Clubul moldovencelor de peste Prut (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Karina, ma bucur ca ultimul tau mesaj pare a fi mai optimist. Cred ca e ft frumos si placut sa ti se spuna numai lucruri bune despre copilul tau. Cum s-a adaptat la cresa? ii place? dimineata nu face mofturi? Eu inca ma gandesc cu emotie la momentul asta, cand va trebui sa o duc pe Amelia la cresa/gradi.

Cirese/Piersicute: pana sa vina luni Diana, iti spun eu ce am inteles. Diana era ft mirata ca una dintre mamicile de la subiectul cu bebei de mai-iunie( ele isi spun cirese, ca au nascut in perioada aia) e deja graviduta cu bb2. Mamanati a spus ca si ele au la piersicute( aici e vorba deja de copii nascuti in iulie-august) o tipa care asteapta deja bb2. In ultimul mesaj Diana a presupus ca mamica-ciresica graviduta si mamica-piersicuta-graviduta e una si aceeasi persoana, pentru ca in perioada sarcinii a fost la piersicute, dar a nascut prematur si bebe a intrat la cirese( dar probabil mai tine legatura si cu piersicile ). Iaka. Nu stiu daca te-am lamurit cu ceva

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Salutare!

Lilia hai ca mai distrat rau cu explicatia legata de cirese/piersicute! Io am inteles ce ai vrut sa zici!

Cum e cu intalnirea fetelor, ca eu o vad ca pe unica posibilitate sa imi cer scuze ca n-am mai intrat pe la voi si sa va cunosc......sa nu-mi ziceti ca nu se mai tine ca eu toata saptamana m-am gandit la asta!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Silvia, ti-am spus si la telefon si iti zic si aici, ca imi pare rau si imi cer scuze, ca nu am apucat sa iti scriu un mesaj sau sa te sun sa iti spun ca intalnirea s-a mutat pe data de 10 decembrie 2006, ora 17 in Piata Romana( daca nu apar propuneri de local pana atunci).

Ma bucur ca o sa poti veni si tu.
Abia astept sa ne intalnim toate. In momentul de fata situatia listutei noastre e urmatoarea:

Lilia- da
Natalia - da
Alina- ?( sper ca de data asta sa poata si ea)
Elena - da
Veronica- da
Tania - da
Silvia- da


A ramas Alina. Haideti sa o strigam in cor si sa speram ca poate veni si ea. Ar fi asa de frumos!.
Alinaaaaaa, ce zici?


Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Silvia, ti-am vazut printesa, e asa de simpatica si are asa niste obrajori, ptiu-ptiu, sa nu fie de deochi. Sa va traiasca.

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare!
Lilia mersi,cu ocazia asta am inteles si eu despre ce era vorba,piersicute, ciresele..zau ca nu m-am prins
Nati mersi si tie de urari adresate tatalui meu,cat despre post o sa ai timp sa tii poate si cand Vladut o creste mai mare,eu recunosc ca nu tineam post cand Chris era mai mic,trebuia sa mananc si eu bine ca sa ii dau exemplu copilului meu,ca si asa nu prea se impaca bine cu mancarea.

Poze ceva cu noi si cu Chris incerc sa le pun sau azi sau maine,sper sa imi iasa
Silvia ti-am vazut puiutul,ii doresc numai bine si mi se pare mie ca seamana putin cu tine,din cate am vazut din poze.
Carina ma bucur ca piticului tau ii plcace la gradi,si invata si multe cuvinte noi sa o tina tot asa,si-i doresc multa sanatate
V-am pupat,o zi buna

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Salut fetelor. la mine a venit sora si a stat putin cu copilul, asa ca am reusit sa mai pun niste poze. numai acuma am apucat sa intru pe net, ca toata ziua mi-am facut mancare, curatenie, cumparaturi - adica tot ce nu am reusit sa fac inainte. Din pacate nu am reusit sa citesc tot ce s-a scris in lipsa mea.
Am vazut ca a revenit Tanya (Oxy)Bine ai revenit!

Nastea - Felicitari cu anul implinit de la marea realizare - nasterea fiului!
Doroti - imi pare foarte rau pentru ca treceti prin asa clipe si ca va faceti atatea griji. Va doresc sa se rezolve cat mai repede si cat mai favorabil.
A, am pus si ceva poze in albumul din semnatura. Am renuntat la semnatura in care scria doar poze, ca n-am facut eu ceva corect, si nu stiu ce, asa ca n-o sa fiu smechera, dar zato o sa se vada pozele.
Va pup pe toate.

Mami de Vlad (17.10.2006)
http://new.photos.yahoo.com/cristina_goji/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Silvia, am vazut-o si eu pe Katia, e o dulceata scumpa foc, sa va traiasca!
Ma bucur ca vei putea veni la intilnire, abia astept sa ne cunoastem in realitate.
Apropo de intilnire, am vorbit azi cu Alinka pe messenger. Mi-a zis ca daca e duminica, e mai bine si ca s-ar putea sa ajunga. Dar un raspuns sigur ne va da peste citeva zile.

Tanya, ha! Crezi ca lui Vlad ii pasa ca eu maninc cu placere o anumita mincare? Daca i se pune pata, nu vrea nici sa guste.

Cristina, m-am uitat prin pozele tale, dar in afara de cele 4 cu Vladut care erau si inainte, n-am vazut poze noi. Si am cercetat si celelalte albume, si nimic. Poate sint private? Am inteles ca in varianta aceasta noua de photos.yahoo pozele puse sint implicit private, cica trebuie sa le schimbi o optiune, ca sa fie publice.
Si apropo de link sub cuvint, daca vrei, te pot ajuta. Uite linkul tau: Poze
Da un quote la mesajul meu si vezi cum am redactat linkul, chiar poti copia toata formula si ii dai paste la tine in semnatura.
A, si tot demult vroiam sa te intreb: cum a reactionat Ayan la aparitia lui bebe? E gelos sau l-a acceptat si il iubeste ca si pe voi?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna
Lilia mersi mult de explicatie cu piersicile, ca chiar nu intelegeam faza... Lui Lucian ii place foarte mult la cresa. Dimineata cind ajungem la gradi el nu reuseste sa se dezbrace si vrea mai repede inauntru. Nu prea ii place ca e primul dar oricum isi gaseste de treaba, sau se duce la jucarii (caci au masini de spalat, microunde, etc.).






Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Saru'mana Natalia! Sper ca de data asta o sa iasa cum trebuie. O sa intru imediat si in albume ca sa vad care-i treaba de nu au aparut pozele.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Uraaa!!! Deci, exista sanse mari sa vii si tu, Alina? Da? Ah, ce frumos va fi. Va fi petrecerea de Craciun a moldovencelor bucurestence

Daca aveti idei de local, va rog sa veniti aici cu ele.

Karina, ma bucur ca lui Lucian ii place la cresa. Tu te-ai angajat? Mergi la munca in fiecare dimineata?


Stiu ca intreba cineva de cadouri de Craciun. Inca nu stiu ce o sa luam. Ameliei i-am comandat niste seturi pentru fetite. Sper sa ajunga pana de sarbatori. Pentru ceilalti ne gandim inca. Habar nu am.

Am vazu pozele cu Mirela-Brianna. E asa de draguta, ptiu-ptiu. E superba. Si Cornelia arata bine.

Ce planuri aveti pentru ziua de azi? Noi vroiam sa iesim in parc. Probabil o sa iesim, dar e ft innorat si intunecat, cred ca nu o sa stam mult.
Mancare... Cred ca fac o salata de vinete cu maioneza si niste pulpe la cuptor cu ceva.. inca nu stiu ce. Voi?




Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput