Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Shean, du-te la mesaje private si acolo ai optiunea de a activa sau dezactiva iconita cu PM. Oricum, fetelor daca vreti sa-i trimiteti PM puteti, intrati la mesaje private, dati mesaj nou si scrieti pur si simplu nick-ul userului si gata primeste mesajul chiar daca nu are activata iconita.

Salariul asta de nastere am vrut si eu sa-l cer, e stipulat inclusiv in contractul nou de munca in sistemul sanitar, s-a dus sotul inclusiv cu copie dupa text dar la cerere nu ne-am gandit s-o facem... Stie cineva pana cand e termenul?

Alina.a ai grija de tine sa te faci bine!

Catalina, sarbatori fericite!

Teo, multumesc de raspuns. Asa deci nu sunt singura ce sta acasa 2 ani... De fapt era oricum si Anya ... Si eu trebuie sa merg la Timisoara ptr stagiul mare de cardio, nu-s dect 60 de km si drumul prin cele doua orase (care tine cat drumul pe sosea) dar tot nu mi-e la indemana...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Na ca am reusit!
Diana, !

Daca vreti adaug in lista si copii cu varsta lor dar sa-mi propuneti o formula de eficientizare!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mie mi s-ar parea normal sa poata lua oricare din parinti salariul asta, ca doar copilul e al cuplului, nu doar al mamei.

dar, desigur...nemultumitului i se ia darul..macar astia 450 RON sau cati or fi sa ii iau...a, si cica "trusou pentru bebe: de 150 RON de la primarie, incepand cu 1 ianuarie 2007 (adica pentru copiii nascuti dupa 1 ian)



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Na ca m-ati starnit acum cu salariul. Oare eu n-oi avea dreptul? Ca vad ca legea e din 2005/2006. Poate nu s-o fi aplicat si in 2005...

Diana, eu voi sta vreo 3 ani acasa, ca abia in oct face Anya 2 ani, pana va fi si fratiorul sau surioara de 1 anisor macar...mai trece vremea. Cred ca nu ma mai primesc la spital cand m-oi intoarce. Si asa s-au schimbat conduceri, reguli...

Alina 11+, mamica d-rei Anya (19oct.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abriana spune:

Buna fetelor,
am vrut de ieri sa va multumesc ca m-ati primit in clubul vostru .

M-ati lovit cu discutia despre salariul bonus, pana acum nu am auzit de el . Teo daca zici ca tu ai incercat sa-l obtii si nu a iesit nimic, nu stiu ce sa mai spun.......

In alta ordine de idei, vroiam sa va intreb daca sunt printre noi cunoscatoare in ale homeopatiei, daca practica cineva, daca utilizati remedii sau numai genericele de la Boiron?
Multumesc anticipat pt raspunsuri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

fetelor, uitati aici o discutie mai pe larg deschisa tot de o medicinista

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62989

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abriana spune:

Teo multumim pt link .
Si eu sunt rezidenta la Cluj, spune-mi te rog cum ai trimis cerea, pt ca banuiesc ca nu te-ai dus sa rezolvi asta personal.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by Anya20

Na ca m-ati starnit acum cu salariul. Oare eu n-oi avea dreptul? Ca vad ca legea e din 2005/2006. Poate nu s-o fi aplicat si in 2005...



Te dezamagesc,anya,eu l-am luat in 2005,cu alexut nascut pe 25 apr.2005...

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Dar apropos de batul miraculos,vad ca a functionat si la Teo,bravo!

Fetelor,multumesc ptr.raspunsuri,vad ca nu e un comportament anume pe care sa-l adopti in astfel de situatii.Din fericire,nu se loveste cat sa faca nici macar o echimoza[are talent],iar noi ii distragem atentia sau il mai apucam de manute/cap,sa-l tinem bland,timp in care povestim ceva...

Sa va mai povestesc si voua cate ceva...
Alexut exerseaza de zor cuvintele vechi[mama,tata,apa,bai=bau,dai=da-mi,baba=bunu]si altele cam ciudate[exemplu-maaa=luceafar!].Dar turuie intr-una si cand ii cer sa povesteasca ceva asa se straduieste de-si suceste limba in toate chipurile.N-am inteles de unde a priceput el ca,pentru a vorbi,scoti limba si o contorsionezi,ca nici unuia din noi nu-i atarna organul respectiv

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

quote:
Originally posted by mamacita
N-am inteles de unde a priceput el ca,pentru a vorbi,scoti limba si o contorsionezi,ca nici unuia din noi nu-i atarna organul respectiv







edit: si pentru ca avem atatia ATIsti printre noi..

http://www.youtube.com/watch?v=hPyhtrw0eAI





vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput