Dvs. îi puteţi oferi singura şansa!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Miha va asteptam cu vesti bune.


Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_p spune:

Dragi mamici!

Acum suntem acasa.
Marti am ajus foarte tarziu acasa si nu am putut decat sa ma uit fugitiv peste mesaje iar ieri am fost plecata in Craiova.

Starea generala a lui Alex este buna. Rade,se joaca(in felul lui), se rostogoleste,e atent, reactioneaza destul de bine.

Am stat mai mult decat ma asteptam in spital pentru ca a trebuit sa scoatem un medicament(Sabryl) ca sa se poata introduce acel medicament de care ziceam, Kepra.
La scoaterea Sabrylului , Alex a facut multe crize si in salve(se termina una si incepea alta). Chiar daca Sabrylul nu a ajutat foarte mult era in sange de aproape un an....
Am fost atat de speriata... si inca imi este teama.

Acum suntem pe o doza mica de kepra si inca nu se poate spune daca sunt ceva rezultate sau nu.

Alex a facut ieri decat o criza iar astazi pana acum, la adormire una... Doamne ajuta sa le rareasca si sa se stopeze!
Imi este foarte teama sa sper ca le va stopa pt ca la intoducerea medicamentului 1 zi nu a facut nici o criza,apoi iar a facut.
Inima mea tremura. La fiecare medicament incercat, am sperat si totul s-a naruit.

Nu gasesc cele mai potrivite cuvinte sa exprim recunostinta noastra, va multumim ca sunteti alaturi de noi!

Am reusit sa ajung la banca.
Pana acum s-au strans>

1561 $
547 EURO
16 054 RON

Total aproximativ
8715 $
Va multumim mult!

Cu respect si recunostinta,
mamica Mihaela Predoi


Alex are 2 anisori si o sansa
http://predoi.netfirms.com/

http://www.jurnalul.ro/articol_69881/suferinta_pentru_elfiecare_zi_e_un_chin.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Draga Mihaela ,am citit povestea ta de 4x .
E greu,foarte greu si te inteleg.Din pacate hematologia,oncologia si neurologia sunt domenii unde se merge pe bajbaite (mai ales la noi in tara).
Multa bafta la strangerea de fonduri.Suntem in aceeasi barca,dar cu sume diferite.
Sper sa ne vedem pe mess si sa schimbam informatii.
Oricum trebuie sa nu uiti sa ai grija si de tine.Chiar daca nu crezi pe tine se sprijina totul.
Dumnezeu sa va aiba in paza.




Viziteaza Emma -4,8ani are nevoie de ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

MIhaela

ma bucur mult ca sunteti acasa. Ne rugam ca acutualele crize ale lui Alexandru sa se rareasca si sa dispara.

Desi stiu ca ami este drum lung, ma bucur sa vad ca suma adunata este tot mai mare.

Va imbratisam!

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Alexandru are o sansa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Mihaela, scrie si la adriana.trandafir@kanald.ro


Luminita, Gabi si Andrei Tudor - ingerasul nostru cu ochiii ca cerul(16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Sa dea Dumnezeu sa fie bun noul medicament!!

Sa il ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Mihaela, ce mai faceti? Cum se mai simte Alex?

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Alexandru are o sansa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Miha speram ca sunteti bine.Alex cum se simte cu noul medicament?Asteptam cu sufletul la gura vesti de la voi


Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Am vorbit eu zilele trecute cu Mihaela. Alex face din nou crize si a avut o raceala foarte urata.

Mihaela este foarte obosita, toata ziua este plecata in sperata de a colecta cat mai multe fonduri pentru puiul ei.

Eu acum contactez biserici de pe aici, sa vedem ce o sa iasa.

Voi mai aveti ceva idei?


Azi, cineva de la Lukoil va pune un poster in care se cere ajutor pentru Alexandru. Are cineva dintre voi posibilitatea sa lipeasca postere in locuri permise?

Am sa incerc sa le pun si pe pagina de web si asa daca doriti le descarcati de acolo, dar pana atunci va rog sa ma anuntati pe mine si il trimit imediat.

Va imbratisez pe toate.

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Alexandru are o sansa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Imi pare tare rau sa aud ca face crize tot mereu.Cred ,draga de ea ca e franta.Cum sa nu fie?

Nu a reusit sa contacteze nicio o televiziune?
La Patriarhie a incercat?La banci?

Speram sa se stranga si aici suma necesara si vom mai ajuta si noi cu banuti luna asta.


Sanatate multa puiului si putere parintilor.

Mergi la inceput