei sunt plecati parintii in USA de 12 ani se chinuie cu actele seci eu sunt cu sotul fata si cind si cind soacramea care nu ne deranjeaza am dresat-o de la inceput deee.
am o viata linistita ca fiecare cu urcusuri si coborisuri mie bine intr-un final fata este tot ce ma intereseaza acum parca ceva sa schimbat in mine nu mai sunt cea care eram de ma interesau prieteni rudele acum eu si bianca poate mai tirziu cind va mai creste fata sa imi revin la ceea cea fost odata poateeee cam atit ca nu vreau sa plictisesc pe cineva va pup si imi sinteti toate dragi chiar daca nu pot sa scriu in fiecare zi

vio




uite cum gasim deja lucruri in comun...cu alina am in comun mesaria, cu tine Grecia...super.Pup

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

sarilla, unu la mana eu tot n-am priceput de unde nickul tau! doi la man promit sa mai scriu dar acum vreau sa ies putin cu iana pe afara!
pup!

Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arsenie spune:

in grecia am fost ca muncim sa facem niste bani ca mie cam asa cu bani de la banca am o casa la curte cu 6 cam si am ridicat-o dar ne-am oprit la finisaje si cind vedeam ca toti au rost acolo si eu ioccc si cind ma gindeam ca acasa am 2 case masina tot ce trebuie imi venea nu sa zbor inapoi sa ma teleportez daca eram saraca cred ca rezistam dar aveam de toate ne mai lipsea 15-20 mii de euro sa termin casa ca parca nu putea sa mai stea asa minte de copii acum este bine rau acasa........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Fetelor, ati incurcat-o cu mine, ca-mi turuie gura...vrute si nevrute. Sa incep, deci.
Al meu nick nu necesita multe comentarii: Tweety - personaj favorit de desene animate, 7 - numar norocos.
Cateva cuvinte care sa ma descrie: copilaroasa, visatoare, sociabila, naiva.
Am facut liceul de informatica si apoi Politehnica. Am practicat ingineria cateva luni, interval in care am realizat ca nu-mi place deloc. Am decis reprofilarea. Asa ca, am predat engleza si franceza picilor de I-VIII. A urmat predarea englezei adultilor (printr-un contract de colaborare). Mai nou, imi doresc sa devin contabil (o am pe mama contabil, asa ca am de la cine invata). Dupa cum observati, la cei 27 de ani ai mei (abia impliniti), nu sunt o persoana foarte hotarata. Niciodata n-am fost si nici nu cred c-am sa fiu vreodata. Cu toate confesiunile astea cred ca deja am pierdut aprecierea catorva dintre voi, dar vreau sa ma cunoasteti cu adevarat. Urasc sa construiesc si sa proiectez imagini false, mai ales cand aceste imagini au rolul de a ma defini.
Pupici la gagici!


Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4573fdfa49015/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Ha interesant subiect!
Nu prea am timp de net eu dar vad ca e o mamica inginera ca mine. Cam asta e si problema mea. Mi-am dat seama ca nu ma reprezinta meseria aleasa- inginer constructii, proiectare. Visul meu este sa ne deschidem un restaurant cat mai curand posibil, doar ca asteptam aderarea asta sa vedem ce aduce nou.
despre mine ce sa zic o Ioana de aproape 26 ani, implinita total- un sot aproape perfect zic asa ca sta f mult la servici, in rest e super, si un copil minunat!
Bebe a venit foarte repede, la o luna dupa programare.
Trebuie sa prepar upa crema de la 14.00 ca e tare agitat Osama!
Revin si mai povestesc. Oricum Sarilla interesant subiectul.

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta burtik Andrei Vladimir BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by alina2006

sarilla, unu la mana eu tot n-am priceput de unde nickul tau! doi la man promit sa mai scriu dar acum vreau sa ies putin cu iana pe afara!
pup!

Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos
Iana-Daria si Mami Alina



L-am inventat pentru a vorbi cu oamenii pe MIRC...stii tu,era la moda acum ceva timp...

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

tweety in primul rand ca nu ai "turuit" deloc mult..mai vrem! Si in al doilea rand, nu este adevarat ce ai spus...nu mi-am schimbat pararea despre tine, dimpotriva mi se pare normal sa faci ceea ce consideri pana iti dai seama ce te defineste ca om,asa ca ai tot timpul sa incerci,poate nu e nici cu contabilitatea, poate va fi altceva...eu am ceva cu oamenii care nu fac nimic si asteapta totul de-a gata, nu cu cei care incearca mai multe..pup

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput