Farsele lui Gabriel Fatu- de la OTV

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by aime

Regizate sau ne- si eu zic ca-s de prost gust.
Am vazut o data, cand ii spunea unui tip ca sotia lui insarcinata in 8 saptamani e la spitalul X, si ca va avea un copil negru, cretz...bey, or is cretini, or is regizate, cine sa poata crede asa ceva....si cica sa ia nush ce autobuz la ora 11.00 noaptea si sa coboare la 2.15 si acolo e spitalul ...penibil, zau asa...
Si tipa de saptamana asta care i se confesa administratorului de bloc

aime


A fost tare!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

mda.....am vazut si eu faza cand ii spunea tipului ca sotia lui este insarcinata...la care tipul a raspuns:doamne vai daca- ati stii cat de mult am asteptat sa avem un copil,,,iar cand i-a spus ca-i negru sotul bucuros a zis ca-si omoara nnevasta si ca el exact acum 8 saptamani era plecat intr-o delegatie,etc

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu zic ca unele din farsele lui (nu toate) sunt regizate. Ce ma face sa cred acest lucru?
Acum o saptamana,la OTV, era o tipa careia dintr-o greseala a medicului stomatolog trebuia sa i se schimbe dintii.
Saptamana asta, o situatie asemanatoare la o d-na cu piciorul in ghips, care trebuia sa fie reoperata fiindca tija din picior era cancerigena.
Sunt 99% convinsa ca era aceeasi voce, aceeasi persoana "pacalita".
Nu numai vocea mi s-a parut identica ci si stilul ei de a vorbii.
In plus, la sfarsitul farsei 2, cand i se spune ca a fost o gluma, d-na precizeaza ca a urmarit si faza de acu' o saptamana cu d-na patita cu dintii si atunci si-a spus ca ea nu va fi pacalita astfel.
Prea seamana cele 2 cazuri si prea bine se potrivea stilul si vocea persoanei pacalite.

Florile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

da adi, asta am vrut sa spun sie u, vocea cu tija la picioare era identica cu vocea "dintzoasa".
Hm, acum sa va spun eu una buna, pe lumea asta multora le fileaza lampitza. lucrez la un post de radio din cta si mereu, din greseala, suna oamenii si cer sa vorbeasca cu gabi jugaru. eu le explic frumos ca trebuie sa sune in alta parte, ca nu am cum sa ii ajut cu numarul lui insa de multe ori, multi dintre ei se apuca si turuie ce scenariu au pregatit celor pacaliti. Nu mai devreme de acum cateva zile suna un nene, raspund,pana sa apuk eu sa imi spun poezia ca nu la acel nr il gaseste pe jugaru se apuca omu' sa imi insire cum sotia lui a nascut acum 2 luni si vrea sa ii faca o surpriza , sa sune jugaru sa ii spuna ca s'a produs o confuzie la maternitate si i'au dat alt copil iar doamna trebuie sa vina de urgentza sa isi ia in primire adevaratul copil. precizez ca domnul in cauza era kiar sotul doamnei. oricum tipu' era super amuzat de ce ii pregatise nevestii ..mie mi s'a parut cam sinistru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by Anderra

da adi, asta am vrut sa spun sie u, vocea cu tija la picioare era identica cu vocea "dintzoasa".
Hm, acum sa va spun eu una buna, pe lumea asta multora le fileaza lampitza. lucrez la un post de radio din cta si mereu, din greseala, suna oamenii si cer sa vorbeasca cu gabi jugaru. eu le explic frumos ca trebuie sa sune in alta parte, ca nu am cum sa ii ajut cu numarul lui insa de multe ori, multi dintre ei se apuca si turuie ce scenariu au pregatit celor pacaliti. Nu mai devreme de acum cateva zile suna un nene, raspund,pana sa apuk eu sa imi spun poezia ca nu la acel nr il gaseste pe jugaru se apuca omu' sa imi insire cum sotia lui a nascut acum 2 luni si vrea sa ii faca o surpriza , sa sune jugaru sa ii spuna ca s'a produs o confuzie la maternitate si i'au dat alt copil iar doamna trebuie sa vina de urgentza sa isi ia in primire adevaratul copil. precizez ca domnul in cauza era kiar sotul doamnei. oricum tipu' era super amuzat de ce ii pregatise nevestii ..mie mi s'a parut cam sinistru


Anderrusha Nice To Meet You ...Here

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"


Ce gluma proasta! Sinistra,chiar!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Si mie mi se par de prost gust farsele astea.Am vazut-o pe cea cu dintii si ma gandeam ce as fi facut in locul ei?Cred ca as fi inchis telefonul.Pur si simplu.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Cand si la ce ora sunt aceste minunate farse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana06 spune:

Cea mai "tare" mi s-a parut aceea in care Fatu suna un bunic(farsa comandata de nepoate):ii raspunde un domn si Fatu intreaba" Pot sa vorbesc si eu cu domnul X?" Si i se raspunde:astazi mai poti ca maine il ingropam!(bunicul decedase). Fatu a fost realmente blocat si cred ca daca era o farsa regizata nu era atat de surprins, pur si simplu s-a vazut ca nu se astepta la asa un raspuns.
Si mie mi se par extrem de deplasate si faptul ca nu l-a invinetit nimeni pana acum ma face sa cred ca o parte din ele sunt regizate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by daniella4

Cand si la ce ora sunt aceste minunate farse?

Daniella si Alexis 18 nov 2004

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"


In general sunt dupa orele 21.In ceea ce priveste zilele...am vazut ca difera,intre marti si joi.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda74 spune:

regizate sau nu....toata lumea se cam uita,sau mai bine spus nimeni nu se uita,doar trage cu ochiul,dar stie ce s-a intamplat....
pe mine ma distreaza,atuci cand il prind ...chiar si asa ...de prost gust si deplasate...este teatru ieftin,dar cu priza la public...

Mergi la inceput