DC... altfel ( grup de suport pentru parinti) 2

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Paula ( sau cine stie) , cine (sau ce) este doamna Vrasmas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu nu stiu si nici nu caut pe net. Nu am timp acum.
Cu integrarea...cred ca daca m-ai fi vazut ce am facut si ce am spus....am fost sfatuita sa ma descurc cum pot. Am auzit sfaturi diverse, povesti....
Eu acum am inscris fetita la o gradi de masa. Din ianuarie va mege la grupa mica. Am avut sansa si norocul sa ma auda o mamica inimoasa si sa-mi dea un sfat si eu am considerat ca este cel mai bun loc pentru Alexa. Am fost si mi-a placut foarte mult. Acum fac dosarul si sper sa-i mearga si Alexei foarte bine la cata dorinta are in suflet.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Asta am gasit despre d-na cu pricina.

ECATERINA VR#258;SMA#350; pre#351;edinta Asocia#355;iei RENINCO



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Paula , iarta-ma ca te-am pus sa cauti , am crezut ca este vorba despre un reprezentant al unui for de specialitate , de genul educatie-invatamant sau sanatate. Mi s-ar fi parut normal sa se prezinte cineva din invatamant care se ocupa cu integrarea copiilor speciali ( dar cred ca sunt destul de naiva...)* Cum adica sa te descurci cum poti?Pai , in tara asta fiecare isi face gradinita lui particulara cand nu are loc in cele "de stat"? Si cine hotaraste cine are dreptul "la stat"? Imi pare rau ca mai pun si eu paie pe foc , dar m-am cam enervat pe acest gen de "solutii".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

magnolia, scuze, nu am retinut daca ai sau nu un copil cu probleme. Este cumplit cand legea prevede una si pe teren e alta. Sau daca te primeste trebuie sa depasesti mentalitate parintilor din acea clasa....E foarte greu.


Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Dragi mamici, iata o informatie extrem de utila, care mi-a parvenit prin Witchie, chiar acum: in Bucuresti exista inca o gradinita buna, pentru copilasi speciali. Este vorba despre gradinita pentru hipoacuzici, care primeste si copii cu deficiente asociate. Sunt 8-10 copii intr-o grupa, iar la grupa pentru cei cu deficiente asociate sunt 4. Au kinetoterapeut, logoped, camera de stimulare polisenzoriala. Exista optiunea de semi-internat.

Adresa: Str. Nicolae Caranfil nr. 24 (cart. Aviatiei, aproape de Herastrau).
Tel.: 232 98 19
Mail: gr-hip@k.ro
Persoana de contact: Alexandra Casapu

Mai pun aici si adresa scolii speciale, cu clasa pentru surdocecitate:

Str. Austrului nr. 33 (langa Foisorul de Foc).
Persoana de contact: Monica Popescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Multumim,Akella.Chiar daca nu suntem din Bucuresti,e bine de stiut.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La multi ani pentru toti copiii de zi!



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Pentru Paula:

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Andreea multumesc pentru tot.
Imi cer scuze ca nu am invitata mai multa lume dar stau la bloc, spatiu mic pentru cat de nazbatiosi sunt pitici...

Hai sa va arat si poze de la petrecerea Alexei.

http://new.photos.yahoo.com/alexa13tinta/album/576460762365884639/photo/294928803917274606/0

Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput