MOS CRACIUN in... pantaloni scurti !

MOS CRACIUN in... pantaloni scurti ! | Autor: Tzuni

Link direct la acest mesaj

Dragii mei:

fete si baieti, mamici si tatici, bunici si matusi, mamici aspirante, indragostiti, suflete vesele si triste…. va provoc si-n iarna aceasta:

Hai sa uitam pret de cateva clipe ca am trecut de varsta copilariei si sa imbracam iar…pantalonii scurti, strengaresti! Of, cat ii iubesc!

Poate o sa spuneti ca e o fantezie, dar sa stiti ca l-am convins deja si pe Mos Craciun sa-si ia pantalonii scurti, si sa vina cu noi! Unde? La un orfelinat. Chiar de Craciun.


Inca n-am stabilit orfelinatul la care ne vom opri, dar am batut in cuie faptul ca sacul Mosului va fi OBLIGATORIU plin cu daruri atat de multe, cat sa dea pe dinafara!


Ei? Veniti cu mine si cu Mosul ?


…Sa nu-mi spuneti ca n-aveti pantaloni scurti! Imposibil! Cautati bine in dulapul cu amintiri si cu siguranta veti gasi o pereche care sa va vina ca turnati! Asa…ca-n anii copilariei, cand va trezeati dimineata devreme sa cautati darurile sub brad!


Vom face un convoi cu daruri….


Deocamdata ne vom intalni in fiecare sambata, sa punem banutz langa banutz in pusculita Mosului .
Cine vine? Primim oricat de la oricine….


Prima intalnire e acum, sambata, 4 noiembrie, in fata Parcului Tineretului, intrarea vis-à-vis de Liceul Sincai, la ora 12.00 fix. Va astept!


Sunt atatea suflete triste, atatia puiutzi cu lacrimi in ochi si muci la nas care vor sa-l ia pe Mos Craciun in brate anul asta! Hai sa facem si alti pantaloni scurti fericiti!

Conturi disponibile:
RON:Banca Transilvania - suc. Oradea
Pernes Marius
CNP: 1671203054691
cont IBAN: RO16BTRL0050120178386402

Euro:
swift BTRLRO22BHA
Banca Transilvania - suc. Oradea
Pernes Marius
CNP: 1671203054691
cont IBAN: RO96BTRL0050420178386402

PAYPAL: hippodancer@gmail.com



*********************************************************************
Astept sugestii de locatii. Poate fi si un orfelinat din tara. Dar sa fie unul in care copiii nu-l cunosc prea bine pe Mos Craciun! Si OBLIGATORIU sa fie verificat de cel care face propunerea!

Cine se anunta cu donatie, v fi trecut pe lista cu albastru inchis. In momentul in care banii ajung la mine, numele va fi trecut cu rosu. Lista cu domatorii va ajunge la Manastirea Cernica, pentru un pomelnic de Craciun, pentru sufletele voastre bune si darnice!

Situatia banutilor stransi va fi aici, la vedere, iar chitantele, bonurile, facturile cu care se vor cumpara darurile, vor fi scanate si postate aici, la vedere! Transparenta totala!

Admini, aveti datele mele, copie buletin etc. Daca mai e nevoie de ceva ca sa putem demara actiunea, sunt aici si raspund!
Doamne ajuta!


*********************************************************************
*********************************************************************




Lista s-a deschis:

1. Mos Craciun - 500.000 lei
2. Tzuni - 500.000 lei
3. cl - 500.000 lei
4. Luna75 - 500.000 lei
4. Liana30 - 500.000 lei
5. Lilib - 500.000 lei
6. Valentinag - 300.000 lei
7. akella - 500.000 lei
8. Rachel Owen - 500.000 lei
9. Simonaci79 - 300.000 lei
10. Rolo - 500.000 lei
11. Alexandrueduard - 1.000.000 lei
12. Doinabita - 100.000 lei
14. DanaE - 300.000 lei
15. danielac - 250.000 lei
16. Eliza5 - 500.000 lei
17. Valentina F - 1.000.000 lei
18. ignatica - 500.000 lei
19. Jasmine - 500.000 lei
20. Dragos - 500.000 lei
21. Vali - 500.000 lei
22. Bombonicaa - 20 USD
23. cloreta - 10 USD
24.Anya - 500.000 lei
25. cosmina72 - 1.150.000 lei
26. Ionela3003 - 1.500.000 lei

TOTAL = 13.400.000 lei + 30 USD

Astazi am trimis la Tzuni toata suma stransa de mine (veve)-400$ (301,18 EUR).Succes,Ella!Si sa ne aduci si noua un coltisor din zambetele celor mici!

Donatii paypal 1 , 2 si plic:
10$ -anonim
25$ -blackpanterro
15$ -Oana_B
50$ -irinuca_usa
20$ -ayumi
15$ -mamaluidavid
11$ -Siminaf
15$ -rodicaosoian (plic)
10$ -Gabbriela (plic)
30$ -goanga23
20$ -Oanacn
10$ -Elenalove27
25$ -veve
15$ -bAly (plic)
15 EUR -jma
15 EUR -yashy
10 EUR -Aamu
15 EUR -Bogdan I.
25 EUR -shian
_5 EUR -Sibylle
_5 GBP -motanik
10 GBP -Crystina
10 CAD -zuzilici



TOTAL: 357.44 + 40$

___________________________________________________________
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Felicitari Tzuni pentru initiativa si trece-ma si pe mine cu 500 000 lei :-)

P.S. Sugestie concreta de orfelinat n-am, dar daca evitam centrul capitalei unde merge toata lumea care vrea sa dea bine la televizor, e foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

De-acord cu ce spui cu privire la orfelinat! Multumim pt donatie , te trec pe lista! Si te astept in Tineretului. La Parc. Sambata la 12.00 fix sunt acolo!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Tzuni , chiar te asteptam.Ma tot uitam si nu te gaseam.Probabil ca de la pantalonii scurti.

Spun prezent si eu.
La mine e greu de ajuns la acele intalniri, care sunt f departe, dar gasim noi o varianta de a trimite bani.Inca nu spun o suma.Sper ca Sambata (la intalnirea cu prietenii) sa smulg ceva si pt acesti copilasi.

Sa-ti dea Dumnezeu un Craciun fericit si multa sanatate sa poti fii mereu alaturi de copii tai multi.
Pupici si haideti la sifonier sa cautam.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Tzuni, nu o sa pot veni sambata asta pentru ca am cursuri dar vad eu cum fac sa iti parvina banutii in urmatoarele saptamani. Stiu ca mai organizai intalniri si la Romana. Mi-ar fi mai usor acolo pentru ca lucrez in Piata Victoriei. Poate aranjam ceva :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ei Cosmina, putem face ca data trecuta daca iti amintesti :-) Eu am venit la tine si am luat banutii si i-am dus lui Tzuni. Pot face la fel acum pentru ca stau in Drumul Taberei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Apropo de orfelinate, anul trecut a fost la noi la birou o doamna ce spunea depre Orfelinatul de la Arcul de Triumf (numai stiu numarul) , cum ca ar fi abandonat total.Cum copii nu au nici saltele pe care sa doarma.
Nu stiu daca e real sau nu.Merita verificat.
Dansa spunea ca tocmai pt ca este in zona buna , nu se mai gandeste nimeni la el sau toata lumea zice ca s-au gandit altii inainte.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Multumesc din suflet, Cosmina! Stiam ca vei spune prezent!

Fetelor, cine nu poate veni sambata la 12 la Parcul Tineretului, exista posibilitatea de a fixa intalniri si la Piata Romana, la McDonalds in fata. In orice zi, doar sa ma anuntati din timp printr-un PM, sa stiu sa vin la intalnire!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Multam fain eliza.
E perfect asa .Pot venii si eu intr-un loc mai aproape de tine daca e nevoie.
Aranjam atunci detalii.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Buna fetelor vreau sa contribui si eu cu niste bani pt acesti copii.Din putinul care il avem noi dam din tot sufletul pt copii orfani.
Dar am o problema ,nu stiu cum sa va trimit banii.Spuneti-mi cum sa procedez .

Numai bine

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by loredana405

Buna fetelor vreau sa contribui si eu cu niste bani pt acesti copii.Din putinul care il avem noi dam din tot sufletul pt copii orfani.
Dar am o problema ,nu stiu cum sa va trimit banii.Spuneti-mi cum sa procedez .

Numai bine

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]



ii poti pune in plic, la adresa pe cre ti-o voi trimite pe PM. Multumim frumos.

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput