Momente cheie in sarcina

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmeno spune:

Buna, tuturor

am emotii.....scriu pentru prima oara pe acest forum dar va citesc de cca 2 ani, decand incercam sa avem un bebit. Cred ca am ramas insarcinata si mi se pare o vesnicie pana la sfarsitul lunii. Ultima mestra a fost pe 29.dec. si pe 11 ian. am avut o sangerare, o picatura, ca si cum m-ar fi insemnat ca minunea s-a produs. Daca ma puteti ajuta, va rog, ce ar trebui sa fac sau sa nu fac pana pe 22 cand ar trebui sa imi vina cm (este de 26 zile). Daca este sarcina vreau sa o ajut de acum. Va multumesc pt tot ce faceti, pt tot ce inseamna acest sait. succes tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaGati spune:

Buna, ai rabdare pana in prima saptamana a lunii februarie sa vezi un test de sarcina, evita efortul de orice fel, nu face baie fierbinte, incearca sa te odihnesti si fii cat mai optimista si ia lucrurile ca atare. Ai incredere in ceea ce simti si fii foarte selectiva in ceea ce priveste sfaturile si parerile. Decizi tu impreuna cu partenerul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Noi avem in ingeras de 8 saptamani. Vineri i-am auzit prima oara inimioara. M-am emotionat toata.Sotul meu a zis ca aveam o fata luminoasa... Cum nu aveam nici cand am aflat ca voi avea bebe. Daca ar fi sa calculez dupa ultimul ciclu, pe care lam avut pe 13 ianuarie, ar fi mai mare. Dar in ultimul timp, ciclul meu a cam luat-o razna...asa ca s-a luat dupa evolutia bebelului. Mi-a zis ca e totul bine, doar ca e pozitionat putin mai jos decat trebuie, dar sa stau linistita ca nu e asa grav. Sunt asa fericita!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirelly

Buna fetelor, sunt o graviduta in saptamana a 6-a pe aici si as vrea sa va cer parerea despre doamna doctor manescu voichita de la policlinica drumul taberei 34.
Eu am fost la un simplu control la ea si atunci ori nu s-a vazut sarcina ori a fost ceva in neregula pentru ca intre timp am facut un tratament pe care nu trebuia sa il fac. De aceea incep sa i-mi pun semne de intrebare daca sa continui cu dansa pana la nastere. Astept catvea raspunsuri din partea voastra.


Eu am fost joi dimineata in spital, si doctorul de-acolo mi-a zis ca e mult mai mic decat credem. Joi seara am fost la un alt doctor, particular si i-am auzit inimioara, si a zis ca avem 8 saptamani, si ca a crescut. Sunt doctori intre doctori si pareri intre pareri. Joi era orizontal iar vineri vertical. Ceea ce inseamna ca bebitza noastra zburda in voie. Incearca si alt doctor totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veverita32 spune:

Buna mamici!
Avem, dupa calculele noastre, 5 saptamani mici si 3 zile mari. Astept cu inima la gura :) sa vina ziua de marti, peste o saptamana adica, sa mergem la ecograf sa facem cunostinta cu puiutul nostru. Mi-e si frica, dar nici rabdare nu mai am. Pana atunci voi avea toate rezultatele si voi putea vedea daca totul e in regula. Taticul e si el emotionat, mai tare decat mine cred. Nici sa lucrez nu mai pot, parca mi-au iesit toate din cap.

Cand stiu ca e bine.. in faza aceasta? Simptomele specifice sarcinii demonstreaza ca sarcina evolueaza? Nu stiu, intreb si eu .
Va imbratisez,
Veverita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Noi avem 19 saptamani si o zi. Deja o simt pe micuta mea cum cutreiera prin burtica.... Tati e foarte incantat, si sta toata ziua buna ziua cu capul pe burtica sa simta si el micuta minune. Traiesc cele mai fericite momente din viata mea. Nu-i nimic mai frumos decat sa simti cum creste o micuta viata in tine... Cand ma gandesc ca o sa i vad ochisorii minusculu, imi trece si frica.D-aia astept sa o tin in brate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex-mada spune:

buna tuturor mamicilor,sunt inscarcinata in 15 saptamani,al doilea bebe speram sa fie baieteltraisc din nou aceleasi emotii si stari emotionale ca si cu prima sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codo_gab spune:

Soacra mea este super tare.O sa nas in ianuarie si o a vina sa stea o perioada cu mine si cu sotul meu sa ne ajute cu bebelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

edit[/red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veverita32 spune:

Dragi viitoare mamici,

Am intrat si eu pe acest forum acum 10 luni, in dorinta de a vedea ce spun cele ca mine. Si mi-a folosit. M-am incarcat cu rabdare cand abia mai asteptam sa treaca zilele sa vad testul. Ne-am dorit un bebelus si Domnul ni l-a dat! E minunat si chiar daca incepe o noua "excursie" cu laptici, nesomn, telefoane, picaturi, etc... va veti simti altfel, sentiment pe care oricat l-as descrie, nu puteti sa-l cunoasteti decat cand va veti vedea puiutul in brate!

Va doresc sa fiti sanatoase, sa aveti rabdare si sa fiti iubite!

Mergi la inceput