Gravidute dupa laparoscopie

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Multumesc frumos Uratica pt. raspunsuri. Cu siguranta ca-mi va fi de ajutor si mie, si sigur si altor fete ca si mine.

Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

buna seara,

ce mai faceti, fetele??????????
Nimic nou?
Nici un semn de viata, nimic? Cu ce va mai laudati????

Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Buna.....
vroiam sa va impartasesc din experienta mea........am facut laparo in ianuarie.....iar la o luna a ramas .....dar din pacate nu a fost sa fie......am avut avort menstrual.......

asa k.....nu va pierdeti speranta......se poate....


Asteptand un ingeras!

Ben gelecekte bir bebek var !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Imi pare rau pt. tine, Arianna.... .........

Dar nu-ti pierde speranta.............. tot inainte........... ca se poate.............

pupicei multi la toate fetele ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo.flo spune:

Buna fetele

Ariana, imi pare rau ca nu a fost sa fie. Si totusi daca s-a intamplat acum sa ramai, inseamna ca se poate, si iti tin pumnii ca data viitoare sa fie bine. Tie ce diagnostic ti-a pus la laparoscopie?

Fetele, pe voi v-a durut ceva dupa laparoscopie? Pe mine ma dore burtica, nu foarte tare, dar ma doare cand ma asez jos, parca sunt un pic umflata, oare este normal avand in vedere ca s-a umblat pe acolo, sau ceva nu este in regula la mine? Tare imi este teama sa nu ma fi bucurat degeaba si sa fac Doamne fereste vreo complicatie

Bel, Alice, Uratica, ce mai faceti?

O zi frumoasa tuturor

Sper ca in curand o sa fiu si eu
http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

arianna-ufff!las ca vii tu acusi cu cele 2 bebeluse pe care ti le doresti!!
flo.flo-e normal sa te doara!e totusi o taietura!si asa cum ti-am spus..gaurica din burtica e un pic mai sensibila si o sa te supere o vreme!dar trece..vei mai simti si dureri de umeri,un pic probleme cu respiratia..dar e ok!e normal!insa nu depune efort!ci incearca sa te misti cat mai mult!ce sa zic..eu am avut operatiile-laparoscopia si cea clasica la mai putin de o luna!asa ca efectele s-au combinat..insa e normal sa te doara un picut..si poate nu ai eliminat inca tot gazul din burtica..ai putea sa iei niste carbuni..poate te ajuta..desi mult mai bine e sa faci miscare..multa miscare..
eu sunt ok..astept ovulatia pe la jumatatea lunii ca sa incerc natural..sa vad ce iese!daca nu..trec la fiv!
fetele-77bell,alice-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

Arianna_M si mi-e imi pare tare rau pt ce ai patit . Si sunt de acord cu ce au zis flo.flo si 77BEL.

flo.flo este normal sa te mai doara,mie dr mia zis sa iau aulin este antiinflamator si calmeaza si durerile.Dar ca o parere personala mai bine dute la dr. sa te asiguri ca este totul in regula.Apropo de dr eu ma duc la Moisa.
77BEL pe tine nu te mai doare nimic ???
Eu nu ma mai laud cu nimic,ieri dimi.am fost cu al meu la analize,si cum nu trebuia sa urineze minim 4 ore va inchipuiti ce fericit era.


TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo.flo spune:

Merci de raspuns uaratica
Ideea e ca nu ma dor gauricile,alea sunt mici si inofensive, aproape ca nu le mai simt. Ma doarea asa, in burtica. iar gazul cred ca iesit de mult pentru ca la doua zile de la operatie intr-adevar am avut dureri de oase, nu ma puteam misca si umarul m-a mai durut inca vreo 3 zile dar a trecut. Pe mine ti-am zis, ma doare in burtica si am deja o saptamana azi de la operatie ; nu ma doare foarte rau, nici cat sa iau o pastila dar ma ingrijoareaza. Cred ca stau si acasa si din lipsa de activitate, imi fac tot felul de ganduri negre .
Tu doar o luna incerci natural si pe urma te indrepti catre fiv? De ce nu incerci mai mult si te duci direct catre fiv? Eu oricum iti urez sa-ti reuseasca din prima .


Sper ca in curand o sa fiu si eu
http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

uratica si eu iti doresc la fel !!!!,si poate da DD si ramanem toate natural.Ca eu una ma.

TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo.flo spune:

Alice, mai mai linistit un pic - am luat si eu un nurofen si parca ma mai lasa. La dr nu prea imi vine sa ma duc, el mi-a zis ca totul este ok acum, si nu vreau sa par pisaloaga, dar daca vad ca trec zilele si nu ma lasa, pana la urma o sa ma duc. Sper totusi sa fie doar ca urmare a faptului ca mi s-a umblat pe acolo si sa-mi treaca.
Tu la care Moisa de duci, El sau ea? Stiu ca sunt sot si sotie si sunt ambii la giulesti. La ea am fost si eu cand am facut o inseminare (nu putea dr meu in ziua aceea) si mi s-a parut tare dragutza. un pic cam zapacita, dar dragutza si pare ca stie ce face.
Iti tin pumnii sa-i iasa analizele bune sotzului.

Sper ca in curand o sa fiu si eu
http://.

Mergi la inceput