maternitate particulara Suceava

maternitate particulara Suceava | Autor: ralucka

Link direct la acest mesaj

sunt o noua membra si vreau sa va intreb daca stie cineva de maternitatea particulara din Suceava.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

buna ralucka!

uite, intreaba si aici, unde e grupul sucevencelor: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86782

e vorba de maternitatea bethesda, cumva? eu doar am auzit ca exista, nu stiu cum e...



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

Eu sunt din Suceava si s-ar putea si eu sa nasc in martie la Bethesda prin cezariana. O pritena mi-a povestit ca e foarte bine, foarte curat si numai ca nu iti sufla si in fund, scuze de expresie. Mincarea este buna, ti-o aduce la pat si nu trebuie sa mai dai nici un bacsis sau sa te rogi de asistente sa-ti dea un pic de lapte pentru copilas. Multe prietene mi-au recomandat expres sa nasc acolo.
Iti fac si o carticica speciala pentru copilas.
Cind trebuie sa-ti faca toaleta dupa cezariana vin in salon si te
ajuta.Daca vrea sotul poate si el asista la nastere dar contra cost si poate sa taie chiar el cordonul ombilical daca e in stare.
Si oricum nu e ca la spitalul judetean unde dai 300-400 de euro pentru cezariana si cam 200.000 pe zi la asistente. Si trebuie sa le mai si cite 50-100.000 daca nu ai lapte si vrei pentru copilas.
Si Casa de Asigurari am inteles ca iti mai da inapoi vreo 3 milioane dupa ce nasti.
Cam asta am auzit eu. Sper sa fie asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

diana, ce doctori lucreaza la bethesda?
si cat costa nasterea naturala, rspectiv cezariana? au un site, ceva?




vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucka spune:

multumesc! dar o adresa de contact sau poate stiti vreo pagina de net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

Buna Megbeng.
O cezariana e 20 de milioane dar o nastere nasturala nu stiu.
Doctorii de acolo sunt dr.Savescu si dr.Huluban.
Eu merg la dr.Savescu cu toate ca merg si la Iasi pentru ca nu stiu sigur unde am sa nasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_211 spune:

Am auzit si eu de spitalul "minune" din SV, si am inteles ca o nastere normala e ~ 12 milioane. Tot ce ati spus pana acuma ca se intampla acolo e foarte adevarat......Eu am in plan un bebe pt dec si vreau sa zic ca deja ma gandesc unde sa nasc.. deocamdata sunt inscrisa la aursulesei in iasi...dr la maternitatea cuza - voda. Adevarul e ca. de cand am auzit de noua maternitate din SV...ma cam bate gandul sa ma duc acolo. Si daca stai sa te gandesti la cati bani dai la alte spitale ( ma refer pt o nastere prin cezariana,,,eu pt asta optez) tot acolo ajungi.

PUPICI

Mergi la inceput