cine preseaza flori? (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Sanatate tuturor pe 2007 si tie, Liviana, o sarcina buna cu un bebe reusit!
Am s-o iau de la prima pagina...
O alta idee, desi cam banala (o prefer pe a Livianei)... Corina panselutele (daca nu le-ai folosit deja) poti sa le pui pe toate in sir/coloane, la distanta egala, pe A4. Salvasem un filmulet, dar nu-l mai gasesc. Erau dragute asa, cam ca gemenii... asemanatoare si totusi diferite...
Hi,hi! Sa stii ca te cred in stare sa faci o astfel de zanita cu aripioare din frunze, asa ca nu te mai scuza.
Interesante pozele si modul in care au decorat orasul. Sunt din centru?
Ce idee buna cu targul! Cum v-a mers?
Mai fetelor (Corina,Liviana), baietii va sunt numai ochi! De la cine-i au asa frumosi?
Diana zau ca ai avut noroc cu frunza! Mare mirare ca a ramas intreaga in ditamai pachetoiul indesat. Citisem deunazi ca se pot lipi flori, etc. si pe matase, dar nu am incercat. Cum ti-au iesit ornamentele de Craciun?
P.S. Imi pare bine ca ti-a placut carticica.
Gabriela ce mai e nou cu voi?



"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Stati, ca tot n-am terminat .
M-am apucat alaltaieri cu elan de un fel de vitraliu (am un desen salvat, tare dragut, cu un calut de carusel, destul de incarcat si mic) si la fel de repede l-am pus in cos. Asta invatare de minte sa-mi fie ca m-am intins mai mult decat plapuma. Concluzia? Va admir pt. rabdarea avuta la taierea panglicii! Nu am renuntat la idee (oricum, voi alege un model mare si mai simplu, asa ca in desenele salvate de voi), dar deocamdata iau o pauza (Hi, hi!).
Pana la urma uite la ce am ajuns (prima poza):

http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/In%20joaca/

"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

ML- tu esti harnicuta grupului ca ai facut totusi ceva, pe cand eu... am lenevit. Poate totusi ne surprinde Liviana sau poate Diana cu ceva nou, ele au mai ramas sa apara.
Imi pare bine ca ti-au placut pozele, targul n-a fost cine stie ce, dar nici nu asteptam mare lucru.Imi place mult fluturasul, iar zoreaua si-a pastrat f. frumos culoarea, cum ai reusit s-o presezi asa bine? Mie mi s-au inchis la culoare toate zorelele, dar imi plac si asa.
Sa stii ca m-am uitat si la celelalte poze si mi-au placut mult ariceii de turta dulce.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Aa, am uitat sa zic despre vitraliu. Intr-adevar ai nevoie de un model ceva mai simplu, sau gasesti sa folosesti altceva in loc de panglica de hartie, dar cred ca cel mai bine iese cu panglica. Sa nu renunti totusi la idee!
Panselutele nu le-am folosit inca la nimic(as fi venit cu poza, nu-i asa?), astept un moment de inspiratie. Ideea Livianei cu inimioara e f. buna, dar ar insemna sa le "consum" pe toate si eu is tare zgarcita cu florile presate.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bine v-am regasit in 2007, dragele mele prietene! Sper ca ati petrecut frumos Sarbatorile de Iarna si ca ati intampinat noul an cu multa bucurie.
Am reusit sa intru putin pe net de acasa si desigur n-am rezistat sa nu arunc un ochi pe mesajele voastre. Corina, ti-am vazut pozele, orasul e tare frumos decorat, de altfel ca si multe localitati din Ro. Pacat insa ca nu am avut deloc zapada. Aris e un scumpic si cred ca v-a adus noroc la vanzarile cu ocazia tragului de Craciun. Imi plac lumanarile din prim-planul pozei 11 si de asemeni bradul rosu (din ce e facut?).
ML, multumesc pt compliment. Am vazut si felicitarea ta din flori presate, imi place in mod special fluturasul. Aripile au o combinatie de culori tare dragutza. Sa ne spui te rog ce petale/flori ai folosit. Foarte frumos bradul si fustitza lui. Ne spui te rog din ce ai facut-o?
Corina, imi pare rau ca nu am cu ce sa surprind, insa de cand am intrat in vacanta si pana ieri am fost plecata la BR. Eu zic sa nu te zgarcesti la florile presate. Foloseste-le, caci in mod sigur arata mai bine lipite decat tinute intre carti. In plus, primavara nu e chiar departe.
Pupici si ne re-auzim luni.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Bine ai revenit si tu, Liviana! Ce face domnisoara din burtik?
Bradutul rosu din poza a fost bradutul de craciun, ca mai mult n-am indraznit. E facut din niste fibre de plastic(cred), nu l-am studiat.
Ieri seara am incercat sa pictez o frunzulita dar nu mi-a placut ce a iesit si am aruncat-o


Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Bine v-am gasit, dragelor!

La multi ani, un an plin de reusite si bucurii!

Si eu tot cu lenea pe mine, nu am facut nimic din flori.

Corina, e un frumusel Aris! Subscriu la ce a spus Lorena, are niste ochi....
Lumanarile sunt facute de tine? Sunt parfumate sau numai decorative?

Lorena, e draguta zoreaua, s-a pastrat extrem de bine. Iar fluturasul e superb . Si eu zic sa alegi un model mai mare pt. un vitraliu.
Frunza mea o pastrez cu sfintenie, caut catifea si incerc ceva, spre sa nu o stric.

Ma gandeam sa fie rosie sau neagra, fiindca frunza e vopsita auriu. Voi ce ziceti?

Liviana, ma bucur ca ati petrecut frumos. Ce face mandra din burtica? Face tumbe deja ?

Gabriela, La multi ani si voua!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am pus si eu poze noi, albumul decembrie 2006.




Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Tii ce papusica ai Diana! Seamana cu sotul tau parca, nu (asta concluzie o trag dupa ce v-am vazut pe amandoi in poza la concert...)? Si bradul imi place (interesanta combinatia de verde cu albastru si argintiu).
Eu as pune frunza pe rosu, dar fetele trebuie sa fie mai inspirate decat mine la combinarea culorilor, asa ca sa auzim!

Acum despre zoreaua din felicitare... s-a presat binisor (exceptand portiunea alba care a iesit cu niste vinisoare maronii), dar si-a schimbat culoarea si a mea. Cand le culeg sunt albastre/indigo. Mai am doua (cred) presate deschise si ma ia cu ameteala numai cand ma uit la ele cat sunt de fragile. Habar nu am cum o sa le scot din carte si la ce le voi folosi, ca si eu tot ca tine Corinasunt, mai pastratoare...
Bine, nu renunt. De fapt chiar aseara m-am apucat de unul, cel cu zanita fluturas pe frunze (mai tii minte desenul Corina?). Dar la fata, maini si picioare zau ca nu stiu ce sa pun, ca nu am mai nimic roz pal... Voi ce ziceti?
De ce Corina n-a mers treaba cu frunza?
Ariceilor vreau sa le schimb "tiparul" ca sunt cam otova.
Ia vedeti cum topai gratios de la una la alta... Dar daca ai pune panselutele cumva sub forma literei "A" (de la Aris)? Poate gasesc o litera salvata in PC, ca sa ma intelegi mai bine.

Uite Liviana ca vorbesc despre zanita si am in minte si zanita ta cu floricica de soc in mana. Tu acolo ai folosit petale de... floricica din aceea rozulie/movulie cu punctisoare ca pistruii? Cum se numeste mai? Ceva cu "A"... Din aceeasi am facut si eu aripile fluturasului, dar toate s-au bejulit, griulit...
Am mai pus si ceva frunzulite de fragute si alte mici petale, floricele/buruieni de prin curte. Capul e dintr-un scaiete mititel iar corpul dintr-un spic de ceva .
Fustita de brad am taiat-o dintr-un quilt pe care nu-l foloseam si i-am pus margini si fundite. Am fost multumita ca a acoperit f. bine suportul.

Ma duc sa caut litera si apoi copilul sa-l pun la olita, asta daca nu mi-o ia inainte .



"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Cam asa:

http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/In%20joaca/?action=view¤t=997855-070.jpg



"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput