rochita la botez?

rochita la botez? | Autor: viana

Link direct la acest mesaj

buna fetelor!
am o problema legata de trusoil de botez al micutei mele.
rochita cu pantalonasi -sincer nu prea imi place - sau rochita si ciorapei?
cum vi-ati imbracat fetele?
aveti si poze?
mersi
mamica de VIAN si GRETA(2002,2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionasiu spune:

Eu am imbracat-o pe fetita mea cu rochita alba si botosei,avea 2 luni dar era vara la rochita avea si pantalonasi dar nu se potrivea rochita peste pantaloni,ma rog parerile sunt impartite.Daca vrei poze pot sa-ti trimit pe Messenger doar sa-mi dai un ID,nu stiu altfel cum sa le pun aici.dupa mine cred k varianta cu ciorapei e mai potrivita decat cea cu pantaloni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

fetita mea a fost imbracata cu rochita, dar era cald afara. acum e frig, dar eu tot pentru o tinuta feminina as opta :). poti sa-i pui un sarafan si pe dedesupt un body cu maneca lunga. eventual pui si un pulover smecher pe deasupra daca e foarte frig. si ciorapei lungi. toate albe daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Eva a fost imbracata intr-o rochita alba si ciorapei. Am vrut o rochie frumoasa care sa-i ramana toata viata, si de ce nu si la urmasii ei.
Uite aici poze: http://family.webshots.com/album/552950648zvyagx
Numai bine

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noi am avut rochita si ciorapei. uite aici, si pe deasupra pelerina. o poti eventual inveli cu o paturica... dar daca tot e fetita.. e si pacat sa nu profiti . eu asa mi-am zis.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

De mine o sa ziceti ca-s "nebuna" , am imbracat copilul la botez in rochie bleumarin! Pe aici nu prea sunt ortodocsi(biserica era ruseasca) si botezul a fost in mare graba, intr-o sapt a trebuit sa pregatim totul...am gasit citeva rochite albe urite(nu mi-au placutmie)dar i-am pus o jacheta alba totusi!pe dedesubt avea chilotei de catifea ca si rochita!
botosei albi


poze cu Corina Elena
poze

Piersicuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu am imbracat-o in rochita alba si dres din ala subtire alb. Plus in cap o tichiuta din aia crosetata. Sunt poze aici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput