Mamici din Arad....? (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Gabi mortala faza cu Tudor!

Alinush ce fain de voi ca va plimbati!...macar nu va plictisiti acasa...

Noi suntem in mod oficial bolnavi....si nu oricum ci in grup organizat....adica toti 4!
Alesio ia antibiotice sirop....sper sa-i treaca cu astea ca altfel vor trebui injectabile, Nicolas face injectii...eu sunt ragusita rau, tusesc, iau echinaceea....iar OPvi si el e racit....
Sper sa ne facem bine ca m-am saturat deja!

Week-end placut tuturor!

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Gabitzico daca nu te superi Biutza are 8 nu 2 ani .In rest multumesc frumos,e ok.

Magda si Bianca 8 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ioana, imi pare rau ca sunteti bolnavori.va doresc multa snatate. Ce injectii ii faci lui Nicolas? a facut febra? Sau tuseste doar?
Magda, la tine nu se lasa ncicum modificata cum trebuie listuta.. si la cat sunt eu de atenta..
Alina, cum calatoriti in masina? Stai cu copii in spate? Sau ii lasi singuri in spate fiecare in scaunelul lui?
Duminica placuta sa aveti!
O scot si eu pe Ioana miine din casa dupa 2 saptamani, mergem la socrii la masa.
sa va zic o perla de-a lui tudor, care s-a intamplat acum in timp ce va scriu. A inceput sa se balbaie de ieri(din nou). Acum se joaca cu Cipri, si se tot chinuie sa-i spuna cate ceva, Cipri il intreaba de ce se balbaie, la care tudor raspunde;"ca mi-o venit balbaiala"

Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Multumesc pt urari.
In sfirsit dor si gizele mele dupa ce s-au balacit vreo ora.
Sunt singura cu fetele, Mihai e in Germania pt 3 zile...
Gabi, mare figura Tudor...
Ioana, multa sanatate la toti . Saracutul Nicolas, ia deja injectii...
Alina, de baieti aveau ceva ghetute, dar parca nu foarte groase...(in Sanicolau). Distractie placuta in continuare1
Carmen, numere mici au (pina la 26), asa ca poti merge linistita...
Azi am fost la selgros si am vrut sa mergem si la Mall, dar era inchis. S-a inchis cu totul?
Noi cautam gresie si faianta pt bai...Complicata problema...
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Azi am avut o prima tentatica de diversificare. Dezastru total, fireste ca inca nu are cum sa stie sa manance cu lingurita deci ce-i bagam scotea afara si la sfarsit de mult ce i-a placut a dat afara ce reusise sa inghita.
Mai mare succes a avut fiu-miu , dupa cum va invit sa vedeti aici.

Ioana, pupici pentru o familie de bolnaviori! Sa va faceti bine!

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Diana, nu fii suparata! Nu vezi ce frumos se uita la tine? Are niste ochi... Si niste tampisori.. E tare dulce Timeea! Si fratiorul mare, Vladut.
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Diana sunt mortali piticii tai!Ce dulce e Vladut cum o hraneste pe sora-sa!Si Timeea e mortala cum suge pe degetele!

Gabi Nicolas tuseste si are muci cu gramada....din aia urati....ampicilina+gentamicina ii fac intravenos(pe branula), iar Alesio are pneumonie....si tare mi-e frica sa nu ajungem si cu el la injectii...!
Mortal Tudor cu balbaiala lui!Ce perle scot pruncii astia din ei de te lasa masca!

Pupici!




Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana, multa sanatate, sa va faceti bine cat mai repede.
De ce ii faci intravenos la Nicolas, a facut vaccinul sau sa nu-l doara? Unde i-ai pus branula? Saracutul!

Gabi, ce figura e Tudor?
Sa-ti zic cum calatorim cu masina, Dragos in fata in scaunel si eu in spate cu Adelina, ea in scoica. Cand mai creste putin ii las pe ei in spate, cu amandoi in spate nu puteam sta ca eram prea inghesuita.

Diana, succes cu diversificarea! Tare scumpi puiutii! Am admirat manutele si piciorusele lui Timeea. Cate kg are acum?

Cristina, mersi de raspuns!

No, plec la nani.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Cristina, Alina, Ioana multumesc de aprecieri!

Ioana, of, of ce bolnaviori ti-s puiutii, pup sa le treaca!

Alina, pare ea grasunica dar nu e deloc, acum are 6400 g, vai si amar dar asta e. Eu ii pun pe amandoi in masina in spate si stau intre ei, abia mai respir dar asta e. (am mers si pana in Parang asa...)

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Hop si eu dupa o lunga absenta....am intrat in sfarsit in prenatal, gata cu lucrul !!!!!!!!!!
Ioana, cum s-au imbolnavit asa piticii tai? De la vremea asta? Multa sanatate si sa le treaca repede repede!
Ce bine e sa stai sa lenevesti...am o gramada de facut pe acasa pana vine pitica mea. Azi-noapte nu prea am putut sa dorm, asa m-a durut burtica. Pe dreapta nu puteam sa stau mai deloc, pe spate la fel, iar pe stanga...ufff Si cu respiratia e din ce in ce mai greu, mai ales cand incepe bebe sa dea din picioruse (e deja in pozitie de nastere) si imi impinge cutia toracica. Tare jucaus bebe al nostru

Maria 32 s

Mergi la inceput