Craciun de vis pentru batranii nostri!!!

Craciun de vis pentru batranii nostri!!! | Autor: buggy

Link direct la acest mesaj

Buna din nou. Exista datele mele in sistem.Sunt fericita si emotionata sa ma regasesc la organizarea celui de-al doilea Craciun pentru centrul de batrani Sf Dimitrie alaturi de comunitatea Despre CopiiPt cine nu stie inca la centrul de batrani la care dorim sa mergem sunt 200 de batrani pe care i-am cunoscut anul trecut cu ocazia Craciunului. Le-am cumparat brazi artificiali si podoabe, combine si pachetele. Soni le-a trimis un balot imens cu imbracaminte. Ne-am indragostit de ei si am fost alaturi de ei pe tot parcursul anului luna de luna serbandu-le aniversarile, cu ocazia Pastelui, in excursie la munte si de ziua centrului Sf Dimitrie.Imi doresc foarte mult sa ne mobilizam si sa le organizam un alt Craciun de vis. Ei ne asteapta, ne cunosc deja si isi fac o gramada de vise legate de noi.Afisez aici datele contului in care putem strange banii pt actiune.Contul bancar pt fonduri: LEI: RO63BTRL04301201670038XX
EURO: RO12BTRL04304201670038XX
DOLARI: RO46BTRL04302201670038XX
CODUL SWIFT : BTRLRO22XX iar numele meu este Stoica Andreea Mihaela.
Haideti sa le oferim un Craciun frumos batranilor nostri
Duminica 17 DecembrieVa pup si abia astept reactiile voastre.
Lista fetelor inimoase- CONFIRMARI DONATII :Buggy-50 lei
Contactnicole-100lei
Liana30-20 lei
Miti2004-20 $
Doinabita -10 lei
Mari-Paun-30 lei
Alexandrueduard-100lei
Brendamitran-30 lei
Valentinag-30 lei
Miaq-50 lei
Kitty-70lei
Terry-100lei
Dyonise-70lei
Dana_e -100lei
Eliza5-100lei
Lista fetelor inimoase- INTENTIIBombonicaa-o suma de bani
Danyalo
ECMI
Cim
Olim
Trinity
Goldi
Ana-Maria
Dyonise
Carolinah
Simali
Monicutza3
Catrinel_17
Gabrielle74
Lista prezenta la CraciunDana_e
Buggy
Dyonise
Brendamitran
ECMI
Mari-Paun
Monicutza3
Cont paypal ovidiu_m_b@yahoo.com (Oana_B) si plicuri pentru cine prefera metoda asta:
20.00$ - Ayumi
15.00$ - RodicaOsoian
30.00$ - goanga23
15.00$ - Lilanda
20.00$ - Veve
10.00$ - Oanacn_5.00£ - motanik15.00€ - jma
20.00€ - ancuta06
25.00€ - shian
15.00€ - Catrinel
20.00€ - papadie+gabi66
_7.00€ - Aamu_7.00CAD - Zuzilici
________________________________________________
224.31$ - Total - clic pe suma (dupa taxele paypal/conversie moneda+plicuri)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

buggy multa bafta!!
o sa ajut si eu cu cate putin...

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...



"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Liana, multumesc "Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Se poate trimite si mandat postal?
Daca da, te rog da-mi datele pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

parintii mei s-au dus prea tineri din lumea asta si din viata mea...asa ca o sa ajut cum pot...
asa cum si eu sunt ajutata , la randul meu incerc sa contribui, in memoria parintilor mei...

Mari, mami de Ema

povestea Emei

poze cu Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Goldi iti dau datele pe PM in seara asta.
Mari_Paun tinem legatura"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Am revenit si eu pe DC, dupa o perioada mai "ametita". Andreea, zilele astea pun si eu ceva in cont. Si o sa ma stradui sa ajut si cu cumparaturile, stiu ca am mai zis-o si nu am apucat sa ma tin de cuvint .

Toata admiratia pentru ce faci tu de atita timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

E Banca Transilvania, nu? depun si eu astazi.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Da, banca Transilvania . Va multumesc mult"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

Ok, sunt si eu aici.
Intai o paranteza> pentru noiembrie am deja cateva obiecte dragute pentru cadouri, le pot ambala frumos... o sa fac o lista sa vedem care dintre ele poate fi de folos. In plus am hainute, de data aceasta de dama, si poate voi strange ceva reviste, carti. Ma gandeam la ceva, tortul a fost superb insa ai vazut, unii nu au putut cobora sa sufle in lumanari. Poate cumparam prajituri mai mari, cate una pt fiecare sarbatorit, cu o lumanarica si asa vor putea sa sufle toti, e doar o sugestie, tu stii mai bine daca ar merge.
Acum, despre craciun. cu siguranta zilele acelea nu voi fi in bucuresti si probabil, multi dintre cei care vor dori sa ajute vor fi in aceeasi situatie. Poate putem gasi o formula sa aniversam putin mai devreme.
Stii ce ar fi frumos? Sa le ducem cozonac proaspat, portocale si bomboane de ciocolata in poleiala, cum se facea alta data! Si sa punem in fiecare camera cate o crenguta de brad cu un glob, sa se simta mirosul de conifer.
Astept vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Este super ideea impodobirii fiecarei incaperi cu crengute de brad. Sarbatorirea Craciunului va fi cu siguranta mai devreme si anul trecut tot asa am facut."Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput