Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Karina, Katty, va multumesc! Katty, faza cu nedormitul si mutatul copilului e cam dura... pana cand vor astia sa-ti streseze copilul????
Eu l-am mutat pe Robert de la o gradi dupa 2 ani de stres. Probabil a avut ceva amestec si stresul de acasa, copilul isi rodea unghiile (chiar si de la picioare) si daca-l puneam sa deseneze, colora numai cu maro si negru. Nu-i dadeam importanta, dar acum stiu deja ca asta e un semn rau. L-am mutat la alta gradi, si si-a revenit in cateva luni.
Sanzi, pojarul si rujeola sunt acceasi boala, dar acest vaccin l-ati primit deja (vaccinul antirujeolic care se face la 12-14 luni). Rubeola e boala aceea care incepe cu febra si dupa aceea pete rosii cu bubite mici pe tot corpul (seamana cu petele de la caldura) si dureaza cam 5 zile. Boala asta e cea care e periculoasa pt. gravide. Insa daca David a facut vaccinul ROR (anti-rujeola, rubeola si oreion) atunci nu e cazul sa-l repetati acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, imi pare bine ca sunteti pe drumul cel bun cu insanatosirea. Noi nu vrem petrecere acasa pentru toti copiii de la grupa, ci la Mall. Acolo sunt supravegheati de persoane competente, au loc de joaca si tobogane, jucarii mari. Sigur nu vor veni toti, dar inca ne gandim la cum sa facem.
Gabi, poate fi stresant pentru copii sa fie pedepsiti intr-un fel sau altul... ce sa zic? Ramane sa fim atenti sa nu fie prea stresant pentru ei.
Azi vreau o zi scurta, mi-e dor de copilul meu.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, de fapt am confundat vaccinrile...eu i-am facut lui David ROR-ul in Romania, si acum mai am varicela....
Mie imi e teama de alte probleme pe care le declanseaza de fapt vaccinurile...uf...am si io o "buba"...
Cat despre scoli, sunt obligate sa ti-l accepte oriunde indiferent de ce vaccinuri ii faci sau nu, iar fisele medicale sunt confidentiale


Super pozele de la gradi de la Julian de Halloween, hihi...el si-a ales costumul?? Ca David era cam reticient la inceput si nu prea vroia sa poarte nimic!!!


Karina, sanatate multa lui Bogdan!!! Io sunt fan Imunobaby...numai ca sunt cam uituca si cam uit sa ii dau!!! Tu ce cantitate ii dai pe zi??? Cati ml adica???

Gabibarta si David isi roade unghiile de juma de an...si tot de atunci nu i-am mai taiat unghiile de la maini pentru ca nu am ce!!! Il las in pace, nici nu ii mai atrag atentia...si am observat ca le roade mai rar...in general cand nu are nimic de facut si se plictiseste...(sau asa cred eu) Si picteaza cu negru (culoarea lui preferata) de cand il stiu!!! Dar nu mi-am facut pb niciodata ca ar putea fi un semn de stres...sau ceva...

Si eu vreau sa ii invit toti colegii de la gradi la ziua de nastere...vreau sa i-o fac in parc si sa inchiriez un trenuletz (pe roti) mic, care costa 180$ 2 ore si imi convine ca o sa faca ture cu copii si putem sa stam si noi mamicile linistite la un gratar!!!! Aici multi parinti sarbatoresc ziua copilului in parc...sunt spatii speciale cu mese, gratare....


Noi mai avem un motiv de lauda, azi David a avansat la alta echipa la inot, a reusit sa inoate singur crawl de la un capat la altul al bazinului!!!! Sper sa ne pastram antrenorul caci a facut minuni cu DAvid si munceste tare mult cu el!! (si mai arata si bine)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus
Sanzi, si Stefan ia ImmunoBaby, eu ii dau 5 ml pe zi, pentru ca de 2 ori pe zi ia sirop Septilin de la Himalaya. Se pare ca ii prieste, daca apar muci ii dispar de la o zi la alta. Mai avem 2 luni de Septilin (atat ne mai ajunge stocul), in total 80 de zile. Azi termin Immuno, peste o luna voi incepe cu ImunoRoyal Junior, care are Echinacea, laptisor de matca si propolis. Apoi iar fac pauza o luna si ii voi da Imunogrip Junior, tot cu echinacea, asemanator ca si compozitie cu ImmunoBaby, dar se administreaza in alt fel, 4 zile da, patru ba, de 3 ori pe zi. Ultima data a luat anul trecut in septembrie, eu zic ca i-a priit.
Cam atat despre programul nostru de imunizare :).
Am tine si noi ziua in parc, dar la noi in ianuarie este iarna :)). Asa ca va fi intr-un mall, cu loc de joaca, voi face poze, sa il vedeti... Eu as prefera in aer liber, afara (acolo au aer conditionat si nu-mi place), dar nu avem incotro, se pare ca va deveni o moda. Oricum alta solutie nu au sa le aeriseasca. Poate chemam si vreun clovn, mai vedem.
Felicitari pentru inot! Ce mi-as dori sa mearga si Stefan!
Mamici din tari cu zapada, va dati copiii la ski? Eu nu stiu daca sa astept sau sa il dau de anul asta.
Astazi Stefan a fost foarte suparat dimineata, tati a plecat la Viena pe la 5 dimineata, nu s-au mai intalnit... A plans dupa el mult... Si pana marti mai este... Nu mai pot sa il vad plangand. Si nu stiu ce sa mai fac sa il alin....
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocris spune:

Buna, fetelor. Va rog sa ma primiti si pe mine in grup.
Este foarte bine sa vad ca si alte mamici au aceleasi probleme ca si mine.
Si fetita mea, Mayo, merge la gradinita. Luni mi-a facut febra si a stat doua zile acasa.Pentru ca febra i-a scazut de ieri, cred ca maine o pot duce la gradinita. Sunt insa ingrijorata ca de o buna perioada are nasul infundat. Copilasii vostri respira bine pe nas?

Cristina, mamica lui Mayo (11.06.2002) si Riyo (27.05.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va salut si eu, ieri am lipsit motivat! caci piticul meu a stat acasa (a fost deranjat la stomac si mi-a fost frica sa-l duc la gradi). L-am tinut pe regim (paine prajita, orez, cascaval, ceai menta, Smecta) si azi era mai bine, l-am dus la gradinita, dar le-am zis sa-l tina tot pe regim!
Asa ca am iesit din dilema, daca sa-l ducem sau nu la ziua colegului sau, fiindca doctorita a zis ca minim 2 zile sa manince de regim!!!

LA MULTI ANI!!! Gabbriella si Gabibarta
Multa sanatate si fericire va doresc!
La multi ani, tuturor celor care-si serbeaza ziua onomastica azi: Mihai, Mihaela, Gabriel, Gabriela (puiuti si adulti)!
Petrecere frumoasa!!!
Sinzi, ce bine ca e cald la voi!!!
Nicoleta, fa cum crezi ca e mai bine ptr. ziua lui Stefan. Mai ai timp sa te gandesti/razgandesti!!!
Gabbriella, mi-a placut de Julian in pozele de Hallowen (Superman-ul tau)
Karina, ma bucur ca e mai bine Bogdan!!
Cristina (ocris), bine ai venit printre noi! Iti urez sedere indelungata! Sa pui poze in albumul comun cu piticii tai (Mayo si Ryio) sa-i vedem si noi!!




Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!
Sa aveti o zi buna!
Si sa va distrati diseara, cand va vor veni prietenii!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Gabb, La multi ani!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc fetelor... la multi ani tuturo ce au numele de mihai, mihaela, gabriel sau gabriela... gabibarta-->in curand gabi_K si La Multi Ani!

Julian si-a ales singur costumu, avea si pantaloni dar el nu a vrut sa ii poarte... defapt asta era costumul din vara de la bal mascat... am vrut sa ii iau unu adevarat dar efectiv nu vroia sa le imbrace.. abea l-am convins si pe asta cu tricou sa il ea.

sinzi la noi la gradi particulara nu il primeste ... si la toate scolile particulare la care am sunat au zis ca nu il primeste de nu are la zi vaccinurile... eu sunt de parere ca vaccinurile il ajuta, sa nu faca boala mai grea.. acum fiecare face cum doreste.

aparatu mi praf , dar va pun cateva poze aici... sunt cam albicioase... julian Julian si tati


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Tine aripioara asta, voinice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Gabb,

La multi ani si de la mine !!! Sa fii sanatoasa si voioasa si iubita si sa ti se indeplineasca toate dorintele.

pup you,

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput