Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici 4

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Felicity, Try, Flori de cires si toate mamicile si taticii de esentze tari, spunea cineva ca ce nu te doboara te face mai puternic!

Este exact semnatura lui Try.
Pupam si noi bebei frumosi si asteptam numai vesti bune.

...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

La multi ani Adrian !!! Sa cresti mare!!!
Maria sa fii sanatoasa si sa cresto repede .......ai grija de ammica ta si da-i putere multa ...Sa fii cuminte si de Craciun sa te gaseasca Mos Craciun acasa la bradutul tau.
Shenna noi am scapat de regurgitatii . Nu stiu cum pt ca nu am facut nimik in mod special (doar ca i-am diluat lapticul cu 10 ml de apa de cateva ori dar atat). Acum mananca mai putin si mai des . Oricum a crescut ...are 5400 am fost foarte bucuroasa cand am cantarit-o. Multi pupici la bebelusii vostri si sa auzim numai vesti bune despre voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

La pediatru nu aflu mare lucru, ma duc pentru vaccinuri (ca cel pt. RSV se face lunar), sa vedem cum e dezvoltarea pe de-a-ntregul, greutate, lungime etc.
Ia din ce in ce mai greu in greutate, asa se intampla cand scade hemoglobina. In 5 zile a luat 115g si banuiesc ca pana miercuri cand mergem la hematologie n-o sa atinga 4000g. Deci luna a doua o sa ia sub 1 kg, probabil doar vreo 800g, dar important e sa iasa bine cu hemoglobina.
Deja ia revenit paloarea, astept sa vedem ce si cum si daca e ma duc mai repede la spital cu el, desi as vrea sa nu ma panichez si sa-l las sa vedem cum reactioneaza corpul lui daca il lasam un pic in pace fara transfuzie.

Felicitari pentru Maria veseluta si zambitoare. Sa dea Domnul s-o aveti acasa cat ma icurand, asaeram si eu nerabdatoare sa-l vad pe adrian odata acasa si uite ca acasica i-a fost cu mult mai bine.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

La multi ani, ADRIAN! Iti urez sa fii rosu in obrajori si iti trimitem multi pupici mici:-)
Flori de cires ma bucur tare mult pt Mariutza! Bravo samburash daca o tii tot asa te gaseste Mos Craciun acasa:)

va pun si eu cateva poze cu esente mai marisoare: Mielu & Macu


Va pup

ah ca sa nu uit: Sheanna felicitari pt toata munca ta de pe forum si pt sfaturile pe care ni le dai



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Papa. multam de urari.
Cat are macu' tau in poze? Ca-nteleg ca tot pe la 33-34 sapt. s-a nascut (mielu' stiu ca la 33).

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

macu are 6 luni in poze. s-a nascut la 32s+2z



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Davia, e foarte bine ca numai regurgiteaza! Ai mei mai dau din cand in cand cate o gura de laptic pe afara si dupa aceea trag cate un zambet mare-mare ca nu cumva sa ma sperii!
Try, inca tin pumnii sa stii! Si nu te superi ca te-am citat nu?
De cand citesc de anemia parca mi se pare ca si Gabitza al meu e cam palid! Dar merg inainte cu fierul si cu lapticul meu si .... aplic tehnica strutului pana pe 9 cand ma duc la control cu ei!
Papadie, multumesc frumos!
Pur si simplu imi place sa ajut acolo unde si eu am primit sustinere cand aveam nevoie!
Frumoase poze, frumoase fete! Se vede ca sunt ale tale! Au acelasi aplomb!
Sa-ti traiasca si sa creasca mari si voioase!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

La Multi ani Andreeiutelor si Andreiasilor!!
Sanatate si fericire si o viata cat mai lunga si mai frumoasa!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Papadie minunate papusile tale!!! M-ai facut sa-mi mai doresc si eu unul mic!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Chiar daca nu ne mai putem numi de mult prematuri, va citesc cu drag, din cand in cand, atunci cand imi permite timpul.
Ma bucur mult de progresele micutilor, ...cititndu-va pe voi imi dau seama ca problemele noastre nici nu s-au comparat cu ale voastre cu toate ca atunci cand s-a nascut Daria eram terminata.
Flori de cires ai o fetita tare viteaza, o sa vezi ce repede o sa creasca si sper sa o strangi cat mai repede la piept si sa o aveti acasa langa voi.
Try, ti-am vazut baietii!! sunt tare dulci, si asa cum spun si celelalte fete Adrian nu pare deloc bolnavior. Alex nu vrea sa se joace cu cel mic??? Imi amintesc ca David al meu era tot timpul pe langa Daria, ii tot dadea masinutele lui, si era foarte suparat ca ea nu le putea tine in manute!
Papa, ce mai, ai fete mari deja!!, ce dulci sunt si ce ochi frumosi au amandoua!......cand ai timp am vazut ca in listuta liseste data de nastere a Dariei 20.11. Merci

Va pup, multa sanatate la esentele tari si sa auzim numai de bine!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput