mamici casnice (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Acum 2 zile am fost invitata la o petrecere numai cu femei si i-am promis sotului ca ma intorc la 12 noaptea. Orele treceau, noi ne simteam bine, sampania curgea, asa ca doar pe la 3 dimineata m-am indreptat spre casa, beata crita.
Tocmai cand am ajuns la usa , ceasul cu cuc din holul casei a inceput sa cante de 3 ori.
Dandu-mi seama ca sotul meu o sa se trezeasca si o sa-l auda, am mai facut eu cu-cu de inca 9 ori.
Am fost tare mandra de ce idee geniala am avut - chiar fiind beata pulbere - ca sa evit un conflict familial.
A doua zi dimineata, sotul meu m-a intrebat la ce ora am venit si cand i-am spus ca la 12, nu a parut foarte surprins (uufff, am scapat!).
Dupa putin timp insa mi-a spus ca trebuie sa ne cumparam un nou ceas cu cuc.
L-am intrebat, de ce?
Pai, asta noapte cucul a cantat de 3 ori, apoi a zis "futu-i", a mai cantat de 4 ori, si-a dres vocea, a mai cantat de 3 ori, s-a hlizit, a mai cantat de 2 ori dupa care a tras un partz...



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

miha - multa sanatate...greul a trecut! o sa vezi ca va fi bine in continuare! pupici micutei.
banana - misto faza!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Acum 2 zile am fost invitata la o petrecere numai cu femei si i-am promis sotului ca ma intorc la 12 noaptea. Orele treceau, noi ne simteam bine, sampania curgea, asa ca doar pe la 3 dimineata m-am indreptat spre casa, beata crita.
Tocmai cand am ajuns la usa , ceasul cu cuc din holul casei a inceput sa cante de 3 ori.
Dandu-mi seama ca sotul meu o sa se trezeasca si o sa-l auda, am mai facut eu cu-cu de inca 9 ori.
Am fost tare mandra de ce idee geniala am avut - chiar fiind beata pulbere - ca sa evit un conflict familial.
A doua zi dimineata, sotul meu m-a intrebat la ce ora am venit si cand i-am spus ca la 12, nu a parut foarte surprins (uufff, am scapat!).
Dupa putin timp insa mi-a spus ca trebuie sa ne cumparam un nou ceas cu cuc.
L-am intrebat, de ce?
Pai, asta noapte cucul a cantat de 3 ori, apoi a zis "futu-i", a mai cantat de 4 ori, si-a dres vocea, a mai cantat de 3 ori, s-a hlizit, a mai cantat de 2 ori dupa care a tras un partz...





banano, nu da rau .io cand am inceput sa cetesc am crezut ca-i adevarat si chiar ai fost la chef si cand colo era banc.te rog io , pt blonda din mine scrie mama mare BANC.

mno, bine ca a scapat cretulina de operatie.mmiha cum e?

va tzuc si mai vin............


PS banano si io cand ma gandesc la rev,noi stam acasa ca nu avem cu cine sa-l lasam pe bb.asta e .

Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

hai ca zic acum!
intamplarea de mai sus e BANC,fetelor!
Bianca ,si noi am stat acasa pana anul acesta,dar acum caprita e mare si merge cu noi.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:



Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

banano , voi sunteti mari deja si la o adica poate sta cu mama soacra.sau nu?????????

Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

danutza ce faci mama? cu cine esti dupa canapea?ce-ti face printesa?

Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by Bimilit

banano , voi sunteti mari deja si la o adica poate sta cu mama soacra.sau nu?????????

Bianca - soacra cu DOUA nurori!





whaaaaaaaaaaat?????
no way in hell!!!!
copilul meu nu sta cu nimeni .decat cu mine.
pai nu-mi tihneste nimic daca nu e cu mine. mai bine stau acasa.




,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

noi mergem pe valea doftanei...am inchiriat o vilutza..cu familionul si prietenii.abia astept! sper sa fie zapada!
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Gabi ,noi am inchiriat o vila la Brasov si speram si noi sa fie zapada multa.mi-e pofta sa ma dau cu sania si sa ma tavalesc prin zapada.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput