cine preseaza flori? (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetele, ce mai faceti? Am vazut ca subiectul a ajuns pe ultima pagina de la acest topic... Sper sa nu moara totusi interesul vostru pt florile presate...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 21s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Whaaaat? A mai bagat cineva nasul pe aici? incredibil, hihi!
Liviana, interesul meu pt. flori presate nu a scazut, ba chiar o sa ma apuc in curand(desi nu stiu cat de curand) pentru ca vreau sa fac ceva pt. o prietena si plus de asta se apropie si martisorul si mi-ar place sa trimit cate ceva pe la prieteni. Inca nu stiu ce voi face, sufar de lipsa de inspiratie din pacate. Intre timp ne-am luptat toti cu o viroza, mai intai piticul, apoi noi, dintre toti eu am fost cea mai afectata. Acum suntem mai bine. Tu ce faci, cum te simti, bb-lusa ce face?
Fetele celelalte, voi ce faceti?

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Liviana, acum am vazut semnatura ta! BB2 e baietel?
sa vezi bucurie pe Matei ca o sa aiba partener de joaca!Orice ar fi, sa fie sanatos!

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Da, Corina, spre mahnirea mea (initial numai), BB2 e tot baiat. Asta e, sper sa fie sanatos si neaparat mai cuminte decat Matei.
Imi pare rau ca ai avut probl de sanatate, pe noi ne-au ocolit virozele si sper nici sa nu le intalnim.
Succes cu floricele si cauta inspiratia pe net!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 21s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Ppisic ti-ai pus lalelele la presat? Wow tre' sa ai LALELE pe acolo nu jucarie!

De curand am dat in jurnalul meu din liceu peste un fir de frezie presata. Am pastrat-o intr-o doara. Peste douazeci de ani (!!! - poate nu v-am spus, dar eu am 41 de ani dragelor) au trecut peste ea si-i la fel de galbena si frumoasa. Vedeti ce inseamna "prima dragoste"? Niciodata nu moare !
In alta ordine de idei, tufisurile mele de viburnum au inceput sa faca frunzulite noi si bobocei cat gamalia acului. Iar ieri au fost vreo 2 grade afara!
Tot ieri a venit si nasa copiilor in vizita si i-am dat felicitarea cu fluturasul si zorica.
Hai ca m-am luat cu vorba...

Diana ai scapat de examene si viroza?

Liviana sanatos sa fie! Ai tu timp si de o fetita ceva mai incolo!

Corina deci tu esti urmatoarea pe lista. Cu floricelele !
Eu nu am mai facut nimic. Nu am stare. Pana la urma am gasit cumparator pt. casa, am semnat si o parte din hartii, am avut ceva inspectii dar mai dureaza un pic. Sper sa nu mai intervina altceva si sa vindem.


"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Uite Corina, astea sunt tablouasele in jurul carora ma tot invartesc si nu le dau de cap.
Tu/voi cum ati realiza conturul?
Dar cu tempera a pictat cineva flori presate pana la urma?

http://www.erte.com/graphic/pas.htm

http://www.erte.com/graphic/ebony.htm

http://www.erte.com/suites/20/rainbow.html

"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Lorena, sunt foarte dragute tablouasele. Ultimul, cel cu chipul de japoneza(asa mi s-a parut) mai ca m-ar tenta si pe mine. Celelalte mi se par mai grele. Eu as face conturul cu tempera, cam asa cum am facut tablouasul cu umbreluta, mai tii minte? Desigur, cu contur mai subtire.
PS: nu stiam ce varsta ai, dar oricum nu este important pt. ca ai un suflet asa de tanar incat sunt sigura ca si la 90 de ani o sa te uimeasca un gandacel pe o frunza sau o fantana arteziana "dansatoare"

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

ML, sa fii sanatoasa si iubita toata viata! Corina, nici ca se putea spune mai bine apropo de varsta Lorenei. Sa ne traiesti draga mea! Cat despre BB3-no way! Sotul a zis ca el nu stie sa faca decat baieti, asa ca nu ma mai risc... I-a placut nasei felicitarea cu fluturasul?
Succes cu tablourile!
Diana-ai scapat de viroza?
Gabriela, pe unde te ascunzi? Mai zi-ne ceva despre tine.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 22s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Multumesc de grija!

Am scapat de raceala, dar si de examene . Mai am la sfarsitul lui februarie acum.

Iulia vad ca nu a luat pacatosul de virus, o pazesc ca pe ochii din cap. Se pare ca are sistemul imunitar bun, ca mi-e groaza de ce se intampla in spitale...

Liviana, felicitari pt. baietel, sa fie sanatos !

Corina, imi pare rau ca ati fost raciti toti, bine ca ati scapat .

Lorena, esti o mamica tanara cu 2 pui frumosi , varsta din buletin nu are nici o importanta .


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Fetelor din Bucuresti, in Selgros am vazut o multime de potpouriuri ca al Dianei, poate putin mai mici, si aveau toate cate un skeleton leafErau cam 6 ron.Din pacate nu am avut timp sa cumpar ca eram cu gradintia dupa mine si in timp ce unul tragea tot din rafturi celalalt arunca tot din carutul de cumparaturi

Daca aveti drum pe acolo cumparati cu tupeu si gaditi-va si la mine ca eu timp nu mai am


Edit ca sa va zic ca am fost la ala din Baneasa
Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput