Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Nicoleta, este mai usor sa le clicuiesti pe toate, si dupaia sa urmezi pasii mei si sa le pui in album... dupaia le numesc eu pe toate Stefan in care e stefan... . Ca le clicuiesti si le schimbi numele, sau le clicuiesti si le adaugi in album este exact la fel operatiunea.... fa cum iti este mai usor atunci.. [:)} si rezolv eu ce ramane

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Buna dragelor, va rugam nu ne taiati de pe lista, de multe ori citesc ce spuneti voi si poate nu am timp sa postez ceva sau mi se pare ca nu am nimic interesant de spus. E drept, in ultima vreme nu am mai avut timp deloc sa intru pe DC din cauza ca la serviciu avem foarte mult de lucru iar seara acasa nu am acces la calculator si oricum mandarina e gramada pe mine.
Sunt putin nacajita acum pentru ca s-a pregatit pentru serbare, a invatat poezia si a luat o viroza. Cred ca am sa-i dau antibiotic. Sunt sigura ca fiind sambata dr ei nu imi va raspunde
Va las ca ma striga mandarina
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Va dorim sa aveti o saptamana plina cu de toate, sa aveti sanatate mai ales pe ultimii metri pana la sarbatori!
Noi maine punem parchetul in camera lui George, asa ca sper pana miercuri sa termin cu curatenia in camere.
Nadina, ii dorim mandarinei sa se faca repede bine si sa poata merge la serbare!
Numai bine tuturor!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Noi suntem spre bine (ne-a impins pacatul sa mergem cu el in Bricostore aseara si... respira mai greut de atunci, se pare ca azi s-a ameliorat...), maine mergem sa il consulte iar, sper sa fie bine, ca miercuri sa il duc la gradi, nu mai avem solutii sa il tinem acasa... Luni si marti sta cu tanti. el in rest este vesel, mananca foarte bine, febra nu a facut deloc, doar nasul se mai infunda, dar i-am luat vitamina A, ii pun o data pe zi cate o picatura in fiecare nara, poate se reface mai repede mucoasa. Of, sper sa avem o vacanta frumoasa, sa putem iesi pe afara, langa noi se deschide patinoar si Mosu ezita acum intre patine si laptop pebtru copii (patinele le va primi oricum, dar poate de ziua lui...). Anul asta cred ca vom sari peste schi, ramanem la patinaj, prea raceste des si nu as putea sa gestionez posibilele raceli datorate schiului..., unde nu ar merge cu noi...
Elena, iti doresc sa se termine repede cu facutul curateniei.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

A, mi-am amintit...
Karina, si noi avem tot 4 camere, eu ii pun Salinul numai in dormitorul lui, unde tin usa inchisa, incerc in timpul zilei sa il fac sa se joace cat mai mult timp acolo, o noapte intreaga nu l-am tinut niciodata, poate fiindca mi se pare ca se face putin curent in camera... el mai transpira noaptea... Daca ar fi sa il mut dupa mine prin casa dupa cum se plimba fi-miu, nu as face nicio treaba. Poate prind curaj sa il folosesc si noaptea totusi. Tie nu ti se pare ca "invarteste" aerul cam repede? Si acum este pe 6 V... :(.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762373000345/photo/294928804011324593/0
Am reusit sa redenumesc pozele si sa le asez in albumul cu numele meu. Enjoy!
Nicoleta
PS Gabb, le-am selectat si le-am "tarat" in albumul meu. Multumesc pentru indicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Buna dimineata mamici de pitici !

Astazi e ultima mea zi de serviciu oficiala, mai vin miercuri cind vine Mosu'. Asa ca imi iau la revedere de la voi pe anul asta, ca akasa numai intru pe net, ca nici timp n-am si nici kef, prefer sa ma joc cu Bogdan . De miine incep pregatirile: cumparaturi, bagaje, impodobit pom, ca simbata plekam la Botiza , la zapada si schi (speram noi). Asa ca va dorim Craciun fericit si sa va aduca anul nou numai bucurii, sa aveti parte de acum incolo numai de sanatate, fericire si de tot ce e mai bun in viata ! Noul an sa fie unul mai sanatos, fara imbolnaviri la puiuti !

Am mai pus o poza in albumul comun (http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762332202131) cu cursa de masini pe care a primit-o Bogdan de ziua lui de la parinti . Pozele de la Mos o sa vi le pun la anul, cind sint sigura ca o sa am taaaaaaaaare mult de citit.
Bogdan este bine, numai tuseste, nu-i mai curge nasul, am intrerupt Lantigen B si Imunno baby ca trebuie sa facem pauza 10 zile si am inceput sa-i dam si IRS19. Ii dam zilnic vitamina C cu propolis, minimartieni si laptisor de matca.
Nicoleta, sper sa se faca si Stefan cit mai repede bine. Si mie mi se pare ca aparatul Salin face un pic racoare in camera, dar pt. noi e mult mai bine asa, ca altfel Bogdan se scoala fleasca de transpiratie. Eu acuma dorm cu el in camera si pot sa-ti spun ca ma simt muuuult mai bine, asa ca stare generala. Cred ca pina la urma mai cumparam un aparat sa-l punem in dormitor la noi.
Nicoleta acum am observat ca l-ai nascut pe Stefan exact de ziua mea, dar dupa 38 ani
Sinziana, super poze. Cind vad pozele cu David asa rau imi pare ca n-a fost si Bogdan la serbare la gradi, dar speram ca va fi la anul !
Elena, iti doresc ca noul an sa fie unul si mai fericit pt. voi, avind in vedere ca vine fratioara
Nina, sanatate multa Cristinei si va doresc din tot sufletul ca in 2007 sa se descopere un leac minune pt. diabet !
Doresc la toate mamicile numai bine pe anul nou si sper ca acest subiect sa fie unul de lauda si mindrie la adresa puiutilor nostri, sa fuga boala de noi.
Daca mai apuc, mai intru miercuri sa va mai pup o data !

Craciun fericit ! si La multi ani !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina,
Va doresc si eu o vacanta placuta, sa fiti sanatosi la anul care vine, sa nu se mai apropie bolile de voi. Ceea ce doresc si pentru noi :)).
Petrecere placuta miercuri.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

La multi ani,Robert!
Sa cresti mare si sanatos,sa le aduci numai bucurii parintilor!
Scuze de intirziere,nu am citit pe-aici de citeva zile.

Karina ,concediu frumos va doresc,distractie placuta si multa zapada.
Aici ninge,sper sa se si puna ceva,sa putem merge si noi la sanius.

Vad ca lumea se pregateste de serbari.Si noi doar ca aici se face fara parinti.Adica joi vine mosul,le aduce cadouri si ei au pregatit o serbare cu vreo 6 cintecele pe care le repetam de zor.Cel mai mult ii place "O Tannenbaum".
Simbata am fost la concertul corului Allegretto,chiar in centrul München-ului .A fost minunat,a rasunat piata de colinde romanesti si internationale.Miercuri va fi alt concert si daca vom putea,vom merge iarasi.Copiii sunt foarte talentati,cinta frumos si live.

Ce daruri ati pregatit de mos?Fiica-mea e pasionata de teatru,aproape toate povestile pe care i le citesc vrea sa le interpretam noi cumva.Avem si cortina,marionete .Nu stiu de unde a auzit dar zice ca vrea sa se faca actrita .Mosul ne va aduce palatul cu printesele de la Disney,plus carti,DVD-uri,puzzle-ball si alte jocuri.

Va doresc o saptamina linistita si revin!
Sanatate maxima copilasilor raciti!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna!
Karina, concediu placut, multumesc de urari! Sper sa va simtiti bine, veti merge intr-o zona de vis!
Alina, ma bucur ca ai ascultat Allegretto live, eu caut cd cu ei si nu gasesc pe la noi. Am inceput sa vreau sa ascult colinde cantate de copii, mi se par cele mai frumoase interpretari!
Nicoleta, ne uitam la poze imediat!
Ma retrag la treburi, va pup si spor in saptamana asta! De miercuri intru si eu in concediu si rar mai intru de pe acasa!
Elena

Mami 22+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput