Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, va salut si eu!

Merci, Nicoleta, cred si sper ca va fi reusita! Andrei stie poeziile ca lumea si mai si gesticuleaza cu mainile. E asa haios!
Ma bucur ca e mai bine Stefan! Saracutul, facut buba la mana! Dar haiosel totusi, cu faza "ca-i plin de sange"!!! Auzi, ce mai inventeaza!!
Gabb, !!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Buna ziua mamici si pitici voinici.
Carina a tusit azi-noapte pana la 1. Azi era mai bine, nasucul tot infundat.Am continuat tratamentul si vom merge la serbare, dar era minunat daca ar fi fost sanatoasa. Toti acolo sunt plini de mucisori si tusesc, asa ca macar nu v-om mai imbolnavi pe nimeni.
Am sa incerc zilele viitoare sa iau legatura cu gabb sa pun si eu niste poze.
M-am uitat la ale voastre, toti sunt frumosi si iti creste inima cand ii vezi cum se fac maricei.
Sanatate multa tuturor si serbari frumoase, cu cadouri multe.
Mandarina i-a scris lui Mosu ca vrea un bebelus cu suzeta, cum are nasa ei :)).Numai ca nasa are unu adevarat, nu de jucarie. Poate la anul, cine stie.
Acum ii va aduce un beblus de jucarie si vreo doua papusi de pe la bunici,matusi.

Pupam,
Nadina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nadina, si noi avem probleme de sanatate, mai greu este ca nu il pot tine acasa inca 3 zile pana la sfarsitul anului... Trebuie sa il duc.
Of,ma doare sufletul ca se poate imbolnavi mai tare, sau sa recidiveze... Multa sanatate.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Aici am pus cateva poze facute sambata la Hanuka-party. Nu am facut prea multe, fiindca Lili tot timpul era la mine in brate, doar cand m-am dezlipit cateva clipe de ea, am apucat sa fotografiez

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna seara dragelor!
Gata, maine vine si la noi Mosu', alta viata! M-a zapacit George cu imbracamintea, eu i-am cumparat niste pantaloni si un pulovar, f dragute (dupa mine...), acum vrea costum de mire, ca asa are un coleg. fetele vor fi toate in alb, fulgusori, si... asa va fi si prietena lui de acolo. Pana acum nu comenta, ce ii dadeam aia punea pe el. Deja se vede ca vine uneori influentat de la camin. Speram maine seara sa va punem si noi pozele de la serbare.
Gabi_K, am vazut pozele, stiu despre sarbatoarea aceasta frumoasa si plina de lumina, insa nu stiu ce ritualuri aveti (spre rusinea mea) si poate ai vreme sa ne povestesti ce fac copiii. Si am vazut si o prajitura acolo... noroc ca mai e deschis la magazin sa imi cumpar!
Va pupam pe toate, eu am emotii deja... e si normal!
O seara buna, Elena

Mami 22+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Elena, scuze... am pus poze cu tort dobos si am uitat ca avem si gravidute pofticioase aici
Pe acest site gasiti mai multe detalii despre Hanuka si in general despre sarbatorile evreiesti, pe cine intereseaza.
Maine avem serbarile la gradinita si la sinagoga (cea oficiala) dar intru sa pun cateva poze seara (sper sa nu fiu chiar rupta de oboseala).

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mai exact www.jen.ro/sarbatori_files_28.html" target="_blank">aici aveti detalii

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Maine imi voi lua o zi de concediu, poimaine isi va lua sotul si asa Stefan va avea toate premisele sa se insanatoseasca . Ma bucur ca am gasit totusi o solutie. La noi ninge si ese frig, eu ma bucur ca este asa, poate din ianuaire nu vom mai avea atatea probleme cu imbolnavirile... Stefan este putin cam nervos, se vede ca saracul nu a prea iesit din casa de lunea trecuta... Mi-e mila de el, a vrut sa iasa ieri cu sania, dar nu am avut curaj. Vineri la control sper sa fie bine.
Elena, succes la serbare.
Multa sanatate.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta, toate cele bune iti doresc, pentru ca tot vad cat de stresati sunteti si cum nu mai scapati de probleme si de tot felul de temeri care sunt normale dealtfel.Si eu stau cu frica in san, ca e vremea asta pacatoasa, Liviu isi tot drege vocea intruna, mai des ca de obicei, sper sa fie doar de la umezeala din aer. Sanatate multa si sa veniti cu vesti bune de la doctor!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, ma termina gandul ca ar putea face astm bronsic sau altele, legate de sistemul respirator! La voi cum a fost? De ce a facut astm? V-a dat vreo explicatie doctorul? Aveti cazuri in familie sau de ce? Sau nu se stie sigur cauza? Cum pot face sa previn asta? Acum respira micul meu mai greu, poate fi si de la nasul infundat... Vineri aflam, desi nu am prea multa incredere in medicul de familie la care mergem, am incercat sa dau de pediatrul la care mergem de obicei insa nu am reusit... doar se apropie sarbatorile... Asa patim noi, numai in momente nepotrivite (de parca ar fi unele potrivite pentru boli!), adica in Vinerea Mare, inainte de Craciun... Eu tot sper sa fie bine, abia daca mai pot dormi de grija, pana vineri mai este mult si abia astept sa aflu, sa stiu incotro sa o iau.
Multa sanatate, maine sunt in concediu, dar vineri sigur dau pe aici (IAR).
Nicoleta

Mergi la inceput