cine preseaza flori? (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Multumesc Diana. Cum de ai ghicit? Oare ti-am trimis-o? Acolo ne mutam fratilor ca am vandut casa. Eu, sa stii, ca nu am recunoscut poza ta.
Ceva nou cu frunza? Ghioceii cum se simt?
Imi cer iertare ca n-am mai trecut pe aici (am citit insa si m-am bucurat de linkurile puse), dar imi tot pun in gand sa stau mai putin pe Net...
Corina imi amintesc umbreluta, dar parca n-as indrazni sa conturez cu pensula (nu ca nu-i buna ideea, mi-e mie teama). Iti dau de stire daca ma apuc de ele. Acum ma gandeam sa fac ceva pt. ziua sotului, in mai: pe o partitura sa lipesc din frunze presate, etc. chitara lui (ii place sa cante din cand in cand). Sa vedem... cred ca el ar prefera un urs . Dar panselutele tale au luat calea cartii de tel.?
Liviana ce mai face baietelul din burtica? Cum te simti?
Gabriela, Corina, Diana(?!) ati facut ceva martisoare?

"Iarna mea verde" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Lorena, nu mi-ai trimis poza, insa numai pe tine puteam sa te "suspectez" . Ai 2 ieduti frumosi, peisajul e superb...se adauga descrierea pozei si asa am facut legatura . Eu nu am trimis poza la concurs.
Acolo va mutati? In peisajul acela de poveste? Felicitari, sa stapaniti sanatosi casuta! Au copiii loc de zburdat berechet.

Frunza mea sta bine unde e, ghioceii s-a presat frumos, poate imi gasesc timp sa fac ceva cu ei.

Fetelor, voi pe unde sunteti ?


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

ML, vreau si eu sa vad poza cu pricina. Trimisesem si eu o poza la concurs dar nu stiu de ce nu mi-au listat-o.
Eu sunt bine, BB2 e miscaret, iar maine Matei implineste 2 ani. La servici sunt busy, mi-am redus programul de lucru la 6 ore dar degeaba caci tot tarziu ajung acasa. Acum sunt stresata ca vrem sa luam un ap de 4 camere cu credit si fara a-l vinde pe actualul cu 2 camere. Ne asteapta schimbari majore pe mai multe planuri si sper sa ne ajute Dumnezeu sa le rezolvam cu bine.
Imi este dor de un tablou cu flori presate, dar nu gasesc deloc timp... Am dus la cresa tabloul UnderSea, insa nu l-am vazut pus pe pereti...
Pupici tuturor.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 24s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Diana, fata isteata . Ia uite nici nu ma asteptam sa nu va vad la concurs (Diana, Liviana)!
Da, acolo ne mutam si e cu adevarat superb. Mai greu e cu casa, pe care nu o avem inca. Vom sta la inceput intr-un camper vechi ( de 35 de ani, cu electricitate de la baterie, apa carata in bidoane, puteti sa credeti???!) apoi daca se lungeste "gluma" cu constructia, inchiriem o casa.
Stii mi-e atat de dor de ghiocei (ca tot vorbesti despre ei), toporasi si florile de acasa pe care aici nu le puteam planta din cauza climei. Abia astept sa vad daca se vor prinde acolo. Visez si la urzici, loboda, pomi fructiferi, musetel...
Asa ca zau, abia astept sa-ti vad ghioceii, macar pe ecran.

Liviana "la multi ani!" dragului de Matei! Sunt sigura ca vei pune si poze. Deci si voi treceti printr-o perioada mai agitata. Sa aveti noroc sa le puteti pune cap la cap pe toate in cat mai scurt timp. Bine ca sunteti sanatosi!
Revin si cu poza.
Este cea de jos de tot din stanga, in sepia, "Aventura in 2":

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=3

"Iarna mea verde" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Buna fetelor! Scriu pe fuga si o sa revin dupa ce hranesc kupilu'.
Eu am recidivat cu fluturasul meu, ce sa fac daca a fost intampinat cu atata entuziasm? L-am facut din nou pentru altcineva si sper sa-i placa. O sa pun poza mai tarziu.
Liviana, gata de petrecere?Sa ne tratezi cu tortulet!
ML, sunteti niste fericiti sa traiti in mijlocul naturii. Sa ne pui poze de acolo, acuma ca vine si primavara..Sa va bucurati sanatosi de casuta voastra! Fotografia ta ta e superba,am votat-o si eu.
Diana, ce face domnisoara Iulia?
Nici eu n-am participat la concursul de poze si nici n-am avut timp sa le vad pe toate.
Gabriela, tu pe unde esti?

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Am revenit!
Deci..prima mea "creatie" pe anul acesta este o felicitare. Nu o cunosc personal pe destinatara dar sper sa-i placa, macar putin.
Am folosit mai mult frunze pentru ca am in cantitati mai mari, numai pentru mijlocul aripioarelor am sacrificat o zorea.
Panselutele de care povesteam mai demult au fost salvate, intr-adevar, dar inca nu le-am verificat sa vad cum au iesit.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Nota 10 pt iedutzii lui ML si fluturasul Corinei! Am votat si am admirat - bravo fetelor!
Party-ul pt Matei va fi unul restrans in familie si abia duminica, cand vor fi prezenti si parintii mei. Azi insa M a primit cadoul din partea noastra si a bonei, asa ca are de "lucru" cu jucariile noi. Am pus baloane prin casa inca de aseara, dar cateva deja s-au spart. Asta e, vom mai lua altele. O sa va arata poze negresit, insa abia sapt viitoare.
Cele bune!


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 24s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Corina, felicitari tp. fluturas, e tare frumos iar culorile f. vii!
Iulia e bine, din cand in cand face o traznaie, ma ajuta la treburi , a inceput si ea sa "citeasca"...e o scumpa .

Livina, "La multi ani!" lui Matei! Sa fie sanatos, cuminte si sa aiba mult noroc in viata! Petrecere frumoasa duminica!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetelor, poate ati vazut subiectul asta, daca nu, uitati linkul:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93904&whichpage=5

Este vorba despre o carte cu exercitii Oberlander, a scanat-o Ilenutza si a pus-o in adresa de mail data de ea. E f. interesanta, pt. copii de la 0 la 5 ani.

Lorena, cand va mutati? Banuiesc ca nu aveti conexiune la internet, nu ?


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Diana, Corina, Liviana multumesc pt. poza (sper ca poza si nu persoana ati votat-o).
Corina ce frumos s-a pastrat rosul de la frunze! Imi place mult. Ia spune, cum e sa repeti modelul? Ti se pare ca a iesit mai bine fata de prima, mai ai rabdare?
Liviana asteptam sa-l vedem pe Matei sufland in tort si de ce nu, pocnind la baloane !
Diana ce citeste Iulia? Carti cu mutrite strengaroase de bebei?
Ne mutam pe 1 iunie si, asa-i, nu vom avea Net pt. mult timp.

"Iarna mea verde" (poze)

Mergi la inceput