Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!-2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns body spune:

Doina, Dan nu este inscris in vreo asociatie, fundatie prin intermediul careia societatile comerciale care v-au spus ca nu pot face ctr. de sponsorizare cu pers.fiz.ar putea sa va sponsorizeze sau sa va doneze ceva banuti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nu Body, nu e inscris , fiindca nu am stiut de lucrul acesta...este una si aceiasi cu a avea dosarul depus la o asociatie sau fundatie?Caci are dosarul depus la Asociatia din Pitesti si la Fundatia Crestina "George Becali".
DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

doina, ceva vesti?
DD ajuta
ce planuri mai ai? incotro mai apuci?

www.tickercentral.com/view/64zu/3.png" target="_blank">alexa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Alina, nici o veste...am fost si la banca azi!Totul sta pe loc!!!!!!!!Am fost azi si am incercat sa aflu ceva concret , dar sfatul pe care l-am primit este sa am rabdare si sa astept!Asta voi face!DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Doina, si aia de la fundatie nu stiu nimic in acest sens? Of , Doamne ce lunga-i asteptarea asta, sa stii ca eu chiar daca nu scriu aici, urmaresc situatia si as vrea sa pot face mai multe dar nu pot .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns body spune:

Doina, trebuie sa-l inscri pe Dan intr-o fundatie sau asociatie. Cei care vor dori sa va ajute vor incheia contracte de sponsorizare sau donatie cu fundatia respectiva, iar cei de la fundatie va vor da voua banii, urmand ca voi sa-i justificati ulterior.
Atentie, trebuie sa te asiguri ca cei de la fundatie va vor da voua banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ildiko66 spune:

Drada Doina,

body are dreptate. Pt copii stiu ca exista fundatii care ajuta sa strangi bani pt tratamente in strainatate, nu stiu cum este cu adultii. (Bianca a fost ajutata de o asemenea fundatie). Cauta pe langa biserici. (Daca altfel nu merge, si pe langa neoprotestanti.) Asociatia handicapatilor locomotori ar trebui sa aiba filiala si pe la voi. La Cluj sunt destul de activi. Din experienta stiu ca ajunge o persoana la locul potrivit sa se implice si carul se urneste din loc.

Inteleg pe deplin repulsia ta fata de publicitate in presa. Dar in asemenea situatii trebuie sa ne invingem jena. La ziare centrale te-ai gandit? Adriana Popescu de la Jurnalul National va cunoaste povestea? (Ea a scris articolul pt sambata despre Emanuel.) Pare fte serioasa si mi-a trimis articolul ca sa-mi dau acordul. Nu-mi prea place ca povestea lui Emanuel se va vinde prin povestea mea (cavalerul cel fara de prihana), dar daca vrei sa te asculte trebuie sa inghiti si broaste. Sigur, opinia publica probabil se sensibilizeaza mai usor pt povestea unui copil. De aceea cel care actioneaza trebuie sa-si cunoasca meseria si sa actioneze cu mult tact.

E dureros sa te lasi calcat iar si iar in locul unde si asa te doare de crezi ca mori, dar in momentul de fata nu am idee ami buna. Te zbati ca o leoaica pt puiul ei, dar cineva - neafectat direct, deci cu mai mare obiectivitate si mai putin vulnerabil - ar trebui se ofere sa-ti ajute.

Sa n-am eu dreptate, dar pe Becali mi-e teama ca-l poti uita.

Iti doresc in continuare multa forta si Doamne, ajuta!
Sanatate lui Dan si la voi toti cei din jurul lui.

Un gand bun,

Ildiko66

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am incercat sa il inscriu pe Dan intr-o fundatie aici la noi in Teleorman...l-au inscris ...si atat!Au spus ca nu au putere sa incheie asfel de contracte de sponsorizare.Cand i-am mai contactat au spus ca au alte cazuri, mai grave.Am renuntat !
Ildiko, nu am repulsie pentru publicitate prin presa!Chiar eu am scris si timis articole la mai multe reviste care au facut cazul public.Atunci cand cineva scrie de la el putere si cuvintele scrise nu imi apartin, atunci nu am repulsie, doar reactionez caci una e sa spun ceva si alta e sa nu spun , nici macar sa gandesc si sa apara brusc, lovind unde nu trebuie.Eu totusi am inca CREDINTA ca ceva se va intampla in zilele urmatoare...parca simt ceva, nu stiu cum sa explic.Poate e Speranta, caci ea moare ultima!DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Uitam sa va mai spun ceva!Azi mi-am luat inima in dinti si am sunat la ziarul cu pricina!L-am rugat pe reporterul care a a scris al doilea articol daca vrea sa faca intradevar un lucru bun sa faca o campanie !fara a viza pe cineva anume!Mi-a spus ca tehnic...astea ii sunt cuvinele nu stie cum se face asa ceva, fara sa vizeze un nume...L-am intrebat din nou :cine v-a spus sa scrieti pe 8.02 articolul ala?Imi raspunde:eu asa am considerat...
-atunci ati stiut tehnic cum sa scrieti?la care zice: nu stiu ce sa va spun...cred ca am facut cam rau...
A ramas sa se gandeasca...eu oricum tehnic mi-am luat toate masurile de prevedere inainte de a incepe convorbirea ca sa nu am alte surprize....de la inceput si pana la sfarsitul discutiei!
Omul din greselile altora invata multe!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ildiko66 spune:

Nu pot decat sa-ti doresc din suflet sa ti se implineasca premonitia. Nu se poate sa nu se poata!

Sa va ajuta Cel de Sus.

Un gand bun.

Ildiko66

Mergi la inceput