Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Sexul fara orgasm

(21 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 29
Guestus
Guestus

6904 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Guestus un Mesaj Privat
Pai voi puneti gresit problema ...ca de fiecare data...cum ca EL e de vina. Nu nene...voi nu sinteti antrenate sa obtineti ce vreti. Tot aud aceleasi teorii...cu psihicul.. moralul si oralul...relaxat..liniste si etc etc...pai aia in Liban..Israel.. ce sa mai zica?

deci trebuie si pe timp de razboi...de XX decibeli...cu X sau Y sau Z partener...trebuie sa ajungeti la aceleasi rezultat.
Mergi la inceput
coltofeanu
coltofeanu

773 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite coltofeanu un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Guestus

...voi nu sinteti antrenate sa obtineti ce vreti.

Asa este... daca ne-am ales gresit antrenorul...sau poate unele chiar nu vor sa fie antrenate... sau nu vor sa se antreneze nici singure. Pai atunci... de unde orgasm, mai frate?

Eu insa imi sustin parerea.....cel mai important este psihicul.Chiar si in vreme de razboi...Daca barbatul reuseste sa te faca sa uiti ca e razboi...chiar si pentru cateva minute...e ok.

Edit : Scuze...nu mai intervin ca facem subiectul varza. Pa.

Editat de - coltofeanu on 22/09/2008 17:16:58
Mergi la inceput
roxana1974
roxana1974

6838 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroxana1974 Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxana1974 un Mesaj Privat
OMG ce barbat minunat e G asta, se pricepe la toate: la gatit, la relatii, la matematica, la tehnice, la copii, la generale = orice si la sex!!! Jeez!!! Stie cum e cu orgazmu' bravo G!

It's the first day of the rest of my life!
Mergi la inceput
TweetyGeo
TweetyGeo

305 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite TweetyGeo un Mesaj Privat
Eu cred ca intervin mai multe probleme: sanatatea, stressul, timpul, oboseala, problemele de zi cu zi.
Dar la mine mai intervine o problema. Cand iau anticonceptionale nu mai am pofta de sex. Daca le intrerup imi revine pofta. Le-am tot schimbat, am zis ca poate sunt altele mai bune, dar n-am gasit nimic. Si "trage" sotul de mine. Doar in alea zece zile am si eu chef. Iar din alea raman doar 4, ca in restul n-am ce face.
Inainte de a ramane insarcinata faceam sex tot timpul, chiar si in zilele cand eram pe rosu. De cand am nascut pur si simplu nu simt nevoia.
Mergi la inceput
popescudora
popescudora

278 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipopescudora Adauga semn de carte la raspuns Trimite popescudora un Mesaj Privat
nu am avut orgasm vaginal niciodata iar sexul nici nu imi place nici nu imi displace. Il fac pentru ca trebuie. Acum ca am citit cate ceva parca imi pare rau ca pierd o experienta asa fabuloasa cum o descrieti. Se poate face ceva ca sa apara orgasmul?
Mergi la inceput
ladyJ
ladyJ

6432 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ladyJ un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui popescudora

nu am avut orgasm vaginal niciodata iar sexul nici nu imi place nici nu imi displace. Il fac pentru ca trebuie. Acum ca am citit cate ceva parca imi pare rau ca pierd o experienta asa fabuloasa cum o descrieti. Se poate face ceva ca sa apara orgasmul?

Dora, imi pare sincer rau ca simti asa...se pot face multe, pentru ca orgasmul inseamna in primul rand a te cunoaste pe tine insati, a -ti cunoaste corpul.
Incepe de la a face cunostinta cu tine si vei descoperi singura (sau cu prietenul tau)
Mergi la inceput
adriuta
adriuta

1424 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adriuta un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui roxana1974

OMG ce barbat minunat e G asta, se pricepe la toate: la gatit, la relatii, la matematica, la tehnice, la copii, la generale = orice si la sex!!! Jeez!!! Stie cum e cu orgazmu' bravo G!

It's the first day of the rest of my life!

Asa creste mare puiul

www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!
Mergi la inceput
MadameBovary
MadameBovary

1865 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MadameBovary un Mesaj Privat
Dora, iti trebuie si un partener cu care sa fii compatibila si dezinhibata, cu care poti sa fii asa cum iti doresti. Si trebuie, asa cum a zis si LadyJ, sa te cunosti pe tine insati, sa stii ceea ce-ti place si cum iti place ca sa poti sa ii spui si lui daca el nu stie cum sa te satisfaca. Cred ca mai intai ar trebui sa iti placa actul sexual in sine si apoi sa iti faci griji pentru orgasm... ca nu prea vad cum ar putea sa vina daca nu iti place sexul.
Nu iti place in general sau cu partenerul cu care esti acum?

I never fake ... sarcasm
Mergi la inceput
Liliana82
Liliana82

369 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Liliana82 un Mesaj Privat
pe la 18 ani cand descoperisem si eu marele mister adica sex. dupa vre-o 6 luni cu prietenul am constatat ca nu am orgasm si ca ce simt eu e departe de ce vorbeau prietenele mele. asa ca m-am documentat. am prins in mana o carte cu tehnici thailandeze. Aici pe undeva, pintre descrieri de pozitii si altele am citit despre exersarea muschilor vaginali. exercitiile sunt simple , contractii ca atunci cand te abtii de a te duce la toaleta, si altele prin care simti ca iti contractii muschii. 5 minute zilnic de astfel de exercitii fac minuni.
Eu acum am orgasm numai dupa ce incep sa dau contre. sau sa mi contract muschii vaginali.si sunt foarte puternice. Daca nu fac nimic decat sa stau ma plictisesc si ma enervez ca transpira degeaba.
reteta mea pentru orgasm.
1 tandrete si romantism, afectivitate(asta petru nivelul pshilogic)respectiv,o cina romantica, o sticla de vin, lumari povesti etc..
2 compatibilitate fizica. foarte importanta. respectiv lungimea jucariei lui sa fie asemanatoare (daca nu se poate egala)cu lungimea canalului vaginal Nu trebuie sa fie nici mai mare ca doare nici mai mica ca transpiram degeaba. .
Mergi la inceput

XIO

12528 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Liliana82

pe la 18 ani cand descoperisem si eu marele mister adica sex. dupa vre-o 6 luni cu prietenul am constatat ca nu am orgasm si ca ce simt eu e departe de ce vorbeau prietenele mele. asa ca m-am documentat. am prins in mana o carte cu tehnici thailandeze. Aici pe undeva, pintre descrieri de pozitii si altele am citit despre exersarea muschilor vaginali. exercitiile sunt simple , contractii ca atunci cand te abtii de a te duce la toaleta, si altele prin care simti ca iti contractii muschii. 5 minute zilnic de astfel de exercitii fac minuni.
Eu acum am orgasm numai dupa ce incep sa dau contre. sau sa mi contract muschii vaginali.si sunt foarte puternice. Daca nu fac nimic decat sa stau ma plictisesc si ma enervez ca transpira degeaba.
reteta mea pentru orgasm.
1 tandrete si romantism, afectivitate(asta petru nivelul pshilogic)respectiv,o cina romantica, o sticla de vin, lumari povesti etc..
2 compatibilitate fizica. foarte importanta. respectiv lungimea jucariei lui sa fie asemanatoare (daca nu se poate egala)cu lungimea canalului vaginal Nu trebuie sa fie nici mai mare ca doare nici mai mica ca transpiram degeaba. .

Adica?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/
Mergi la inceput
Pag. din 29 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com