Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut dragele mele!
Karina, vreau si eu tort de ala (cel cu cascavalul)! De cand ma tot uit la pozele cu torturi, merg zilnic la cofetarie! Noroc ca nu imi trebuie chiar torturile!
Sa aveti o zi buna, Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna dimineata!
Elena, m-ai facut sa rad la prima ora!! Te si vad facand poteca pana la cofetarie!
Dar te inteleg!
Trebuie s-o lasam mai moale cu prajiturele pe forum aici pana nasti tu!! Glumeam desigur!
Sinzi, multumesc mult ptr. aprecieri. Am revazut si eu poza si m-am simtit emotionata dar nu stiu de ce!
Chiar daca nu scriu acolo, tot citesc perlutele lui David, e haios foc!!!
Nicoleta, imi pare rau, rau de tot de problemele tale. Am avut si noi perioade in care nu aveam la cine sa apelam! E groaznic, si, intr-adevar, chiar nu poti forta nota cu serviciul. Nici nu stiu ce sfat sa-ti dau! Dar ii urez multa sanatate lui Stefan!
Lucia, noi i-am luat prin vara lui Andrei o masinuta cam cum zici tu, numai ca era Renault Megane, i se deschid portierele, i se lasa scaunele, are sistem de navigare, canta, se plimba singura prin camera, evita obstacolele, adica intoarce. Am luat-o din Cora, a fost vre-o 30 ron.
Va pup!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Vroiam sa va intreb la cat timp schimbati nr la incaltaminte la copii??? Ca eu nu stiu ce sa mai cred...de asta vara pana acum David poarta cu 2 numere mai mari...ma si sperie cand imi spune ca il "dor" pantofii si vad ca sunt iar mici...parca intra la apa!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ah...si...copii vostrii sunt sfidatori???
Ca al meu de la un timp a inceput sa ne raspunda...si mai mult in barbie si daca il intrebam ce a spus ne spune "am spus ca esti frumoasa!!!"...
Si ieri la gradi i-a spus unei educatoare "i don't want to talk with you, stinky"!!!! si "bla-bla-bla"...nu stiu de unde le scoate (asta cu stinky o stie de la desenele cu thomas "stinky engines"!!!) ca ii merge limba si o are asa ascutita!!!

Nu stiu cum sa il pedepsesc...ca daca ii confinsc jucariile isi gaseste el activitati si nu prea ii pasa...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Sanzi, ma plang si eu, dar... degeaba! Imi raspunde pe fata s mai striga ca e nervos si sa il las in pace... si e un botz de om, cand mai creste ce o sa mai imi spuna?
Katty, apoi ma stiu vanzatoarele ca pe un cal breaz, ca incep: "sunt proaspete?" si am noroc ca aici langa mine gasesc pana la 10 seara. Deci daca scrieti... pana in 10 seara sa scrieti!
Lucia, sa ne povestesti despre ziua de azi... si ma ales ce a adus Mosul!
Care stiti, este in Metro masina misterelor in forma mare, cu personajele din Scooby? Eu ajung mai greu din motive de... burta incomoda deja! Va rog, care stiti sa imi spuneti, ca nu mai am rabdare sa stau la cozi. Am auzit de la un copil ca a primit-o si deja asta mica nu mai are farmec, ca nu are roti, isi tine nimicuri in ea.
Va pupam, o seara buna si SANATATE (sa se auda si la Brasov)
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Da, Elena...si eu sunt in dilema...daca sa ii infrang vointa si sa il fac sa spuna ca mine, sau sa il temperez un pic si sa il las sa isi dezvolte personalitatea...

Azi la gradi alta perla...a impins un baietel si a fost pus in time-out...iar educatoarea ii explica ca mainile sunt sa ajutam nu sa lovim (hand are for helping not for hurting)...la care David:
-This hand (dreapta) is for helping and this hand (stanga) is for hiting!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Haideti ca m-ati facut si pe mine sa rad, cu tot cu problemele mele... Elena, si eu faceam carari cu Stefan in burtica. Sinzi, haios David, si Stefan ne raspunde si mie uneori imi spune ca sunt mama vitrega :(. Dupa care isi cere scuze... Eu am inceput sa imi pierd rabdarea, sunt destul de obosita...
Dar sa va povestesc, azi am fost la medicul de familie, isi schimbase programul dar ne-a consultat o colega a ei, Stefan are un inceput de pneumonie virala, sa aude un usor zgomot la plamanul drept. NU este grav si, desi am primit antibiotic, mi s-a spus sa nu-i dau daca ii merge bine. Si ii merge, folosim Salinul de cateva ori pe zi, ii dau Prospan, Ventolin, Beres drops si vitamina C, mananca bine, este vioi, este a doua zi cand sta acasa si va sta pana inclusiv marti, am gasit o solutie: mi-am luat concediu medical 3 zile, ma voi duce totusi putin vineri, cand Stefan va sta cu tati care si-a luat o zi de concediu de odihna... Tanti a noastra s-a simtit rau, azi ar fi putut sa vina, dar poate e mai bine asa, va sta cu el luni si marti cand ea probabil ca se va simti si mai bine, isi va fi terminat curatenia de Craciun... Miercuri, joi si vineri il ducem la gradi. Si vacanta, ne bazam ca il vom pune pe picioare...
V-am plictisit... si inca nu ati aflat tot: azi am avut serbare la gradi, pun poze vineri, Stefan a spus poezia si bucata din Plugusor tare si frumos. Si a fost atent si "prezent" toata serbarea. S-a bucurat si de cadoul de la Mos. Va mai povestesc eu ce si cum.
Multumesc pentru urarile de sanatate, sper sa fie bine si fara antibiotic.
Trec si pe la poze.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta tot e bine ca ati scapat fara antibiotic!!! De abia astept sa vad poze...
David nu va avea serbare...si imi pare rau ca parca as tanji si eu dupa o serbare ceva...ci doar vor canta toti colinde in cor!!! Sper sa pot asista la clasa lui ca si eu voi avea cu clasa mea corul de colinde...

Gabi, David al meu imi canta toata ziua "o Hanukka, o Hanukka...gather around the table..." e asa haios...cred ca i-a placut chestia cu 8 zile de cadouri in fiecare zi, ca ma tot intreaba in cate zile vine Mosu??? Si vine mereu cu banuti de ciocolata...(are o prietena evrica). Si voi aveti traditia cu banutii??? Si titirezul? (aici ii spun "dradle")



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dimineata... pe fuga sunt ca maine mi-am luat o zi de concediu si intru in treburi "grele" de Craciun! Asa ca azi le dobor pe toate!
Sanzi, incep sa ma simt norocoasa ca scap cu 2 cadouri, de Mos Nicolae si Mos Craciun! Eu am zis ca daca nu ii pun limite acum dl. Goe o sa imi raspunda si mai si... are replica la orice ii zic, iar daca ii spun sa faca ceva... fff rar face din prima, incearca sa se eschiveze. La camin am inteles ca nu are doamna asa probleme cu el. Si eu nu obisnuiesc sa ii dau sarcini mari, doar sa duca un pahar, sa arunce hartia la cos, sa isi puna farfuria in chiuveta, sa se incalte, imbrace... sa stranga jucariile. Deci o fi de la varsta... de la shmecheriile din cap...
Nicoleta, iti doresc sa faci curand carari si tu la cofetarie din aceleasi motive! Si sanatate lui Stefan, sigur isi va reveni in vacanta! Deja au inceput serbarile!
Nina, ce mai face Cristina? Sper ca e bine cu glicemiile!
Va pup, o zi bestial de buna si cu spor!
Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mamici, va anunt cu bucurie ca astazi, 14 decembrie, Robert a implinit 4 ani. Din nou mi-am amintit cu mari emotii de dimineata aceea de iarna (pe atunci era zapada, acum se lasa asteptata) cand, in zorii zilei, a venit pe lume.

De cum s-a trezit i-am cantat, impreuna cu tata, "La multi ani!" in romana, engleza si germana. Cand a ajuns la gradinita isi canta singur "Zum Geburstag viel Glück!". Asa ii vor canta azi acolo la petrecere.
Acusi il iau acasa, nu mai am rabdare Desi si-a primit cadourile in avans, weekend-ul trecut, il mai asteapta si azi surprize.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput