tratament hormonal pt. prolactina marita

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ache spune:

Rodica, uite tocmai am venit de la doctora (am fost la una noua) si mi-a dat sa iau DUPHASTON pt. cm, se ia din ziua 15 a cm-ului timp de 10 zile, adica pana in ziua 24, dupa care trebuie sa vina rushii, daca nu inseamna ca esti gravidutza (in caz ca prestezi)...cred ca duphastonul asta e pe baza de progesteron, care trebuie sa fie scazut la noi ffindca nu avem cm regulat, si tot asta (progesteron mic) face sa creasca riscul de a pierde o eventuala sarcina ...deci se da si pt sustinerea sarcinii
nici cm-ul meu nu a fost regulat vreodata, de cand ma stiu eu, la inceput era la 3 luni, iar acuma in medie e de 6 saptamani, dar variaza
o sa trebuiasca sa reiau trat. cu dostinex, functie de cat de mareie iese prolactina imi da si doza... si trebuie sa iau pana raman gravi...am intrebat daca sunt ceva efecte secundare, cica nu, contrar a ce scrie prin prospectele mai vechi (cica iti urca parul in cap)...n-am ce face, trebuie sa o cred
iar pt stimularea ovulatiei mai astept o luna, ca tocmai am pierdut o sarcina f mica si nu vrea sa ma umple de pastile...dar te anunt cand e cazul
oricum e bine sa te vada un medic care sa te urmareasca
bine ca nu ai prolactina marita, ca asta e cam nashpa
mult succes la toate



anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

si eu am avut prolactina marita tot cu Dostinex mi s-a reglat ,2pastile pe saptamina,una luni si una joi timp de o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adifle spune:

CHISLAURIANA,ti-am trimis mail,sper ca l-ai primit.
pentru toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Ce mai fac fetele cu tratament hormonal?Nici o veste nici un rezultat pozitiv?Eu una continui tratamentul si am la activ deja 4 luni, ceea ce mi-a spus medicul ,trebuie facut pt a nu mai avea surprize ulterioare.Voi ce mai faceti?Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ciao fetelor , sunt cam nou pe aici dar sper sa ma primiti
Fify: si eu am luat dostinex pt prolactina mare trei luni dupa care pauza si iar test de singe => mi-a urcat triplu iar tratament cu dostinex trei luni apoi pauza trei ca doar s-a zis ca e pe baz ade stres, dar nici acu nu mi-e scazuta, sa zicem moderata. DAr insarcinata tot nu ramin (putem zice ca aici continua si sotu cu gigi prosti si lipsiti ). Mastodynon si Duphaston ai luat la recomandarea medicului?
Ai adresa de mail sau messenger?
Te si pe toate fetele

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

ciao fetelor intr-o duminica insorita
dar vad ca ati si disparut, nu mai raspundeti nici una
va pup pe toate poate pe miine

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Fetelor, sotul meu are prolactia marita, ceea ce a dus la marirea testosteronului.. Testosteron mare...inhibarea spermatogenezei. Asa ca noi suntem azoospermici. Pe deasupra mai exista si un varicocel si cam atat deocamdata. Stie cineva cazuri similare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Da marush : suntem si noi in aceeas oala, doar ca cu testosteronul pina acuma nu a avut sotu probleme dar dac zici ca e legat de prolactina mare incercam o noua analiza sa vedem
Voi ce tratament faceti?

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

chiar nimeni n-a avut un rezultat concret dupa tratamentul hormonal, fetelor....eu una deja disper pt ca iata au trecut 5 luni de tratament si nimic.Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

pai fify uite ca e gravi si Doamne ajuta ca e totul ok
am mai ramas si eu si tzuca si inca o fata, scuze ca nu mai stiu nick-ul...deci se poate
eu una sper mult de tot sa raman luna asta, ca iau si duphaston si am prestat mai mereu, daca nu nu-mi pierd speranta
voi a-ti facut testul ala (nu-mi aduc aminte cum se cheama) prin care se vede daca ai trompele infundate? ca pe mine ma bate gandul, nu stiu de ce nu mi-a recomandat nimeni pana acuma
vapup si astept vesti bune

anca

Mergi la inceput