Dura lex sed lex (Clubul Juristilor:) (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

bine ai venit printre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

buna fetele
vreau si eu niste idei; as vrea sa fac un master ca am inteles ca in curand functionarii publici nu vor mai avea dreptul sa aiba functii de conducere fara master....eu fiind un fct. pb. cu aspiratii la tron
m-ar interesa ceva pe asistenta sociala daca as gasi...aveti idee de unde sa incep?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Dariana,

Eu m-am inscris la Titulescu la Drept Comunitar si International si sa stii ca am foarte multi colegi din ministere.
La Titulescu mai sunt mastere de Dreptul Afacerilor si Drept Penal.
Despre Asistenta Sociala nu am auzit.
La Titulescu masterul costa 18 mil/an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Haideti la !brr ce frig e afara! o zi calduroasa la toata lumea!
Luna pe unde umbli? nu-i gata weekendu`?

Poze

Incercari bebik


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Ca urmare a unui mesaj privat primit astazi ii urez Bun venit Oanei(ooana) ! asteptam sa revii si sa ne povestesti cum e sa lucrezi in Germ la o firma multinationala, cand ai timp bineinteles.


Poze

Incercari bebik


Cristina




...merci frumos, pentru urarile de bun venit...Kriss merci si de cafea
Ce sa va povestesc? sunt atat de multe...lucrez ca jurist de aproape 4 ani, am lucrat intr-o firma romaneasca care de ceva timp s-a privatizat...noi actionari majoritari au decis sa faca un schimb de experienta...m-am prezentat la interviu, am reusit...nici prin cap nu mi-a trecut ca as putea fi eu aleasa...si uite-ma aici in Germania pentru aproape 2 ani...sunt la inceput iar limba imi pune probleme serioase...munca e cu totul alta...am plecat de acasa, de la munca mea de zi cu zi, intampinari, tribunal, contracte...si am ajuns la strategii de preluare a altor firme si coordonarea firmelor care fac parte din holding...totul e nou, interesat si dificil.

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!


www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Interesant ce scrii tu acolo Oana.am vazut ca esti miresica de 2006. Felicitari si Casa de Piatra! Sotul a venit cu tine in Germania? sau stai singurica acolo?

Poze

Incercari bebik


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Interesant ce scrii tu acolo Oana.am vazut ca esti miresica de 2006. Felicitari si Casa de Piatra! Sotul a venit cu tine in Germania? sau stai singurica acolo?

Poze

Incercari bebik


Cristina



sunt singurica...am plecat la 3 saptamani dupa nunta...dar asta e...rezistam!
Asa cum am zis, nu mi-am imaginat ca ma vor alege pe mine asa ca pur si simplu nu m-am gandit ce se va intampla daca voi fi eu cea care o sa plece...cand am aflat am cantarit situatia...e o sansa poate unica asa ca am facut nunta si in acelasi timp bagajele

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!


www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Super curajoasa treaba asta Oana! eu nu as fi putut cred..Au fost niste incercari de ale noastre sa ne mutam in Brasov, unde al meu sot a trait 16 ani, avea apartam acolo, dar pana la urma nu am mai plecat..nu prea pot sa stau departe de locurile natale, de fam, de prieteni.. iar acum nici nu mai putem pleca:)


Poze

Incercari bebik


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ce faceti fetelor? ce e cu linistea asta?(exceptie - Oana) va pregatiti de weekend?

Poze

Incercari bebik


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Ooana bine ai venit printre noi.
Eu am avut foarte mult de lucru si de aceea nu am intrat.Acum ca am terminat pentru astazi va urez o seara placuta si multi pupici.

Mergi la inceput