All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2098995200087737923mHnlMb

am pus poze cu David care face o lectie montessori!!!...pt cine e interesat!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

si noi inca mai suntem mucosi.acum e si tati bolnav,asa ca suntem o fam.virusata.am fost la dr.si ne-a zis antitermice doar daca face febra 3 zile la rand sa-i dam antibiotic.
roxa,saracul pat.nu s-a speriat?vb ta,poate ca altadata o sa inte;leaga cand ii zici ca nu e voie.
july,osteoporoza?e nasol daca e osteoporoza.tr sa ai grija de tine.in c c priveste pupatul maini stiu,nici mie nu-mi place dar daca asa este obiceiul!eu am zis ca nu o sa las pe nimeni sa-mi pupe mana,pt.ca mie nu mi se pare ca asta este un respect,cum zic unii.
insanatosire grabnca tuturor bolnaviorilor iar celor care inca nu s-au lipit de virusul asta,feriti-va de el,ca te pune la pat.am trait-o pe pielea mea!!

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Am pus niste poze"de iarna"cu Alex,in decembrie-ianuarie.Enjoy!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mamacita, ce asortati sunt Alex cu bona!!! haha!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor, dar chiar ca e groaznica viroza asta. V-am spus ca dupa revelion doua zile am stat in pat, mi-am revenit si acum de aseara iar am probleme, durere in gat de data asta, tuse si frisoane din nou. O gramada de lume are probleme.

Va doresc distractie placuta maine daca aveti Ioni si Ioane! Eu am, asa ca o sa fiu in chindie maine... daca ma simt mai bine...

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Sanzi foarte interesanta si atractiva lectia voastra. Imi dau seama ca sunt metode foarte usoare-la prima vedere- de a invatza copiii sa faca anumite lucruri, dar la care eu, profana, nu m-as gandi niciodata.

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Da,fetelor,cand pot ii dau si lui Alex ceva asemanator vestimentatiei din acea zi a dadace[daca imi place,o fac sa se simta bine,integrata[cred eu,acum,ce crede eaaa...].Un fel de Montessori pentru bone
sanzi,mi-a placut mult lectia ta;Alex insa,fara a avea sindrom de deficit de atentie,nu ar avea rabdare sa faca asa ceva.Dar cred eu ca este prea mic,asta vine cu varsta,nu?

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
"La multi ani Iordanelor si Iordanilor!"
Am auzit ca este pacatoasa tare viroza asta, multa sanatate si sa speram ca vom avea ceva ger, ca de nu o sa ne virusam pe rand. virusatilor.
roxana micului curios, este ajutorul tau in bucatarie? Refacere rapida.
mamacita este chestie psihologica treaba cu imbracatul la fel? Din cate ne-ai spus bona deja s-a atasat de micul Alex, asa ca putin "periaj" nu strica niciodata . Oricum este un dulce .
Sinzi se pare ca pentru David acest tip de "joc" este "floare la ureche" . frumosului.
July multa sanatate, laptele si lactatele sa traiasca in aceasta perioada .
Mav ce mai faceti? Cum e cu ...greturile? Eu ieri am fost la eco, este un singur bb , prins bine in locusorul lui. Cu greturile nu ma prea slabeste, iar noaptea am momente cand as manca...cascaval . Alex colecteaza informatii si din cand in cand ne serveste cate una despre bb, de ramanem masca. Ei inca nu i-am spus nimic concret, dar am inceput sa-o iau prin invaluire: haine pt bb, patutul pt bb, jucariile de bb etc.
We placut!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

LA MULTI ANI!

Va doresc un an nou fericit si plin de realizari !

Si vin cu o veste : AM REUSIT , SUNT INSARCINATA!

Desii dr. Lutescu mi-a spus ca nu am nici o sansa decat cu FIV , Dumnezeu a facut o minune si in data de 31 Decembrie la 13 zile intarziere CM am aflat vestea .
Deocamdata nu am reusit sa ajung la medic ,abia azi ne-am intors de la munte .
Ma simt destul de bine ,uneori greturile ma sacaie ,dar nu f tare .

Ma rog la Dumnezeu sa imi daruiasca un copil sanatos ,si sa ma pot alatura voua ,mamicilor din Constanta!

Va pup .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

La multi ani Danelor si Danilor!
Felicitari Alina pentru sarcina, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de BB!
Roxana, si Andrada a pus mana pe usa de la cuptor cand era aprins si si-a ars toata palma chiar inainte cu o zi de a implini 1 an. Am fugit cu ea la urgenta si medicul de acolo ne-a zis ca am venit prea repede si ca nu are ce sa-i faca sa asteptam sa i se faca basici si apoi sa venim sa i le decupeze I-am dat cu pantenol si cicaderma si niste homeopate pe gurita si i-a trecut, nu are nici macar un semn. Va doresc sa-i treaca repede si fara semne "buba" lui Patric

www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput