Asta seara facem bradul :)) - si un concurs

Asta seara facem bradul :)) - si un concurs | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Buna - noi am intrat in febra de Craciun. Am cumparat un brad si l-am bagat in masina cu greu. A ajuns pina in parbriz ... bagat din spate. Am cumparat si citeva globuri noi. Nu in functie de trend sau moda ci pentru ca asa facem noi in fiecare an. Va rezulta un brad vesel, putin anarhic si tipic romanesc. Foarte colorat.

Admin sta cocotat pe scaun - fixeaza bradul si pune steluta din varf, Andrei umbla in cutiile de globuri si deja a spart unul la care tineam: o pasare cu coada de pene... Globurile mele favorite.

Vecinii si-au pus linii luminoase pe sub acoperis, altul are un ren (luminat) imens la poarta. Altii de peste drum si-au pus lumini in copaci ... cum s-or fi catarat pina acolo? Nu stiu cum vom rezolva acest punct de inferioritate, dar l-am vazut pe Admin foarte preocupat la raionul de beculete si instalatii pentru afara. Stiu ca ii plac electronicele ... sa vedem ce urmeaza. Va tin la curent.

Pe forumul de la Supereva http://forum.supereva.ro/forumsupereva/ - unde se pot pune poze, o sa facem un topic in care ne vom prezenta bradul. Cel mai frumos brad ... castiga si in acest an un premiu. Un brad cu ratusca, bineinteles :)

Sfatul de la desprecopii.com
Faceti bradul mai devreme in acest an. Mireasma de cetina si lumina calda a beculetelor va vor face mai fericiti. Iar bradul va simti nostalgia voastra pentru copilarie ...
(In Olanda si tarile vest europene, USA si Canada - bradul se face de la 1 decembrie)

cu dragoste




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

si eu am facut bradul azi!!!! doar ca nu e natural.....
si mie imi place sa il am cat mai mult, sa mapot bucura cat mai mult de el....de aceea l-am si facut!!!
spor la impodobit bradu'!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Anul trecut n-am putut participa si eu la concurs dar anul asta nu mai scapati de mine! Numai ca eu nu fac bradul inainte de seara de 24...



Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

In asteptarea...fetitzei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Cata dreptate ai Mirela. Abia astept sa il fac si eu pe-al meu si ideea concursului e excelenta"Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

In seara asta am facut si eu bradul!!!
A fost minunat; abia astept dimineata ca sa vad reactia copilasilor la vederea bradului!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


apropo de lumini si luminite...e o feerie pe aici;

ar trebui sa fac niste poze cu strada mea, vecinii parca s-au luat la intrecere, seara arata ca-n basme; noi am impodobit doi braduti si am pus un Mos Craciun gonflabil care se mai si leagana (cind nu-i vint-care-l mai doboara )
CTV a organizat si un concurs, isi prezinta casele impodobite (concursul este pentru exteriorul casei); anul trecut au fost ceva dezbateri pe seama unui proprietar a carui cheltuieli cu energia becurilor din jurul casei ajunsesera la citeva sute de $;
oricum mi se pare un obicei foarte frumos- da Craciunului o nota mai vesela, mai copilaroasa.

la firma au pus peste tot globuri, funde, braduti, luminite, printre birouri si in saptamina de dinaintea Craciunului in fiecare zi un compartiment organizeaza o colecta de fonduri (se prepara o masa cu o tematica anume: salate, muffins si croisante, supe, fructe, etc si se vind portiile-tot in firma- iar banii se aduna pentru copii bolnavi, saraci, etc);

Ana

sa o ajutam pe Emma
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

si eu l-am facut deja,cu intarziere.aici se fac incepand cu 4 dec.detalii despre cum l-am aranjat aici .am facut si poze,pe care sper sa le pot posta cat de curand.nu stiu daca pot intra in concurs,dar macar sa ma laud

Intr-o lume ideala tata e acasa, vinul e bun si limpede, nu a plouat si n-a dat bruma...(Oana Prisecaru)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu fac bradul aproape de Craciun... ca daca-l fac acum, sigur ma plictisesc de el pana atunci
Cand e gata, punem ratusca si facem poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Eu o sa pun copii sa faca bradul caci sunt destul de mari...in joia Craciunului!Asa este obiceiul la noi.Chiar daca este artificial, va iesi foarte frumos!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

nu uitati sa participati la concurs: ca in fiecare an avem si premii: locul 1 si locul 2 castiga cate un MP3 player.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osteffy spune:

Eu am facut tot timpul bradul in ajun de carciu ,adica pe 24 seara dupa ce am terminat toate treburile prin casa ,ne linistim ascultand colinde si facand bradul.Vreau sa pastrez acest ritual si sa il transmit mai departe puiului nostru.Abea astept sa vad cum va reactiona ........vom pune si noi poze ....

stefi si rares-andrei(08.12.2005)
Rares

Mergi la inceput