Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

M-am delectat si eu in vacanta asta cu De ce iubim femeile, care mi s-a parut cam viscerala, Callgirl de Jeannette Angell, confesiunile unei asistente universitare in timpul zilei si doamna de companie seara si cu Despre lucruri simple de M. Radulescu...a citit-o cineva? Eram curioasa cum vi s-a parut. Mi-am pus on hold la biblioteca faimoasa The White Masai Indragostita de un masai in romaneste, de Corinne Hofmann, si de-abia astept sa o citesc . Lectura placuta va doresc

Cristina

noi, poze mai noi si Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

quote:
Originally posted by khristin
Despre lucruri simple de M. Radulescu...a citit-o cineva? Eram curioasa cum vi s-a parut.


Superficiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

quote:
Originally posted by rall

quote:
Originally posted by khristin
Despre lucruri simple de M. Radulescu...a citit-o cineva? Eram curioasa cum vi s-a parut.


Superficiala.



Mie mi-a placut.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

lectura usoara si distractiva pentru vacanta:"salmon fishing in yemen"

emerald isle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Cam pe aceeasi idee cu (daca mai tineti minte) romanul cu priza (Randi Taguchi, Outlet) am citit www.polirom.ro/catalog/carte/virusul-2038/" target="_blank"> Virus , nu prea sunt de acord cu prezentarea Polirom (termenul asta "alienare" cred ca ar trebui folosit cu mai multa grija cateodata), carticica zice mai degraba ca intotdeauna prezentele virtuale sunt si un pic reale, si invers, si alea reale sunt un pic virtuale.
Am carti in limba romana (printre care jurnalul lui Jeni Acterian, "Jurnalul unei fete greu de multumit") dar nu am apucat sa le citesc.
Si daca tot am pomenit de alienare, mi-a cazut in sfarsit in mana cartea lui RP Gheo, "Adio adio patria mea", din categoria prost (in sensul absolut propriu al cuvantului) sa fii, noroc sa ai.
O duminica placuta va urez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Am citit acum "Minciuni periculoase",scrisa de Lisa Unger.Am cumparat-o de la mare cu 27 lei ,dintr-o librarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:

A citit cineva I Feel Bad about My Neck de Nora Ephron? Ma gîndesc sa mi-o cumpar de ziua mea (36....), dar n-as vrea sa ma deprime.
Multumesc!
E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

salutare intregului club !
ca si carte de vacanta eu as recomanda "replay" de ken grimwood , o explorare fantastica a tuturor posibilitatilor de alegere intr-o viata , cu posibilitatea de a o relua de cate ori se termina , intr-un ciclu fara sens , fara sfarsit si mai ales fara controlul mult dorit pt a face pe toata lumea fericita . sigur ca datorita genului sf , nu va asteptati la delicatese de stil . in orice caz , ideea e seducatoare si chiar a inspirat niste scenarii de film , printre care si "ziua cartitei" .
o carte 100% antidepresiva este ,culmea , "turnul sinucigasilor" , de nick hornby ; a mai pomenit cineva despre el si aceasta carte paremi-se .
in alta zona literara se incadreaza "memorialul durerii" de lucia hossu longin , cu subtitlul :"o istorie care nu se invata la scoala" , si am mentionat-o pt ca o consider de 5 stele , din pdv educational .
ma gandesc ca ar fi bine venit sa postam si despre alte categorii pe langa beletristica , de ex : self-help books , istorie , politica , sau din alte domenii .
in acord cu genul forumului , despre copii , am gasit f. interesanta "intre parinte si copil " de dr. haim g. ginott , un ghid clasic practic de comunicare .

lectura placuta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by Llaura

Cam pe aceeasi idee cu (daca mai tineti minte) romanul cu priza (Randi Taguchi, Outlet) am citit www.polirom.ro/catalog/carte/virusul-2038/" target="_blank"> Virus , nu prea sunt de acord cu prezentarea Polirom (termenul asta "alienare" cred ca ar trebui folosit cu mai multa grija cateodata), carticica zice mai degraba ca intotdeauna prezentele virtuale sunt si un pic reale, si invers, si alea reale sunt un pic virtuale.
Am carti in limba romana (printre care jurnalul lui Jeni Acterian, "Jurnalul unei fete greu de multumit") dar nu am apucat sa le citesc.
Si daca tot am pomenit de alienare, mi-a cazut in sfarsit in mana cartea lui RP Gheo, "Adio adio patria mea", din categoria prost (in sensul absolut propriu al cuvantului) sa fii, noroc sa ai.
O duminica placuta va urez.



cumparata, citita si lasata in Romania...nu m-a impresionat destul s-o trec oceanul;
din seria biografie, despre conditia femeii in Iran: usor de citit dar cu gust amar: Not Without My Daughter de Betty Mahmoody, luata de la un anticariat unde GMarquez, Camus, JGray se vind la 1.50$

http://www.floriinro.ro/


In der Kürze liegt die Würze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

trebuie sa cititi "Povestirile Evei Luna" de Isabel Allende. Este probabil una dintre cele mai bune carti pe care le-am citit pana acum.

Mergi la inceput