Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Da, Alina, ii duc la gradinita de ziua lui, erau varianta 2. Eu as fi vrut sa duc un tort cu ciocolata in forma de ursulet, dar mi-a sugerat educatoarea ca mai degraba ar merge niste prajituri sau un tort fara crema ca sa nu se murdareasca cei mici din cap pana-n picioare. Ba mi-a zis chiar ca as putea duce si covrigi cu crenvusti (si stiu ca o mama care chiar a dus asa) dar nu mi s-a parut deloc "festiv".

Miercuri avem "mic dejun cu parintii" de o ora si m-am oferit sa duc si eu niste Plätzchen (prajiturele de sezon). Copiii ne vor canta cantece de Craciun, stiu si care pentru ca Robert le-a tot fredonat zilele astea.

Katty, da, de lungit s-a lungit considerabil fata de cum era la 3 ani.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Fetelor, am vazut ca avem un album comun... mai aveti loc de poze?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Bogdan!!! De abia asteptam pozele de baiat de 4 ani!!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

loc este berechet... vrei si tu album.. daca vrei iti trimit pe PM parola si ID si sa iti pui singurica pozele.

quote:
Originally posted by Gabi_K

Fetelor, am vazut ca avem un album comun... mai aveti loc de poze?

ex- gabibarta



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Buna dimineata !

Multumim pt. urari si va invitam sa vedeti pozele din albumul comun. Mai am citeva poze de ieri, cind s-a jucat cu tati cu circuitul auto, dar n-am apucat inca sa le descarc.
Ne-am masurat, cintarit: 105 cm si 18.5 kg ! E drept ca l-am cintarit seara, dupa ce papase ceva struguri dar 18 Kg eu zic ca tot are. Nu e f. inalt, dar fata de alti copii de virsta lui e destul de inaltut, mai ales ca eu sint cam micuta (150 cm) si nici tati nu e prea inalt (170 cm). Ma bucur tare ca a reusit sa puna pe el un pic cit a stat acasa.

Elena, am vazut si pozele noi cu George. E un scump.

Acum am ceva treaba, dar mai revin pe la prinz.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, eu am fost mica tare cand eram la scoala, intr-a 8-a eram antepenultima, dar intr-a 12-a, a treia. Stefan nu este printre copiii inalti, ci printre cei medii ca inaltime. Dar avem rabdare.
Si am vesti proaste, Stefan tuseste destul de urat si... suiera cand respira. Sta acasa azi si maine mergem numai la serbare, daca nu va face febra... Of, sunt suparata, poate sa fie scund, dar sa fie sanatos :(. Mai fac si eu haz de necaz... Ce sa ii mai fac?
Azi cumpar Salin.
Cedez nervos.
Acum 2 saptamani mi-a facut laringo-faringita.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicoleta, sfatul meu e ca dupa serbare sa-l tii acasa pina la anul. Si el ca si Bogdan e mai sensibil. Trebuie sa se refaca bine-bine, ca sa numai ia in piept orice.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, nu era sensibil, anul trecut a mers la gradi in fiecare zi, a tusit, dar ii trecea extrem de repede.
Ce-o fi cu el anul asta nu stiu, dar stiu ca nu e de bine. NU cred ca il pot tine atat acasa, din pacate.
El are o tanti, dar ea nu e dispusa sa stea atat cu el acasa, 2 saptamani. Eu nu am cum sa stau atat... Cu bunici, nu este cazul... lucreaza toti. Ce sa fac?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicoleta, e greu daca n-ai cu cine sa-l lasi. Noua asa ne-a recomandat pediatra, sa-l mai tinem acasa, ca prea a racit de multe ori. Cred ca de cind a inceput gradinita, de la 1 iunie, a luat de 6 ori antibiotice. Asta in conditiile in care iarna trecuta n-am avut probleme, doar i-a curs un pic nasucul.
E greu sa-ti dau un sfat...


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut!
Nicoleta, sanatate lui Stefan, si al meu a reinceput de ieri sa tuseasca, cum a venit de la gradi... acolo era un cor mare de copii tusitori... Problema e ca toti tusim in casa, si sotul si eu, iar eu nu am voie sa iau nimic. Eu ma gandesc ca e si de la vreme, ca 3 saptamani a fost tot ceata la noi. Si la Brasov stiu ca la fel a fost... de fapt, peste tot.
Karina, mersi! Mie imi place sa imi clatesc ochii prin pozele copiilor nostri si sa ii vad in diferite etape Si George tot pe la 18 kg se invarte de cateva luni.
Va pup, m-au asaltat treburile!

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput