Revelion la restaurant in Bucuresti

Revelion la restaurant in Bucuresti | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

Al nu-stiu-catelea an renunt sa plec la vreun munte sau alta destinatie exotica de Revelion. Din pacate. Si vreau sa merg la un restaurant. Sa dansez, sa ma distrez o noapte. Voi mergeti? Unde ma sfatuiti?
Sa nu-mi spuneti ce frumos e la Inter sau alte locuri de elita...ca nu pot. Anul asta, fireste...

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

E primul an in care si noi ne gandim la aceasta varianta! Sa lasam copilul la mama, iar noi sa iesim cu prietenii la un restaurant!
E buna intrebarea ta, poate prind si eu idei!!!


Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Noi ne-am "inscris" impreuna cu niste prieteni la "Cocosul Rosu" in Militari. Costa 2.700.000 Lei (vechi) de persoana. Am dat deja un avans de 10% saptamana asta, se pare ca este foarte solicitat...asa ca grabiti-va !!

Ingrid si Cristi 3 ani si 9 luni

P.S. de locuri exotice nu poate fi vorba nici la noi...ma bucur ca imi permit macar restaurantul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Na, ca deschise si Rufus acelasi subiect ca si mine.

Ma alatur si eu cu sotul.Unde????

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Si noi vom opta tot pentru varianta asta. Aici am gasit cateva restaurante si preturi: www.oferterevelion2007.ro/index.php/yearoferte_revelion_2007_index0_taraRomania_locBucuresti_pret100000_ce_caut255" target="_blank">Link

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

am fost sa mancam sambata la "la mama", locatia de pe episcopieri si aveau pe masa pliante informative de revelion. mancare si bautura la discretie(cat poate consuma fiecare, dar doar din anumite sortimente) la pret de 80E persoana.
sper as fi retinut eu bine

vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

o intrebare am si eu.... o prietena imi propune sa facem revelionul la romexpo.... a fost cineva?... m-ar fi interesat o impresie de la fata locului ca sa zic asa...

sotul meu zice ca sunt si prea multi, si din ei cei mai multi pensionari...


Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Nicoleta, eu personal nu am fost dar am o familie de prieteni care de 3 ani merge la Romexpo si sunt f incantati. De obicei stiu ca sunt destul de mofturosi si daca lor le place inseamna ca e cel putin ok.

Am incercat si noi anul trecut sa cumparam bilete dar dupa ce a stat sotul meu la coada cateva ore bune (plecat de la 4 dimineata) cand i-a venit randul nu mai erau bilete decat in salile de langa pavilionul central (in aceste sali sunt cei mai multi pensionari). Asa ca am renuntat.

Daca ai alta posibilitate de a obtine bilete decat statul la acea coada (de obicei TVR-ul ofera bilete angajatilor sai inainte de a le pune in vanzare) merita sa mergi. Daca nu....mult succes si nervi tari (si da-mi si mie de veste...poate mergem mai multi si trece timpul mai usor la coada :)) )

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Pensionarii sunt, teoretic, in pavilioanele laterale. E mai ieftin.
Revelionul la Romexpo este mai mult pentru distractie, pentru pretentiosii mancarii inteleg ca-i mai slab. Dar cine poate sa crape intr-o noapte? Ca eu nu mai pot, de ani de zile.
Si musai trebuie sa-ti placa toate genurile de muzica, ca o sa le asculti pe toate.
Eu n-am fost, dar m-as duce. Prietenii mei sunt insa de neconvins...

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Pana la urma la ce va hotarati? Pe mine ce ma sfatuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancush spune:

Buna fetele, daca va intereseaza va pot trimite pe pm o oferta pe care mi-a dat-o si mie o prietena. este vorba de revelion organizat intr-un club in bucuresti la un pret acceptabil.

Mergi la inceput