Aparat fiert in aburi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Linda, si eu am moulinex, insa ceea ce mie nu imi place, sau cred ca este defect, si ma gandeam sa ii fac un test la srevice este urmatorul fapt; Il programez sa zic 30 minute, ii pun putina apa in cuva, si dupa cam 10 minute se stinge beculetul de control, insa timerul continua sa ticaie, motiv pentru care la finalul celor 30 de minute de ex. legumele sunt nefacute;
Poti sa imi spui daca asa se intampla si la aparatul tau? este oare conditionat de cantitatea de apa pe care o pun?
Multumesc anticipat de raspuns, Alina (kita on DC)

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

noi am luat Braun pt ca fiecare cuva are tavita pt zeama (e important pt ca daca vrei sa gatesti concomitent si peste si altceva, nu se amesteca gusturile si poti folosi zeama atunci cand ai nevoie. In principiu poti gati orice (orice ai fierbe) dar tot ce rezulta e super bun. Pot spune ca habar n-am avut ce gust au cartofii, sau morcovii, iar salata de beuf este absolut bestiala cu legumele astfel gatite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel61 spune:

kita, desi nu am un astfel de aparat (dar sotia ma tot bate la cap sa cumpar unu) tot cautand pe net despre ele, am gasit o posibila explicatie la problema ta. Se pare ca ai cu sistem Aquatimer - oprire automata atunci cand ramane fara apa. Iar timer-ul pe care il auzi e un ceas cu sistem mecanic care tacane pana i-si face timpul stabilit ( ca la ceasurile pt bucatarie sau la vechile masini de spalat Alba Lux)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

este oferta la selgros acum cu 80 de lei.Nu este nu stiu ce firma, dar e o varianta mai ieftina

David
www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare
www.slide.com/r/apEL0g0A5D_U7dssiCq374cG4Bx9PB2y?view=original" target="_blank">Montaj David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Eu sunt putin dezamagita acum.
Am reactivat subiectul dupa aproape doi ani sa aflu retete iar toate i-ati raspuns Lindei, care poate nici nu mai urmareste topicul!

Mergi la inceput