Vise premonitorii??!

Vise premonitorii??! | Autor: florinutza26

Link direct la acest mesaj

Dragii mei,va rog sa ma ajutati sa ma linistesc.Sunt foarte tulburata sufleteste in ultimul timp.Am vise urate.Ultimul,despre moarte.In visul de azi noapte de exemplu,eram in cimitir,era noapte,iar eu punand flori pe mormantul tatalui meu,ziceam >aici or sa ma bage si pe mine.
Ca nelinistea sa ia proportii,azi,fratele meu mi/a spus ca m/a visat in iad,intr/un sicriu,pe care/l foloseam drept pat,ieseam si ma bagam in el,acoperindu/ma cu o plapuma.Alaltaieri noapte,am visat ca,calatoream cu trenul si inainte de a intra in gara peste tren s/a prabusit un pod,trenul se rasturnase,dar eu nu eram sub daramaturi,ci reusisem sa ies,sprijinindu/ma cu o mana de o sina de cale ferata.
Si acum plang si mi/e asa de frica ca am sa mor......am doi copilasi,ce s/or face fara mine?????
Acum vreo 3 saptamani,dupa ce am avut o cearta cu sotul,si in care/i spusesem chiar eu ca as vrea sa mor,ca nu ma ajuta cu nimic cu copiii,ca sa vada cum e sa faci totul de unul singur,in aceeasi noapte am avut un vis in care o cumostinta moarta ma intreba de ce vreau sa ma distrez(eu i/am reprosat sotului ca nu mai stiu ce/i aia distractie,in realitate},IAR EU I/AM RASPUNs,*lasa,ca si asa nu mai am mult si ma duc si eu pe copca*
Ce sa cred?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Florina nu vreau sa te sperii dar si eu sint convins ca visele ne spun lucruri adevarate.
Uite de exemplu eu , de fiecare data cand visez, sint aproape sigur ca dorm!

Alin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Sa crezi ca-ti trebuie un concediu, odihna multa, un peisaj frumos si un om drag linga tine. Altfel, daca nu trece nici asa, iti trebuie un psiholog, sa nu ajungi la depresii si la lucruri mai grave! Nu sta sa-ti cada drobul de sare plingindu-te fara motiv "Ce fac ai mei copilasi fara mine?" Scutura-te de starea asta si lasa interpretarile astea babesti pentru altii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Esti deprimata.
Vorbeste cu un psiholog.
N-o sa mori, stai linistita. Visele tale sunt doar expresia zbuciumului tau interior. Ia-o mai usor si te vei linisti.
Numai bine!


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Visele pot fi premonitorii, dar asta nu inseamna ca daca ai visat ca mori, vei si murii! De multe ori moartea (trecerea unui prag existential) poate insemna un nou inceput, lasi ceva in urma si incepi altceva (un job nou, o locuinta noua, etc).
Si mai ales, asa cum spunea si RaluD, visele exprima in primul rand starile sufletesti, temerile si dorintele noastre!
Asa ca incerca sa te linisteti, nu mai pune la suflet totul si incearca sa faci zilnic ceva frumos si linistitor!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

Va multumesc din suflet ca m/ati inteles si mi/ati spus o vorba buna.Azi ma simt mult mai bine,dar ieri am plans aproape tot timpul si ma gandeam numai la lucruri triste.
Da,cred ca am nevoie de odihna,caci ne/am mutat si tot greul a cazut pe umerii mei si la propriu si la figurat.Ieri am terminat si de azi ma voi odihni putin si eu.
Inca o data va multumesc,cuvintele voastre au insemnat mult pentru mine.Va doresc sarbatori fericite,sanatate voua si familiilor voastre si sa va bucurati de cei dragi ai vostrii!

Florina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mir3lly spune:

De multe ori visele sunt raspunsul unor stari drpresive sau a unor neimpliniri. Nu trebuie sa te sperii, si eu am avut astfel de vise si m-am trezit speriata, dar odata cu lumina zilei au disparut toate. Fii optimista si incearca sa nu dramatizezi.Multe bucurii si vise frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Florina, conteaza mult ca nu ti-a spus cunostinta decedata:"ca nu mai ai mult"...Asta nu ar fi fost bine.In rest, iti doresc sa treci cu bine peste aceasta stare de oboseala fizica si psihica si sa ajungi sa-ti vezi si nepoteii.

Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Florinutza26, imi permit si eu sa zic ceva. Eu stiu ca daca visezi ca mori e f bine. Cand visezi tren inseamna ca trebuie sa iei o hotarare, sau ca esti nehotarata. Podul nu stiu ce inseamna..multa sanatate iti doresc si vorba bunicii mele "sa treaca cu noaptea".

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

http://community.webshots.com/user/2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Florina, daca esti credincioasa pentru ca tot suntem in post si pentru ca tot zici ca abia v-ati mutat (probabil in casa noua) eu zic sa mergi la biserica sa chemi preotul si sa faceti sfintirea casei, sa va citeasca si voua o rugaciune... si apoi gandurile vor disparea si vei dormi ca un bebelush! Copii au nevoie de tine si tu ai nevoie de liniste sufleteasca pe care o gasesti rugandu-te la Cel de Sus!! Iti urez numai bine!

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

eu un fiecare noapte,de multi ani,am cel putin un cosmar...daca as fi luat de buna tot ce visez,pai as fi ajuns de mult la balamuc.stai linistita,relaxeaza te,du te la biserica,citeste o rugaciune inainte sa adormi,joaca te cu copiii,gandeste te la lucruri vesele!si in niciun caz nu te mai gandi ca visele pot fi premonitorii!

Mergi la inceput