Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici!
Precum stiti, la mine s-a adunat familia(mai putin fratele meu, care soseste sambata), cele 2 surori si cele 2 nepotele scumpe, care-i tin de urat Cristinei, toata vacanta de iarna.
Plus ca a venit si in persoana, la noi. Am petrecut un Craciun de neuitat !
Cristina ne tot intreba(ca si anul trecut) de ce a primit asa multe daruri, ea ? Pt. ca a fost foarte cuminte ?
Tare frumos este sa le vezi uimirea si bucurie pe fata, copiilor, de Craciun !
Cu scuzele de rigoare, la multi ani, Stefan !
Si pentru ca nu stiu daca lucrez maine, eu va urez de pe acum, din toata inima, un calduros,
La multi ani,
cu sanatate si numai bucurii !
Fie ca toate dorintele sa vi se implineasca in anul ce vine, sa va dea Domnul tot ce doriti...zile senine si fericire,
la multi ani, sa traiti !
Va imbratisez si va pup pe toate mamicile si toti copilasii, si abia astept sa revin la serviciu, sa ne continuam povestile, aici !



Sarbatori fericite, alaturi de cei dragi !
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

La multi ani Stefan, si din partea noastra, cu intarziere.Nina ma bucur ca ati avut un Craciun asa minunat!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

LA Multi ani Stfean si din partea noastra. Multa sanatate, noroc, fericire si vise implinite .
Nicoleta sa va traiasca piticu si sa va aduca multe bucuri si zile senine.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Sa va povestesc o secventa amuzanta de azi de la gradi...!!!!

Avem o fetita de 4 ani care uraste baietii...si azi au venit doar baieti dimineata (erau vreo 5 baieti si ea singura)...si toti se jucau impreuna...
A tot asteptat sa vina si o fetita, se tot uita cu jind la baietii cum se joaca si se distreaza, le dadea tarcoale...dar statea cu nasul pe sus...
Intr-un tarziu a venit la mine sa ma intrebe daca poate sa se joace cu baietii..i-am spus ca bineinteles...a stat vreo 5 minute langa ei si dupa aceea vine la mine oftand:
"de ce nu pot sa fie toti oamenii pe pamant femei sau fetite??? uite...nu pot sa stau sau sa ma joc langa baietii!!!!, cine i-o fi inventat???"



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

SErvus.
Va multumim pentru urari, noi abia ieri am venit din calatorie, Stefan parea sa fie bine, dar azi de dimineata a inceput tusea care mi s-a parut a fi si cu suier... Ce sa mai fac? Am ajuns la disperare. Sinzi, Lucia, recomandati-mi un pneumolog bun (nume, spital, numere de telefon...) ca eu nu mai rezist in ritmul asta...
El tot tusea cand se trezea dimineata, cam o ora tot tusea, am tot dat vina pe aerul uscat... dar acum mi se pare ca suiera iar. Nu mai am resurse.
Craciunul a fost frumos si la noi Stefan este plin de cadouri, cel mai mult placandu-i castelul medieval pe care si-l dorea dar despre care i-am spus ca nu i-l putem lua noi, poate Mosul...
Voi pune si niste poze cand voi avea timp, sper sa ne rezolvam problemele de sanatate intai... Of, oare ce se inatmpla anul acesta?
Sanatate va doresc.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta imi pare rau sa aud asta, revin cu ideea mea fixa - cauta un pneumolog bun, daca nu gasesti, fa un drum la Bucuresti. Numai bine!Sinzi, cred ca fetita respectiva avea idei inoculate de cineva din familie sau poate au ceva probleme in familie, chiar as fi curioasa daca am intuit bine. Poate parintii sunt divortati, poate e crescuta doar de mama sau bunicul, poate au ceva probleme cu tatal, bunica. Zic si eu, ca mi se pare ciudat ca aceste idei sa plece din senin.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicoleta incearca sa te linistesti.Poate dupa sarbatori mergi la Bucuresti la un dr si vei vedea despre ce e vorba.Sanatate!Si Mariuca a fost bolnava zilele trecute dar la noi a fost ceva viral.Am rezolvat-o cu aerosoli si ceva homeopate.A avut febra mare dar pana ce dna gripa nu si-a facut damblaua nu i-a trecut.Acum e bine si inca mai asteapta omul de zapada care dupa ea ar trebui sa aduca si el ceva.Mosul i-a adus multe daruri dar pe lista ei tot a ramas ceva nebifat..hihi.
Acum iesim un picut afara si revin mai tarziu.
puup!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Daca nu am reusit sa va urez Craciun fericit, macar acum va urez din tot sufletul "LA MULTI ANI" sa aveti un an plin de bucurii si impliniri, multa sanatate si tot ce e mai bun.

eu sunt prinsa pana peste cap, nu stiu de ce nu imi mai ajunge timpul?, de citit va mai citesc din cand in cand dar de scris mai putin.
Si la noi a venit Mosul, de fapt aici vine Christkind, copii ies din camera, sep un cadourile sub brad, se aprind lumanarile si se suna din clopotel, atunci copii intra in camera si se impart cadourile. ai mei sunt cam zapaciti ca eu tot le spun de Mos Craciun, de la deilalti aud de Christkind.... Daria de cand i l-a aratat maica-mea pe Mos il vede peste tot striga disperata "Tatuuuun!!!". David a primit o masina cu telecomanda, Daria un puzzle, si Selin o papusa care binenteles ca n-a interesat-o.
Bradul l-am cumparat noi, am pregatit ornamentele impreuna si mosul a venit nopatea si l-a impodobit.....Daria cand l-a vazut a doua zi a ramas inmarmurita in fata lui si ....."UAAAAAAu!!!!".
In 25 am fost la socrii, au mai primit si acolo inca doua ture de cadouri, pe al meu copil nici nu l-au mai interesat cadourile el vroia sa se dea cu sania!!!.....e ceva zapada dar chiar si acolo pe munte fff putin.
.....dar cel mai ce a fost trenul pe care l-a primit in sfarsit de la socrii, sa-l ia cu el acasa. E un modelbahn, un tren in miniatura cu vreo 3-4 locomotive, vagoane de tot felul si o multime de sine. La descoperit mai de mult acolo dar al meu sot nu a vrut sa-l ia acasa. Acum a adus ditamai placajul, ieri seara cand am ajuns acasa nu mai aveai pe unde calca, a prins sinele de el, doar ca nu mai functioneaza cum trebuie. E de cand era sotul mic.

De Revel ne pregatim sa facem o iesire in 2, fara bagaje. sper doar si sa reusim....apoi in 12 ian 3 plecam 3 zile tot numai noi la ski si wellness. Sa profitam cat mai sunt ai mei aici!

In rest suntem bine, pana acum nu au fost decat usor raciti, azi noapte david a venit la mine in pat ca-l doare o ureche. Pe Selin o supara dintii care nu mai ies, i-am dat niste supozitoare homeopate si i-a trecut....nici nu-mi vine sa cred ca doarme toata noaptea neintoarsa!! Merge aprope singurica, spune cateva cuvinte, mama chiar cu adresa,si a ajuns-o pe Daria la kg!!
eu sunt intr-un stress....inca nu avem locuita, in ian trebuie sa ne gasim neaparat ceva. De saptamana viitoare voi lucra 4 zile joia sunt libera. Abia astept.

Va pup dulce!!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ufff, imi pare rau sa "aud" ca iara sunt copilasi bolnavi. Multa, multa sanatate sa se faca repede bine!!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta, eu stiu de la Sinzi, de doctorul Cernatescu unde a fost cu David, si am auzit ca e un doctor foarte bun. Da consultatii la spitalul Emilia Irza, in Bucuresti, si e pediatru pneumolog alergolog. Iar noi mergem la doctorita Ionescu Marcela care consulta la Medlife si la spitalul Budimex, este pediatru pneumolog. Mira ma bucur sa mai aflam vesti de la voi si ma bucur ca sunteti bine. Multumim de urari.Crig bine ca ati trecut cu bine de probleme, sper sa va ocoleasca de acum incolo virozele si gripele.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput