Tu si sotul tau ... Cum v-ati cunoscut?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

La noi internetul a fost,bata-l vina!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

am citit la toate fetele povestele de dragoste si sunt minunate...felicitari pt toate femeile ce sunt fericite
venisi si eu cu o poveste de dragoste
la noi e ceva mai diferit decat povestele voastre..nu ne-am cunoscut nici pe net,nici vecini nam fost si nici colegi de facultate....ioiii
avea 18 ani si mam dus in japonia cu contract de munca de 6 luni ca dama de companie
imediat dupa ce ajunsem ..samurai veni intr-o seara la baute cu un prieten ..am inlemnit de cand il vazusei ca intra..atunci mam dus sal servesc la masa si ma invitat sa beau cu el..eu nu stiam nici japoneza si el nu intelegea engleza asa ca am discutat pe muteste cu el..ma fermecaat din prima clipa si tremuram ca varga....a fost prima data in viata cand ma furnicat intregul trup ..numai din privirile lui..ioiii
devenise cel mai fidel client al barului ,,dupa 2 luni de ferbere am devenit iubiti apoi imediat ne-am mutat impreuna...acum avem 4 ani jumate decat suntem impreuna,3 ani de la casatorie si 2 ani de cand venira bebelina noastra..suntem ferciti ca la inceput ,pot spune chiar mai bine....nu sa schimbat deloc in rau si este la fel de tandru,dulce,alintat ca la inceput ne iubim mult si sunt sigura ca aceasta iubire nu va muri niciodata
va doresc la toate fetele numai bine si sa fiti mereu iubite


POZE malaysia
malaysia2006


irinaEMILY2005.01.06
POZICI NOIEMILY sufletelul nostru poze
cine se trezeste de dimineata departe ajunge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Hanako2004, intr-adevar povestea ta e deosebita de celelalte.

Pipici

SARBATORI FERICITE
LA MULTI ANI



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu sunt mai cu mot,am chiar 2 povesti, cel putin una e de telenovela.Pe primul sot aproape pot spune ca l-am cunoscut imediat dupa revolutie, in ianuarie.Cine mai tine minte ca a fost o iarna foarte calduroasa, erau zilele procesului lui postelnicu, emil bobu si cine o mai fi fost.Se innoptase si parintii mei scosesera tv-ul in curte si se uitau impreuna cu alti vecini,eu dormeam. A sunat telefonul (ar trebui sa va spun ca parintii mei erau f. periculosi, aveam aproape 18 ani dar nu fusesem la petreceri, nu ieseam cu colegii, nu ma lasau la film sau in excursii si aveam si lacat la telefon, sa fiu ferita de ispite si sa stau doar sa invat)si am raspuns eu, dar netrezita bine din somn, eram cam somnambula.Mi se mai intampla sa ma trezesti, sa ma pui sa fac ceva, sa adorm la loc, si cand ma trezeam pe bune sa uit tot. Asa ca am inceput sa vorbesc fara sa stiu cu cine tot felul de aberatii. imi spunea ca e de la protectia animalelor si are o reclamatie cum ca imi chinui pisica si nici nu mai stiu ce, pana cand a venit mama si m-a intrebat evident cu cine vorbesc. atunci m-am trezit si am spus evident ca nu stiu! probabil s-a gandit ca sunt somnambula, pentru ca m-a lasat in pace si a plecat.Atunci mi-am intrebat interlocutorul cine e si ce vrea. el a spus ca vrea sa se casatoreasca cu mine.i-am spus sa ne intalnim ziua urmatoare la 10 la sfatul pop la sect 4 si am inchis. seara urmatoare m-a sunat si m-a intrebat de ce nu am venit!!!! eu uitasem de mult episodul. 3 luni am conversat la telefon ore in sir fara sa imi spuna cine e si de unde are telefonul meu. am facut mai intai schimb de poze, sa vedem daca meritam efortul!!bineinteles ca am trimis poze de la 1 an!am stabilit o intalnire la casata, la inceput nu mi-a placut de el, dar daca tot iesisem am zis sa mergem la cafea undeva si asta a fost ....timp de 7 ani, din care 3.5 prieteni si 3.5 casatoriti.As putea spune ca ne-am despartit din motive absurde sau n-a fost sa fie..dar a fost extraordinar..Dupa 3 ani de tentative esuate, si dupa ce imi si obisnuisem parintii cu ideea ca voi fi mama singura (pentru ca imi doream un copil indiferent daca ii gaseam un tata potrivit sau nu) m-am inscris la o facultate si m-am orientat dupa un coleg usor pacalibil si cu masina, l-am cunostut astfel pe actualul meu sot care se uita dupa o fata cu aspect de tocilara de la care sa ia cursuri si sa copieze la examene.dupa 3 luni in care ne povesteam de toate, ca niste simpli colegi care ne ajutam, mi-a spus ca sunt femeia perfecta pentru el si ar vrea sa ne mutam impreuna peste alte 3 luni, dupa cre s-ar fi casatorit sora lui si s-ar fi mutat.am fost de acord. nu au fost 3 luni, au fost6, nu a fost la el, a fost la mine, si de atunci au trecut alti 7 ani fara sa stiu cand si unde s-au dus, parca a fost ieri..nu simt ca am imbatranit deloc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

La un concurs de angajare la terminarea facultatii. El a iesit primul, eu a 2-a! Si eram vreo 14 ingineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

dicirstea da pe fostul nu l-ai intrebat pana la urma de unde avea nr de telefon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ba iti dai seama!!Telenovela curata, bre!Era vecin cu un fost prieten.(prieten e mult spus, ma conducea de la liceu acasa, ca v-am spus ca eram cronometrata)El a pastrat nr. meu in agenda, iar atunci, la o petrecere de baieti, jucau carti pe porunci. A pierdut ex-sotul meu si porunca lui a fost sa ma sune pe mine. A pastrat nr. si m-a sunat in continuare pt. ca am fost foarte simpatica (!!??eu nu stiam ce vorbesc). a zis ca toti la care sunasera pina atunci in general ii faceau albie de porci (erau oameni cunoscuti, din agenda personala de telefon si stiau cate ceva despre ei si aveau subiecte de discutie)Dar eu am fost singura care am facut misto de el si l-am facut sa rada. Zau ca nu a fost cu intentie si sigur daca eram treaza nu stateam de vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Eu pe al meu sot l-am intanlit prin inntermediul unei prietene.Atunci eram implicata intr-o alta relatie dar el a avut rabdare cu mine sa ma hotarasc pe cine aleg.Evident ca pe el l-am ales si dupa 2 ani si ceva de relatie cum nu visasem ne intelegeam perfect si ne-am casatorit.Azi avem doi ani de casnicie in spate si relatia noastra de la inceput s-a schimbat nu mai e acelasi si avem probleme cam mari.Asta e povestea mea din pacate nu o sa aiba sfarsit ca in povesti.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

Eu mi-am cunoscut sotul pe net, pe un forum legat de profesie, cu membrii preponderent din State si UK. El era in Africa de Sud.
Eu eram in divort, un divort f. calm si prietenos, de comun acord. Dar oricum asta nu era genul de forum pe care pomenesti de probleme personale.
Asta se intampla in 99. Am schimbat cateva PM tot pe teme profesionale si la inceputul lui 2000 mi-a scris ca o sa fie detasat in Europa, in Ungaria, Sef de Proiect pe un proiect care privea Europa de Est. Chestie care s-a si intamplat la scurt timp. Am schimbat sute daca nu mii de emailuri. In vara lui 2000 m-am dus la Budapesta sa-l cunosc. Timp de doi ani am stat cu valizele facute. Ne intalneam cate o data la 2 saptamani: o data pe luna la Budapesta sau Viena(ma duceam eu) si o data pe luna venea el la Bucuresti.
In 2002 am hotarat sa ne despartim, ca nu se mai putea, si asta am si facut. El nu stia ce sa faca, un om matur(42 de ani) cu o pozitie buna in Compania unde lucra de 15 ani, cu o viata mai mult decat confortabila, de expat, la Budapesta si toti prietenii pe alt continent. Eu asociata la o firma care mergea bine, cariera si restul la Bucuresti. In perioada respectiva nu-mi mai dadeam seama unde e de fapt viata mea: la Bucuresti sau prin aeroporturi aiurea...

Dupa vreo 6-8 luni, in 2003, mi-a trimis un email si m-a rugat sa ne facem concediul impreuna si sa hotaram daca avem vreo sansa. In fine... Ne-am facut concediul impreuna in sensul ca am vorbit si dezbatut timp de 10 zile cum sa compatibilizam situatiile noastre si... a venit in Romania.
Sotul meu a renuntat la tot ce avea - si avea la ce renunta - si a schimbat totul pt. mine. Si ce admir cel mai mult la el este puterea de adaptare: a invatat limba romana, si-a luat carnetul auto:) (examene si tot tacamul, ca nu exista nici o conventie cu Africa de Sud); si-a echivalat Diploma de absolvire a Facultatii; se adapteaza practic zilnic la o societate la care abia ne adaptam noi, care ne-am nascut aici...

De fapt nu am cuvinte suficiente ca sa exprim sentimentele care ne leaga si care, nu stiu, exced ``casatoria``...

nume


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu sunt casatorita , dar ma pun si eu la povestit.

Noi ne-am intalnit in zona. Ma distreaza la culme expresia asta .
Stam pe langa centru , zona rezidentiala , adica micuta , inchisa oarecum , cu stradute , casute si blocuri si o scoala generala. Foarte draguta , cu parculete si tot tacamul.
Eram in clasa a 4-a parca , prima oara cand am auzit de el de la o prietena mai mare. Apoi , cand eram prin a 6-a cred mergeam la noi la "complex" , eu eram la etaj si ma dadeam cu rolele impreuan cu ceilalti copii si el era cu prietena lui pe o terasa la bar. Stiu ca a venit ea sus , ca ne cunosteam si am vorbit nu stiu ce. Ma uitam asa la ei ca la niste oameni maaaari de tot , intangibili.

Prin clasa a 7-a , la sfarsit , am inceput sa ies si eu "in zona" , la scoala generala. Acolo erau toti abietii de pe aici de 17 ani care jucau baschet , forbal , patratica si mai stiu eu ce .
Acum ar fi timpul sa-i multumesc tatalui meu ca sunt buna la sport , ca am ajusn acolo si in scur timp jucam fotba si patratica cu baietii si am ajusn la baschet. M-a luat unul sub aripa lui si m-a invatat sa joc bine. Intre timp il vedeam si pe el dar nu aveam nici o treaba.In plus , stiam ca e cu o fata de la el din liceu tare frumoasa si ei tare indragostiti. Prietenul lui cel mai bun era cel mai frumos dintre toti(vreau sa spun ca eram in jur de 20 pe acolo) si prietena mea , cea mai buna dintre noi ear indragostita de el .Incet incet am ajuns sa ma apropii de viitorul prieten , ca doar eram carata frecvent cu amica la tipul celalalt.
M-am indragostit prin 12 iunie sau iulie 1999. Cum ? Hehehehe , copilaresc.
Eram multi in curtea scolii si cum nimeni nu juca nimic m-am dus eu cu el si am jucat baschet 2 la 2 cu 2 baieti. Evident ca nu aveam nici o sansa , ca ceilalti jucau de mult timp si erau baieti , dar in ziua aia am fost inegalabila. Am jucat 3 meciuri in care eu am marcat 8-9 cosuri din 11 in fiecare si i-am lasat pe toti cu gura deschisa.
Ne-am mutat pe terenul mare sa jucam serios si atunci viitorul meu prieten a spus un lucru simplu care m-a gadilat insa profund. A zis ca daca nu sunt cu el in echipa el nu mai joaca.Au inceput baietii sa se certe ca eram cea mai buna dintre fete si toti ma vroiau la ei .El tot insista ca sunt muza lui , ca fara mine nu joaca, eu in sus , eu in jos si ...zbang. I was inluv.
Dupa asta cam un an intreg am tot stat dupa fundul lui fara sa-i spun nimic ,ca eu eram a 8-a , el a 12-a , eu eram virgina , el nu , eu umblam in trening , pantaloni largi , el avea prietene "mari".

Evident si-a dat seama ca sunt indragostita si dupa ce am visat ce se va intampla cu noi s-a si intamplat: trebuia sa mergem la prietena mea buna si am zis ca ma intanesc cu els i cu ala frumos.El a ajuns ultimul , a venit direct la mine mi-a prins fata in maini si m-a sarutat pe buze.Era sa facem infarct si eus i aa frumos , am plecat la prietena aia buna fara sa icem nimic. Asta se intampla in 1 februarie. Nu era o relatie pt. ca el vroia doar sa ma culc cu el , am tinut-o prin saruturi pana mi-a trimis un mail in care imi zicea ca daca eu nu sunt interesata sunt destule fete care vor si sa ma gandesc ce vreau. Desi dupa definitiile de pe aici trebuia sa am culc cu el , ca aveam 14 ani , nu 18 si eram indragostita pana peste urechi , i-am scris inapoi o fraza care spunea ca pote sa mearga linistit la alea care vor numai sa foloseasca prezervativ , sa nu ia vreao boala sau sa aiba copii.
In 29 februarie ne-am despartit , eua m suferit evidentm bla bla bla.

La sf. lui martie mi-am cumparat si eu pantofii aceia penibili gen platforma, o pereche de blugi mulati si asta a fost. A vazut si el atunci ca sunt fata . a inceput sa ma tot bazaie si m-a luat de o parte spunand ca e indragostit de mine.Evident ca am ras de el cateva zile si i-am spus ca nu mai "bag botul" , sa ma lase in pace , omul a insistat si in 2 mai , la un suc stateam cu un nene batran care s-a pus la noi la masa si care era rupt de beat si ne tot povestea tot felul de chestii , iar in timp ce el povestea , viitorul prieten m-a luat de mana timid si am stat asa .

Si de atunci suntem impreuna. Cel mai amuzant a fost cand am avut banchetul in aceeasi zi : eu de clasa a 8-a , el de clasa a 12-a.

Am fost si despartiti 2 luni acum 3 ani , dar ne-a solidarizat relatia , ca inainte era una ....ceva gen colivie. Acum insa este un echilibru perfect dar nu vreau sa ma casatoresc , ma simt prea copil inca.

In fiecare zi ne spunem ca ne iubim de "n" ori , vorbim la telefon , pe net, ne vedem zilnic , ne maimutarim, gadilam prostim , povestim ore in sir si nu plecam nici macar o data certati(desi nu ne-am mai certat de cand ne-am impacat ) I'm happy.

Mergi la inceput