Referinte: pro si contra scoala nr. 97, sect 4

Referinte: pro si contra scoala nr. 97, sect 4 | Autor: Ankutzika

Link direct la acest mesaj

Caut o scoala buna pentru puiul meu. Puteti sa-mi spuneti ceva despre Scoala nr. 97, sect4 ? E pe str Viorele, undeva intre Piata Norilor si Calea Vacaresti. Ma intereseaza invatatoarele - daca sunt bune, serioase, daca scoala e sigura, pazita (sa nu intre oricine si cu orice la copii etc.). Apreciez orice experienta impartasita. Multumesc si, daca aveti si alte sugestii de scoala in zona, sunt binevenite!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tigrutz spune:

Eu am urmat cls V-VIII acolo, dar acum 13 ani, deci...Oricum, este o scoala curata, e disciplina, chiar se face treaba.
Din cate stiu, si acum scoala e bine cotata, cunosc copii care merg acolo (din cartier, probabil ca si tu locuiesti tot acolo), scoala arata in continuare foarte bine.
Poate iti raspund parinti care au copii acolo si te ajuta ei mai mult, dar eu zic ca poti sa alegi cu incredere scoala asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laural spune:

Fata mea este eleva la aceasta scoala. Sunt multumita de pregatirea invatatorilor si profesorilor. Repartizarea elevilor de clasa l la o anumita invatatoare se face dupa incheierea perioadei de inscriere, nu inainte.Daca doriti alte detalii privind asigurarea pazei, inscriere ,vi le pot spune pe PM .Tot pe Calea Vacaresti mai este scoala 100 la capat linie 133 (scoala portocalie ).Daca imi spuneti in ce zona locuiti ,in functie de ce cunosc, va pot informa si de alte scoli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flutureta spune:

Laural te rog da-mi si mie cit mai multe detalii despre scoala 97 pentru ca in toamna si baiatul meu merge la scoala. Din cite am vazut eu pe dinafara scoala 97 nu arata prea vesel, au o curte mare betonata fara pic de verdeata, nu stiu daca au si sala de sport iar despre paza am vazut ca e un portar la intrarea din fata a scolii dar nu stiu cum este cu intrarea elevilor. Pe de alta parte scoala sta bine in topul scolilor cu elevi ce au obtinut medii peste 9 la repartizarea in licee. Eu stau in cumpana si inca nu stiu ce sa aleg intre scoala 79 care e prima in top dupa criteriul mentionat mai sus( medii peste 9....) dar la care am impresia ca se intra cam greu, scoala 97 care arata cam trist si scoala 81 de pe Nerva Traian care cel putin pe dinafara arata cel mai bine dintre cele 3. Daca stii mai multe despre masurile de securitate si depre invatatoarele care urmeaza sa ia cls. I in anul scolar 2009-2010 atit din scoala 97 cit si eventual din celelalte sc. 79 respectiv sc. 81 te rog frumos spunemi-le si mie. Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La procent de medii peste 9 scoala 81 sta foarte prost. Scoala 100 cam la fel.

Scoala 97 se zice ca va intra in renovare cat de curand. Acum ce sa zic, nu stiu cat e speranta, cat dorinta, cat realitate. S-a schimbat directiunea in toamna aceasta.

Intrarea elevilor e deschisa doar la 8 dimineata si la 12, in rest se circula prin fata, pe la portar.
La 8 si la 12 sta un profesor de serviciu la usa si nu au voie decat copiii inauntru.

Sala de sport exista.

Eu am fetita in clasa I, inca nu am o parere foarte completa, dar pana acum sunt multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_tudor spune:

Buna,

Si noi suntem in cartier!!!!
De fapt suntem la jumatatea distantei intre sc. 97 si sc. 81, inclinam spre 97, de care si apartinem.
Trebuia de fapt sa incep cu fapul ca baietelul meu intra la scoala la anul, in 2010.
Nu avem nici un mune de pedagog spre care sa ne indreptam pasii cu optimism.
Aveti cunostinte de o invatatoare buna, si stiti ca parinti ca ce ma refer, care are acum clasa a IV-a si ia la anul clasa I?

Daca puteti sa-mi spuneti, mi-ati da un punct de plecare.


Multumesc,

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radaver spune:

Buna,

O stie cineva pe doamna invatatoare Carapanceanu? Fetita mea trece clasa a V-a, am transferat-o la scoala 97 si a fost repartizata la clasa acestei doamne, mi s-a spus ca e o clasa foarte buna, insa as fi mult mai linistita daca as cunoaste si punctul de vedere al parintilor.

Crsitina, poti intra pe site-ul scolii (www.scoala97.ro), gasesti acolo o lista cu invatatorii acestei scoli, vezi ce invatatoare are acum clasa a IV-a si restrangi aria cautarilor la cele cateva nume pe care le vei identifica. Bafta!

Va multumesc.

Veronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Si noi intram la scoala curand,
aveti noutati?
este after-school?
uniforma?

Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica_Tl spune:

Buna #351;i eu caut o scoala buna pentru baietelul meu care va merge la scoala la anul, septembrie 2011, daca cineva are informatii despre invatatoarele de la scoala nr.97 care la anul vor lua clasa I astept cu interes p#259;rerile voastre.
Din informatiile de pe site sunt 6 invatatoare care acum au clasa a IV si cel putin teoretic la anul vor lua clasa I: Daniela Istodor,Robertina Oprea, Angela Popa, Aurelia Dog#259;rel, Gabriela Degeratu, M#259;rioara Vlad
De asemenea, m#259; intereseaza daca au after school la acesta scoala
CE ALTE #350;COLI BUNE RECOMANDATI IN SECTORUL 4?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabib spune:

Monica,

te rog activeaza PM si iti voi trimite informatii despre scoala 97 (invatatoare de la clasa aIV-a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Gabi si eu sunt interesata de informatii despre invatatoarele de la cl. a IV-a de anul acesta, de la sc. 97, caci fetita mea va intra in cl. I la anul.

Mergi la inceput