Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramonica spune:



.....fara cuvinte.Daca m-as apuca.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by mirachi
de cand sunt cu sotul meu am ajuns o fericita...si poate nu ma credeti dar in timpul unui act sexual am cel putin 3 orgasme(asta in cel mai nefericit caz).Sigur sunt de o intensitate si durata mai scurta(fiecare)pt.ca sotul meu ma pregateste pt.urmatoarele...dar ultimul intotdeauna"m-a dus pana in cer si inapoi"si ma lasa lipsita de orice vlaga pt.minute in sir...dupa un scurt repaus ma simt fresh si cu puternica dorinta de viata...



Dar unde a studiat sotul tau "arta" asta de a te duce, de fiecare data, "pana la cer si inapoi"?
Spune-i sa invete si pe altii.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Da, da, vrem sa stim! Mirachi asteptam sa ne spui unde se pot documenta si sotii nostri!



J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirachi spune:

Re: ... aici sotul ...

Ce sa zic ... ca nu e de zis ... e de facut (practicat) iar ca sa tot discutam pe FORUM ... cred ca ar deveni cel mai lung topic existent.
Si-apoi ... mai intervine inca un aspect ... pentru fiecare cuplu problema este diferita, ceva aparte, iar pe forum, multe persoane sunt (poate) putin mai pudice asa ca ...

La obiect ... astept la o discutie (cel mai bine sotul) pe mesenger id: manugreta

Iar pentru persoanele care locuiesc in Brasov ... de ce nu , putem chiar sa ne intilnim la o cafea (ma refer doar la cafea si atit) unde putem sa discutam.




Just Me !
http://img442.imageshack.us/img442/2023/39kz5.gif[/img][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am avut si eu o perioada anorgasmica ... dupa ce am ramas in sfarsit gravida, asta dupa 2 ani de munca (la acest capitol nu am avut nici o problema, ca la ceas, cu mare drag) dar dupa ... nici sa nu aud, eram multumita de bb in burtica si atat. Dupa ce am nascut a fost si mai rau, nu simteam nimic. Da` nimic. Eram dispusa sa fac orice sa mi revin.
Revenirea s a intamplat acu` vreo juma` de an si sper sa fie bine in continuare. Cred ca am reusit in sfarsit sa ma eliberez de toate gandurile ce se indreptat exclusiv spre copil si cred ca am recuperat din noptile nedormite
Adevarul e ca depinde foarte, foarte mult de ambii parteneri in egala masura sa ne simtim bine impreuna. Eu intotdeauna imi exprim dorintele, visele si cred ca asta ajuta sotul sa stie exact ce trebuie sa faca


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu cred ca problema asta, dincolo de unele situatii cand e chiar legata de adevarata probleme medicale la care nu ma refer deoarece nu sunt in masura sa dau solutii, tine si de atitudinea femeii.Ma refer aici la sexualitatea ei si la modul in care aceasta o percepe si o exploreaza. asa cum a fi sexy tine de atitudine, de ceea ce exprimi, simti si emani asa se intmpla si cu orgasmul in pat.la inceputurile vietii mele sexuale nu prea aveam ormasm pentru ca nici nu urmaream sa il am faceam si eu dragoste si se termina repriza ...fara sa inteleg "ce a vrut omul ala de la mine" ca in banc. Dupa ce am ajuns sa ma cunosc si sa stiu ce vreau am inceput sa am si orgasm, trebuie sa stii sa te lasi purtata de val, sa nu te gandesti la nimic si chiar sa incerci sa te simti bine alaturi de partenerul tau, conteaza f mult si atitudinea lui. Sincer nu cred ca as fi in stare sa fac sex fara sa am orgasm, pe termen lung ma refer. Daca as fi in situatia asta eu una nu as ezita sa consult un sexolog pentru ca daca tu vrei el vrea si amandoi puteti...dar totusi nu se intampla, e undeva la mijloc o problema si ea tine de cele mai multe ori de psihicul femeii si de trairile ei interioare.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Am avut si eu o perioada anorgasmica ... dupa ce am ramas in sfarsit gravida, asta dupa 2 ani de munca (la acest capitol nu am avut nici o problema, ca la ceas, cu mare drag) dar dupa ... nici sa nu aud, eram multumita de bb in burtica si atat. Dupa ce am nascut a fost si mai rau, nu simteam nimic. Da` nimic. Eram dispusa sa fac orice sa mi revin.
Revenirea s a intamplat acu` vreo juma` de an si sper sa fie bine in continuare. Cred ca am reusit in sfarsit sa ma eliberez de toate gandurile ce se indreptat exclusiv spre copil si cred ca am recuperat din noptile nedormite
Adevarul e ca depinde foarte, foarte mult de ambii parteneri in egala masura sa ne simtim bine impreuna. Eu intotdeauna imi exprim dorintele, visele si cred ca asta ajuta sotul sa stie exact ce trebuie sa faca


Daria & Giulia (2004 08 16)





Ehehei mamaGiuliei...si noi tot cu drag am facut-o, dar cand vezi ca nu apare nici un rezultat si medicul se mira ce dimensiuni au ovarele stimulate, sarcina pierduta se prinsese fara "intentie", ba chiar ne ferisem ca eu faceam naveta intre tari pentru acte, nu mai esti chiar asa de entuziasmat.Sotul meu m-a intrebat ce e cu mine, de ce nu mai am chef.
Am fost la dr., totul e OK, din pct. de vedere organic e totul normal, iar eu am tot intrebat aici pe DC despre durerea mea din partea dreapta...o fi de la spate sau de unde, dar nimeni nu raspunde probabil ca nu o fi patit nimeni asa ceva sau sunt prea rusinoase.
La un moment dat circula o vorba printre noi-acum vreo 10 ani-si anume...Nu exista femeie frigida, ci doar barbati nepriceputi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:

la un moment dat circula o vorba printre noi-acum vreo 10 ani-si anume...Nu exista femeie frigida, ci doar barbati nepriceputi....



Ca sa vezi...unde statea secretul sexualitatii

Nota:
Opinie personala.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Hei...nu am inventat-o eu...poate vreo femeie ne...multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaStaicu spune:

Se mai circula si o alta vorba ,daca te doare capul nu te-a satisfacut barbatul si daca te doare burta atunci a fost prea bun sau o are m..e,trebuie sa nu te doara nimic si sa ai doar placere!
Eu am avut orgasm doar cand a existat rabdare si nu doar asa de dragul sexului.

Mergi la inceput