Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna dimineata tuturor!!!
Gabb, eu nu pot sa te ajut, decat poate in cateva zile. Am colinde de-ale lui Hrusca, dar in format MP3. Doar sa stau seara sa-mi transform cateva cd-uri audio cu Madrigal in format .wma.
Elena, si noi avem serbarea de sfarsit de an tot pe 20. Toti copii sunt fulgi de nea, trebuie sa-i imbracam in alb si ornati cu beteala argintie. Andrei are 2 strofe. Cica le-a invatat.
Sinzi, Crig, Nina, Nicoleta, Karina etc. pupici!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Julia si Alex Raoul, bine ati venit !
Sunteti si voi pe lista, acum ! Poftiti la povesti !
Sinzi, abia astept sa vad pozele cu bradul impodobit cu ornamentele copiilor !
Nicole, Julian spune si el, poezioara sau doar canta ?
La Cristina, la gradi, este o educatoare foarte tanara si e singura cu 20 de copii. Atat anul trecut, cat si anul asta, serbarea consta doar din cantecele si colinde. In schimb, fiecare copilas, cand va sta pe genunchii Mosului, va trebui sa spuna o poezioara sau un cantecel, ca sa isi primeasca darul.
katty, daca va fi an bun pt. Andrei, e clar ca va fi bun si pt. voi ! Sa dea Domnul sa fie asa !
Nicoleta, esti nascuta in decembrie, daca tot te cheama Nicoleta ? Sau cand ?
Cristina, tot tarziu mergeti la culcare ?
La pranz doarme Mariuca ?
Cristinuca se trezeste tarziu, la amiaza nu doarme(bine-nteles!), iar seara adoarme tot tarziu, undeva in jurul orei 23.
Daca se trezeste mai devreme dimineata, tot nu doarme la amiaza, iar seara tot tarziu adoarme.
In weekend, mai reusesc cateodata sa o culc, daca s-a trezit devreme.
Dar atunci, seara din nou adoarme tarziu....
De multe ori adorm eu, mai repede decat ea.
Lucia, ce mai face Liviu ? Cum ii mai este ?
Dar Bogdanel, Karina ? Va pregatiti deja de petrecere ? Va fi in weekend ? Plus, luni, la gradi ?
Ce tort va avea ?
Te-am bombardat cu intrebari.
Pupici si o zi cat mai frumoasa, va doresc ! In ciuda vremii de afara(la noi e ceatza si frig).



Un fulg pentru seara de Craciun
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Va multumesc pentru urari, azi avem petrecere de Craciun la firma si am emotii, si eu sunt organizator... Uf, parca vad ca dau pe mine ceva sau imi pun in poala diverse... Sper totusi sa fie bine.
Stefan este bine, insa a inceput sa tuseasca uratel si transpira... cred ca este o viroza si sper totusi sa ii treaca repede, i-am luat siropuri de tuse de la plafar, i le dau pe rand, sper sa ii faca bine, altfel... Maine mergem la Cluj, la alta petrecere...
Uf, vremuri grele.
Nu mai am timp, va doresc un week-end placut.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nina , n-am comandat inca tortul, dar va avea mai multe. Simbata vin bunicii si duminica vin copii. Asa ca vom avea torturi si simbata si duminca. Zic torturi ca duminica fiind multi copii, s-ar putea sa comandam 2, nu stiu inca, sa vedem.
Bogdan nu merge la gradi in perioada asta ca inca tot mai tuseste rar si nasucul e un pic infundat, dar nu ne-am hotarit inca daca sa mergem sau nu totusi la gradi cu tort si suculet.

Cit priveste somnul si Bogdan se culca tirziu, dupa 22, citeodata adoarme si dupa ora 23, dar doarme la prinz 1,5 ore citeodata chiar 2. Ar dormi el si mai mult, dar nu-l lasam noi.
In schimb cit a mers la gradi, seara il culcam in jur de 22 si adormea imediat. Acum chiar daca doarme putin la prinz, tot nu adoarme prea repede.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, bafta cu petrecerea! Sa vezi ca va iesi super!!! Nu e cam devreme? Dau va da vacanta mai repede?
Imi pare rau de Stefan si de Bogdanel al Karinei ca sunt bolnaviori. Sper sa se refaca repede!
Karina, spor la pregatiri!!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


am reusit sa pun cateva poze de la petrecere si nu numai.
Azi noapte nu m-am mai simtit in stare sa va povestesc de Mariuca cum si-a spalat ea cizmulitele(mai mai sa le bage in apa)
Apoi la nici jumatate de ora a facut febra si m-am speriat foarte tare(dar ...mi-am revenit relativ repede).Pe la 12 noaptea canta si a descoperit cadoul de la mos ..asa ca una calda una rece si tot asa.Stia ca mosul aduce numai dulciuri dar mami si tati au mai pus ceva.
In poze o sa vedeti cum m-am transformat intr-o adevarata gospodinasi am preparat tortul si prajiturile care au iesit delicioase.(hihi..ce modesta sunt)Am avut un spor teribil nu stiu ce m-a apucat.
acum va pup si va doresc multa sanatate!
Nicoleta sa aveti petreceri frumoase si succes la organizare!
Nina nu tarziu chiar foarte tarziu.Si eu am ore numai de dimineata.Simt o oboseala cronica si noroc ca mai recuperez ziua cu somnul ca altfel nu stiu cum as rezista.mariuca doarme la pranz dar nu tot timpul.depinde de cum vrea ea.
pup si pe maine!
pozele sunt aici







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cris, arata super toruturile!!!! DE ce nu te-a apucat si asta vara??? ahaha!!!!!!!

Nina, o sa pun pozele cand e gata bradul!!! hihi...inca nu e gata, copiii mai au de facut decoratii!!!
Eu as vrea sa nu il mai culc pe David la pranz...dar nu stiu cum sa fac, ca niciodata nu suntem acasa la 8 seara, sau gata cu mancarea sa il culc mai devreme!!! Daca nu doarme e nervos...

Nicoleta, sanatate lui Stefan!!!! Si bafta la party!!!!

Eu sunt incantata (mama tzacanita) ca la noi la gradi e un baietel care a facut varicela (chicken pox) si tare as vrea sa ia si David, ca am refuzat sa il vaccinez...si ar fi bine sa se imunizeze acum!!!! (poate ii fac o vizita pustiului!!!)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ah...si DAvid ii spune lui Mos Niculae...miss Niculae!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna!
Crig, ti-am vazut frumusica frecand la cizmulite, ce dulce e! Si ce tort si ce bunatati ai pregatit, miamm, miamm!
Nicoleta, cum a iesit petrecerea?
Sinzi, nu e rea ideea ta, de ce sa fii tzacanita. Vorba ta, mai bine acum decat cand o fi mai mare. Se fac forme mult mai usoare. Si eu am refuzat anul trecut in ultimul moment sa-l vaccinez impotriva varicelei dupa ce se discutase pe aici pe forum, ca poate sa faca dupa 10 ani o forma mai grava...
Va pup, mai vin!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Katty, forme grave de varicela daca sunt sau nu vaccinati????
Eu am luat si avantajele si dezavantajele in calcul si mi s-a parut ca mai bine nu il vaccinez!!!!

Am fugit la gradi ca intarziem!!! (iar!!)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput