Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, in ultimul filmulet vroia sa manance si zicea ca vrea peteu=pateu, banza=branza, il striga pe tati la masa.
Cand incep eu servicul o sa-si ia soacra mea concediu si o sa stea cu el, apoi isi ia socrul, fac cu schimbul, sotul pleaca mereu pe la 2-3 de acasa, deci mult timp nu au de ce sa stea cu el. Faza proasta e ca eu lucrez in ture, cel mai devreme as ajunge la 17 si ultima ora la care as putea ajunge acasa ar fi 23...deci eu vin acasa intre orele 17-23. Socrii mei ar ajunge de la servici la 17, deci orele in care trebuie sa stea cineva cu Vlad ar fi 14-17, timp in care va dormi. Sa vedem cum ne descurcam cu programul asta aiurit si o sa gasim pe cineva care sa stea cu Vlad intre orele astea. Cineva care sa-i dea sa manance la pranz, sa stea cu el cat doarme, eventual sa-i dea papa cand se scoala. Apoi socrii mei vin direct la mine. Vor fi zile cand voi avea liber, un we sunt libera si unul lucrez...mai are si sotul libere...sa vedem in prima luna cum ne descurcam si vom vedea cum facem. La cresa poate mai incerc prin mai...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, aici sunt, am avut musafiri pana acum, tocmai ce-au plecat.

Cu tunsoarea/culoarea ta eu nu vad prea bine din poza, trebuie sa te vad in realitate ca sa-mi dau cu parerea fiindca pozele pot fi inselatoare mai ales ca ai o mina tare dezamagita si asta imi influenteaza ceea ce vad.

Pentru mancarea mexicana fac tot posibilul (adica incerc sa conving sot din dotare) sa vin oricand hotarati (daca e seara), mai putin maine cand sunt invitata la un mini-party ce incepe la 12 (pranz) si nu stiu cand se termina. Si sper din suflet sa-mi treaca raceala asta nenorocita.

Oana 30+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fata/mima mea dezamagita se datora faptului ca mama pana imi face o poza trec ani, si ma apuca nervii. Nu are nici o legatura cu parul.

pupici

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Fata/mima mea dezamagita se datora faptului ca mama pana imi face o poza trec ani, si ma apuca nervii. Nu are nici o legatura cu parul.

pupici

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.









Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:



Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Pai vezi!?! Io de unde sa-mi dau seama...oricum abia astept sa te vad ca lumea ca sa-mi pot face o idee. Sper week-end-ul asta sa ajung sa mai iau si eu din parul meu cativa centimetri.

Fetelor sunt atat de racita! Am nasul rosu de zici ca sunt Rudolf si imi simt capul de 2 tone si tot ce pot sa iau e Vit.C, Panadol si Oscillococcinum, dar tot am luat si un Paracetamol Sinus, fie ce-o fi, fiindca nu mai suport sa-l suflu, cat de rau poate sa-mi faca!?!....offff, nu ma prinde deloc sa fiu bolnava, nimic nu urasc mai mult.

Oana 30+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of, Amaya, ce nasol cu raceala asta! Baga ceaiuri la greu cu lamaie si miere! Andrei mai are ceva la ochisori? Ti-am scris ca am patit si eu cu Vlad asa. Vlad vad ca nu mai are nimic de cateva zile.



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Bubu, nu suport ceaiurile si mierea, din cauza asta mi-am luat Redoxon care are cea mai mare doza de vit C, de 1 g, e efervescent si e si tare bun la gust, pacat ca nu am voie sa iau mai mult de o pastila e zi (1g se pare ca e doza maxima pt. un adult).
Andrei nu mai are probleme cu ochisorul, i-am pus 2 zile Betabioptal, picaturi prescrise de pediatra lui cand ii curgea celalalt ochisor, si s-a rezolvat, Slava Domnului.

Oana 30+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Amaya, picaturile de ochi au antibiotic? Dar ce ai facut de ai racit asa rau?

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Bubu, da, au si antibiotic fiindca contin cloramfenicol.
Cu raceala, eu racesc destul de rar si ma tine doar cateva zile insa la inceput de raceala mi-e tare rau si mai sunt si rea de boala in general, sunt prea activa ca sa fiu bolnava ...cred ca am racit de la umezeala asta rece din atmosfera combinata cu problemele mele de vegetatie...asta e, trece!

Oana 30+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput