Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Cornelia, 'Dinti albi' n-am citit-o, dar Egipteanul este una dintre cartile mele preferate, sint sigura ca n-o sa te dezamageasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Vad ca predomina orientul:) Eu citesc acum Ma numesc Rosu, a lui Orhan Pamuk, la recomandarea Lilandei. Sunt tare incintata!Neajunsul in cazul comenzilor la edituri e ca oferta e limitata. Ideal ar fi ca una din librarii de ex cum e asta http://www.librariabucuresti.com/ , care accepta comenzi online si livrarea la destinatie in ro, sa o faca si pt afara.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

quote:
Originally posted by CORNELIAP33
Acum am in curs de a fi citite (adica pe noptiera) Dinti albi de Zadie Smith si Egipteanul de Mika Waltari. Nu stiu de care sa ma apuc!!!???



Egipteanul, e f frumoasa!

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Stie cineva cum se pot vedea ofertele de 1 euro de la polirom, pe noul site?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

www.polirom.ro/oferta-euro

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc Natasa si Liliana. Voi incepe cu Egipteanul. Dintii albi i-am cedat sotului, sa-mi spuna el o parere dupa ce o va citi.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Mi-am luat si eu cateva carti la oferta de 1 eur de la Polirom. Printre ele se afla si Aprilie spulberat, pe care nu am citit-o si Minunatele oase de Alice Sebold (pe mine m-a captivat).Am vazut acum ca au adaugat titluri noi in oferta, ca Daisy Miller de Henry James si Jurnalul lui Bridget Jones, care pe mine m-a distrat copios, eu zic ca merge de-un weekend.Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Va recomand si eu calduros un autor de vacanta: Woodhouse.
Cartile lui sunt o parafarazare a bancurilor cu Sir si John, n-am citit pana acum decat "S-a facut, Jeeves", dar sunt horarata sa ma binedispun pe mai mult timp si sa-i citesc toate cartile.

Mergi la inceput